⇨ Allegri: Byłem wściekły
Autor Wiadomość
 Tytuł: Allegri: Byłem wściekły
PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 09:27 

Allegri: Byłem wściekły
Juventus pokonał UC Sampdorię 1:0 po bramce Juana Cuadrado, a tradycyjnie po meczu głos zabrał trener Juve, Max Allegri.

"Byłem wściekły, bo w takich spotkaniach trzeba być lepiej zorganizowanym, trzymać formę, koncentrację i grać z kontry, gdy przeciwnik jest zmuszony do przejęcia inicjatywy." - przyznał Allegri w rozmowie z przedstawicielami Sky Sport Italia i Mediaset Premium. "W pierwszej połowie przeciwnicy leżeli na murawie pięć razy, a my wybijaliśmy piłkę poza plac gry, ale gdy ich zawodnik wracał nie oddawali piłki. Gdy leżał jeden z naszych graczy, oni piłki nie wybili. Trzeba wyciągać z tego wnioski szybciej i nie być naiwnym, bo to nie mecz rozgrywany na PlayStation!

Te trzy punkty są krokiem naprzód i ważne było, żeby dzisiaj wygrać, bo po przerwie na mecze międzynarodowe mamy bardzo trudny terminarz. Chłopaki rozegrali jedną z najlepszych pierwszych połów w tym sezonie, tworzyli wiele okazji, ale nie utrzymaliśmy tempa i byliśmy zdezorganizowani w drugiej."

Kibice Juve zadrżeli, gdy boisko opuścił Paulo Dybala z powodu problemu mięśniowego.

"Nie wydaje mi się, aby było to coś poważnego. Paulo poczuł napięcie w mięśniu, ale odczuwał to już od kilku dni, więc postanowiliśmy nie ryzykować. To normalne, że zawodnicy mogą być przemęczeni po tak długim sezonie i z tego powodu powinniśmy panować lepiej nad piłką w drugiej połowie, aby oszczędzać energię nie biegając za nią."

Allegri został również poproszony o wypowiedź na temat swojej przyszłości w Juventusie.

"Mam doskonałe relacje z klubem. W odpowiednim momencie zostanę wezwany i władze dadzą mi znać, co dalej zamierzają robić."

źródło: football-italia.net

treść newsa

Tytuł: Re: Allegri: Byłem wściekły
PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 10:38 

Za ambicję i walkę w drugiej połowie graczom Sampdorii należą się brawa, ale ten brak wybicia piłki gdy leżał jeden z naszych był chamski z ich strony. U nas standardowo są problemy ze skutecznością, bo po prawdzie to ten mecz mógł być już rozstrzygnięty po 45 minutach.

PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 10:42 

A to nie był przypadkiem Alves w tej akcji?

PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 10:46 

Higuain ewidentnie złapał zadyszkę. Od dobrych kilku meczów nie strzela. Dybala w ogóle mało z gry strzela w tym sezonie, dobrze że Allegri go luzuje pod koniec spotkań - szkoda ryzykować urazem.

I w ogóle, czemu nasi się wczoraj non stop wywracali jakby na lodzie grali? O co chodzi?

PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 12:13 

Allegri ma rację, że trzeba wyciągnąć wnioski z zachowania piłkarzy Sampdorii. Punktów po meczu nie dostaje się za zachowania fair play, a sędzia ma gwizdek i może w każdej chwili przerwać mecz. Nie rozumiem dlaczego to piłkarze mają o tym decydować.

PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 13:16 

Higuain mógł załatwić sprawę - ładnie przełożył piłkę na lewą nogę, oddał strzał, ale znów nie wpadło choć powinno. Pjaca faktycznie musi się sporo uczyć. Taktycznie nieco odstaje, a i raz wykonał pressing w stylu znanego wszystkim pomocnika City - co jest karygodne. Widać, że brakuje nam trochę świeżości.

Barcelona czeka, a my mamy sporo do poprawy. Choć przeciwnik też w meczu z Valencią się nie popisał.
O ile Neymar jest w kosmicznej formie to już Messi nie - mimo, że nadal strzela. Suarez pozostaje skuteczny w przeciwieństwie do Higuaina. Barcelona ma jednak średnią pomoc, a obrona jest wręcz dziurawa. Valencia grając w 10 strzeliła gola z kontry, a mogła strzelić i więcej. Są w naszym zasięgu, ale nie z taką skutecznością.

PostNapisane: 20 mar 2017, 2017 16:25 

Sytuacja z wybiciem piłki była własnie po tym brutalnym faulu na Alvesie. Więc nie miałbym tutaj pretensji do Sampdorii. Mało tego za takie zachowania karałbym zawieszeniami (dla Alvesa).

PostNapisane: 21 mar 2017, 2017 08:45 

grzwys napisał(a):
Sytuacja z wybiciem piłki była własnie po tym brutalnym faulu na Alvesie.

Nie, nie dotyczyło to tej sytuacji. Przede wszystkim po tym teatrzyku, to akurat Alves dostał błyskawicznie żółtą kartkę. Poza tym podlinkowana sytuacja działa się na połowie gości i w pewnym sensie ta "PADlina" to był efekt wcześniejszego zderzenia tych dwóch zawodników i to wówczas gracze Sampy nie wykopali piłki.

[ Drukuj ]