lightbg lightbg
Agnelli rozmawiał z komisją dyscyplinarną FIGC
agnelli_andrea2agnelli_andreaWczoraj prezes Bianconerich, Andrea Agnelli, był przesłuchiwany jako świadek przez komisję antymafijną w sprawie dostarczenia biletów do ultrasów klubowych, którzy posiadali powiązania z przestępczością zorganizowaną.

"Zaskoczyło nas to, że musimy zarządzać stadionem, który okazał się zbyt mały, bo wszystkie bilety są zawsze wyprzedane." - wyjaśniał Agnelli. "Powinno się uważnie przyjrzeć wymianie biletów, nawet jeśli myślę, że nie może zostać uznana za przestępstwo sytuacja, gdy jedna osoba oddaje bilet na mecz drugiej.

Zupełnie inną sytuacją jest paserstwo i kupowanie biletów wyłącznie po to, aby potem sprzedać je z zyskiem. Z tym trzeba walczyć, a dzisiejsza technologia cyfrowa to utrudnia, gdyż dzięki wykorzystaniu tak zwanych botów, można zawierać dużą liczbę transakcji w ciągu kilku sekund.

Myślę chociażby o finale Ligi Mistrzów. Z dumą zagramy w Cardiff, ale wchodząc do sieci widzę bilety, które kosztują od 3000 do 5000 euro. Są to absurdalne ceny, ale takie wydarzenia wiążą się z ogromnym zainteresowaniem i podaż jest zdecydowanie niższa niż popyt. To źródło dumy dla nas, ale także pewien problem."

W centrum dochodzenia za domniemane powiązania z mafią znalazł się Rocco Dominello i Agnelli został poproszony o wypowiedź na temat spotkań z wymienionym członkiem grupy ultrasów.

"Nigdy nie spotkałem się z nim w cztery oczy. Pamiętam trzy lub cztery spotkania, raz na kolacji w Asti, raz w biurze, gdy przyszedł ze wszystkimi fanami, potem przyszli znowu na Boże Narodzenie i raz spotkaliśmy się w moim biurze w Lamse, gdy z Alessandro D'Angelo, również spotkaliśmy się z grupą fanów.

Przed rozpoczęciem śledztwa nikt z nas nie sądził, że Rocco Dominello był kimś więcej niż zwykłym ultrasem. Zazwyczaj na początku sezonu piłkarskiego spotkamy się ze zorganizowanymi grupami kibiców, ale nigdy pod groźbami ze strony ultrasów i nigdy nie myśleliśmy, że Dominello jest tym, za którego teraz go wszyscy uważają. Gdybym ja lub mój personel cokolwiek podejrzewali to nigdy nie mielibyśmy z nim żadnego kontaktu."

źródło: football-italia.net

Komentarze [] Odśwież komentarze
Nie ma żadnego komentarza
 
 
Wyniki Serie A
Poprzednie spotkanie

Brak poprzednich spotkań.
Następne spotkanie

Brak następnych spotkań!
Tabela Serie A
M Pkt +/-
13 Udinese 3 3 -2
14 Napoli 3 2 -1
15 Verona 3 2 -2
16 Juventus 3 1 -2
17 Empoli 3 1 -3
18 Carpi 3 1 -4
19 Bologna 3 0 -4
Sklep piłkarski Nike
Juventus
Tego dnia urodził się...
ITALY, ITALIAN REPUBLIC Paolo Siroti
... urodzil sie 47 lat temu.
ITALY, ITALIAN REPUBLIC Massimo Orlando
... urodzil sie 46 lat temu.
COLOMBIA, REPUBLIC OF Juan Guillermo Cuadrado
... urodzil sie 29 lat temu.
Buttony
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 615 gości i 1 użytkownik 
dimebag11