lightbg lightbg
Coppa Italia: VAR i zmiana daty?
coppaitalia4figcDzisiaj rusza sprzedaż biletów na finał Coppa Italia, ale data meczu może zostać zmieniona.

Juventus i S.S. Lazio spotkają się ze sobą na Stadio Olimpico, a wejściówki na mecz będą sprzedawane w cenie od 35 do 120 euro. Właściciele biletów sezonowych będą mogli nabyć bilety jako pierwsi, druga faza sprzedaży skierowana będzie do fanów zaangażowanych w różne inicjatywy lojalnościowe obu klubów, a trzecia tura trafi do ogólnej dystrybucji, oczywiście jeśli pozostaną jakiekolwiek bilety.

Mecz zaplanowano na 2 czerwca, ale termin rozegrania finału krajowego pucharu może zostać przesunięty, jeśli Juve dotrze do finału Ligi Mistrzów,  który odbyć się ma 3 czerwca w Cardiff.

Kibice Bianconerich liczą, że historia zatoczy koło, gdyż w 2015 roku Juventus i S.S. Lazio spotkały się w ​​finale Coppa Italia, który został przełożony z 7 czerwca na 20 maja, gdyż Juventus po wyeliminowaniu Realu Madryt dotarł do finału Ligi Mistrzów w Berlinie.

Ponadto finał Pucharu Włoch może zostać rozegrany przy udziale wideoweryfikacji (Video Assistant Referees), ponieważ dziennik Il Tempo informuje, że obie drużyny zgodziły się już na wykorzystanie technologii VAR podczas meczu. Aby do tego doszło Lega Serie A musi jednak uzyskać zgodę FIFA i Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB).

źródło: football-italia.net

Komentarze [21] Odśwież komentarze
johny juve
Friday, 21 April 2017, 09:48
Zobacz na Forum
Niech wprowadzą wideo ,a ja bym jeszcze zrobił ,żeby nie było doliczonego czasu gry tylko zegar taki co jak nie ma gry niech sie zatrzymuje i tak jak w piłce ręcznej ,to by było sprawiedliwe i żadnej gry na czas podczas zmian ,90 minut gong i fertyś smile.gif
leithian
Friday, 21 April 2017, 10:20
Zobacz na Forum
Jeśli gra z zatrzymaniem zegara, to trzeba by znacznie skrócić czas trwania meczu. Efektywnego czasu gry jest teraz może z godzinę.
titov
Friday, 21 April 2017, 10:25
Zobacz na Forum
Jest jeszcze inny sport, który ma tak luźny czas gry jak piłka nożna (o ile rozgrywka jest odmierzana czasem) ? Chyba jeszcze w piłce ręcznej ten czas również nie zawsze jest efektywny (ale zdecydowanie nie aż w takim stopniu).
pogon17
Friday, 21 April 2017, 11:28
Zobacz na Forum
Myślę, że aztrzymywanie czasu nie ma sensu, bo każdy wyrzut z autu to byłaby kontrowersja na ile zatrzymać ten czas, kibice by się zaczęli wykłócać, że premiuje się Juve, bo się im nalicza mniej sekund na autach i rogach. Szkoda zachodu.

Natomiast ten system video to świetna sprawa tylko ja widzę jedno zagrożenie - że sędziowie będą puszczać prawie każdą akcję i dopiero po jej zakończeniu ocenią, czy powinien być gol lub kontynuacja akcji. To może znacznie spowolnić rozgrywkę. W przypadku tzw. stykowych spalonych to sędzia liniowy nie będąc pewny na pewno będzie wolał akcję puścić i poczekać na video, bo jak zrobi odwrotnie to przecież do akcji wrócić nie można. Z czasem mam nadzieję, że te powtórki i komunikacja będzie na tyle rozwinięta, że sprawdzenie spalonego zajmie do 10 sekund i pozwoli na szybkie podejmowanie decyzji - tylko to wymaga czasu.
ale10poz
Friday, 21 April 2017, 13:59
Zobacz na Forum
tItOv,
Rugby, przy czym tam nikt nie gra na czas, no i tych przerw u nich jest niewiele.

pogon17,
Jakoś w futsalu nikt nie marudzi o liczenie czasu. Oddelegować do tego jednego sędziego i byłby spokój.
pogon17
Friday, 21 April 2017, 14:40
Zobacz na Forum
Jest różnica między połowami po 20 minut (jak w futsalu), a po 45.
titov
Friday, 21 April 2017, 14:53
Zobacz na Forum
pogon17,
Ale że jaka?

W piłce trzeba by ustalić efektywny czas gry np. 2x 30 minut i tyle.

Te doliczone minuty w piłce to jest spory śmiech na sali - zespoły broniące, grające na czas, robiące zmiany w 90+ minucie i się potem rzucają, że przy doliczonych 4 minutach sędzia nie kończy meczu, gdy na zegarze wybije równo 94:00. wink.gif
Przykład naszego ostatniego meczu z Milanem to niezły przykład.
pogon17
Friday, 21 April 2017, 15:04
Zobacz na Forum
Tylko odejście od 90-minutowych meczów to byłaby już rewolucja i przekreślenie wieloletniej tradycji. Powtórki tylko unowocześniają grę, a zmiana zasad to już zupełnie co innego.
titov
Friday, 21 April 2017, 15:14
Zobacz na Forum
No jasne, nie ma aż takiej potrzeby, by to zmieniać, aczkolwiek parę paradoksów z tym czasem jest jednak związanych.

Ciekaw jestem, czy tak za, dajmy na to, 10 lat nie będziemy mówić o tym, jaką głupotą było rozgrywanie meczów bez wsparcia np. video weryfikacją, ile wyników zostało bez tego wypaczonych itd.

Mecz Real - Bayern zostanie prawdopodobnie zapamiętany jako pewien przełom w postrzeganiu technologii w piłce, bo cały piłkarski świat to widział.
ale10poz
Friday, 21 April 2017, 17:46
Zobacz na Forum
"pogon17" wrote:
Tylko odejście od 90-minutowych meczów to byłaby już rewolucja i przekreślenie wieloletniej tradycji. Powtórki tylko unowocześniają grę, a zmiana zasad to już zupełnie co innego.
I taka rewolucja jest piłce potrzebna. Skończyłoby się granie na czas, narzekanie na ilość doliczonego czasu, pięciominutowe opatrywanie Neymara, którego źdźbło trawy ukłuło w łydkę. Skrócić mecze do 70 albo nawet 60 min, zatrzymywać czas po każdym faulu, aucie itp i piłka bardzo dużo by na atrakcyjności zyskała.
matekkuba
Friday, 21 April 2017, 18:55
Zobacz na Forum
I do tego trzeba zmieniać zasady gry w piłkę? Wykopanie płaczków i symulantów za linię boczną wystarczy. Na szczęście sędziowie coraz częściej ignorują "ała, boli, leżę". Nie miałbym nic przeciwko karaniu kartkami za takie zachowanie (vide Dybala z ostatniego meczu).

A co do VAR - czekam na pierwszą sporną sytuację. Bo to, że takie będą jest więcej niż pewne.
titov
Friday, 21 April 2017, 19:14
Zobacz na Forum
Tak, największy problem będzie z powiedzymy "hard cases", czyli gdy po obejrzeniu 20 powtórek, 5 z 10 ekspertów widzi podstawy do odgwizdania faulu a 5 nie. Czasu na studyjne dysputy nie ma, co właśnie wtedy...
pogon17
Friday, 21 April 2017, 21:16
Zobacz na Forum
No, cóż pomyłek się wyeliminować ze sportu po prostu nie da. Grunt, żeby je zminimalizować. takie sytuacje dla ekspertów to są może raz na 300 meczów. A sytuacje jak w meczu Real-Bayern są prawie co mecz, ileż można tolerować takie wielbłądy.
matekkuba
Friday, 21 April 2017, 21:29
Zobacz na Forum
Takich sytuacji jest multum. Pytanie jaka będzie waga decyzji sędziego głównego. Bo on dostępu do powtórki pewnie nie będzie miał. Spalone są do wyeliminowania (ale tutaj pokusiłbym się o zabranie bocznym kompetencji podnoszenia chorągiewki), ale faule były, są i będą sporne. Ta kartka dla Vidala się wybroni, tak jak dziesiątki wątpliwych karnych.
pogon17
Friday, 21 April 2017, 22:23
Zobacz na Forum
Faule sporne, spalone przy dzisiejszych powtórkach do wyłapania bez problemu, nawet te minimalne. Ręki w polu karnym też, tylko pytanie co jest ręką w polu karnym, bo jeszcze kilak lat temu całe Serie A grzmiało, że jak sobie strzelisz w rękę nieumyślnie to karnego nie ma (to był chyba mecz Juve-Genoa).
r.a.b.
Friday, 21 April 2017, 22:58
Zobacz na Forum
"matekkuba" wrote:
Takich sytuacji jest multum. Pytanie jaka będzie waga decyzji sędziego głównego. Bo on dostępu do powtórki pewnie nie będzie miał. Spalone są do wyeliminowania (ale tutaj pokusiłbym się o zabranie bocznym kompetencji podnoszenia chorągiewki), ale faule były, są i będą sporne. Ta kartka dla Vidala się wybroni, tak jak dziesiątki wątpliwych karnych.
kartka vidala sięwybroni biggrin.gif szkoda strzępić ryja jak mawiał stonoga.
apo
Saturday, 22 April 2017, 00:14
Zobacz na Forum
Quote:
No, cóż pomyłek się wyeliminować ze sportu po prostu nie da. Grunt, żeby je zminimalizować. takie sytuacje dla ekspertów to są może raz na 300 meczów.

Sytuacji w których nawet po obejrzeniu powtórek wideo nie da się jednoznacznie zinterpretować jest mnóstwo. Praktycznie w każdym meczu. Dopiero wtedy zaczęła by się nagonka, że sędziowie/Fifa faworyzują dany klub. Kontrowersji nie da się uniknąć. W NBA, sędziowie korzystają z powtórek,rozbudowane jest to monstrualnie, mimo to 90% kibiców narzeka że arbitrzy faworyzują LeBrona i często używają gwizdka kiedy nie powinni. Jasne że oczywiste sytuacje jak spalone dało by się wykluczyć. Ale pomysły o skróceniu meczu do 60 min to jakiś absurd. Może od razu iść krok do przodu i grac w wodzie po kostki? Zawsze to coś nowego. Przeanalizowanie spornej sytuacji, to jakieś 30/50 sekund.Takich sytuacji istotnych, w której sędzia nie ma pewności ile jest w meczu? 5/6? Powtórki zajmą 5-7 min. max. Niewiele. Na Mundialu w Brazylii, czystej gry było średnio 64 min. 30 min to pozostałe pierdoły. Czas na przeanalizowanie powtórek nie byłoby problemem.
titov
Saturday, 22 April 2017, 09:34
Zobacz na Forum
"Apo" wrote:
Ale pomysły o skróceniu meczu do 60 min to jakiś absurd. Może od razu iść krok do przodu i grac w wodzie po kostki? Zawsze to coś nowego. (...) Na Mundialu w Brazylii, czystej gry było średnio 64 min. 30 min to pozostałe pierdoły. Czas na przeanalizowanie powtórek nie byłoby problemem.
Czyli, jak widzisz, mecz mógłby efektywnie trwać ok. 60 minut skoro w rzeczywistości tak to zwykle wychodzi, co jest w tym absurdalnego?
fragii21
Saturday, 22 April 2017, 11:23
Zobacz na Forum
Serio czy wstrzymywanie czasu na dokonanie zmiany i gdy zawodnik jest kontuzjowany to taki problem? Kurde wysyłamy ludzi w kosmos a to dyskusja o pierdołach. Prosty przykład siatkówki, gdzie powtórki uczyniły ten sport sprawiedliwym. Mimo iż czasem trzeba czekać na dokładne sprawdzenie to chyba jest sens aby wszystko było w duchu fair play? a mecz powinien się kończyć równo w 90 minucie.
pogon17
Saturday, 22 April 2017, 20:05
Zobacz na Forum
Siatkówka w żaden sposób nie jest porównywalna, nie gra się na czas, po każdej akcji jest ta chwila przerwy na sprawdzenie.

A pisząc o tych kontrowersyjnych sytuacjach na powtórkach to miałem na myśli decyzje kluczowe: karny, spalony, piłka w bramce, ręka w polu karnym, a nie inne kontrowersje np. co do fauli na żółtą czy na czerwo, które będą zawsze zależały częściowo od sędziego.
matekkuba
Sunday, 23 April 2017, 15:09
Zobacz na Forum
Można na powtórce sprawdzić czy coś miało miejsce w polu karnym czy nie. Można sprawdzić czy był kontakt z rywalem. Ale już decyzja o karnym - choćby w meczu z Milanem - spokojnie może być tematem dyskusji. Z góry powinno być wiadomo, czyja decyzja jest wiążąca w spornych kwestiach: głównego czy VARa.
 
 
Wyniki Serie A
Poprzednie spotkanie

Brak poprzednich spotkań.
Następne spotkanie

Brak następnych spotkań!
Tabela Serie A
M Pkt +/-
13 Udinese 3 3 -2
14 Napoli 3 2 -1
15 Verona 3 2 -2
16 Juventus 3 1 -2
17 Empoli 3 1 -3
18 Carpi 3 1 -4
19 Bologna 3 0 -4
Sklep piłkarski Nike
Juventus
Tego dnia urodził się...
UKRAINE Aleksandr Zavarov
... urodzil sie 56 lat temu.
Buttony
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 718 gości i 2 użytkownik 
Bieniorz, mioda