lightbg lightbg
Marotta: Allegri to lider

marotta_allegrijuve2Tuż przed rewanżowym meczem pomiędzy Juventusem a F.C. Porto dyrektor sportowy Juventusu Giuseppe Marotta w wywiadzie dla Mediaset Premium opowiedział o swoich przewidywaniach dotyczących dalszych faz turnieju, o współpracy z trenerem Massimiliano Allegrim, a także o swoim nastawieniu do piątkowych wydarzeń.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc współpracować z Allegrim; to dobre zarówno dla klubu, jak i dla dyrektora, gdy może pracować z trenerem, który jest nie tylko dobrym taktykiem, ale również wielkim profesjonalistą i prawdziwym liderem w szatni. Jest to cecha niezwykle pożądana we współczesnym futbolu”.

Jak jeden z twórców obecnego oblicza Juve ocenia szanse drużyny w Lidze Mistrzów na tle innych zespołów?

Nasza drużyna jest bardzo konkurencyjna. Uważam, że Liga Mistrzów jest bardziej turniejem niż tytułową „ligą”, ponieważ tylko w turnieju mogą mieć miejsce tak niedające się wytłumaczyć zdarzenia, jak na przykład eliminacja PSG przez Barcelonę na przekór wszystkim zapowiedziom. Juventus zasłużenie znalazł miejsce pośród grupy piłkarskich potentatów w Europie, ale żeby wygrać to trofeum potrzebujemy również przychylności losu. Naszą cechą charakterystyczną jest podtrzymywanie tej zwycięskiej mentalności, jako że zespół posiada długą, pełną sukcesów historię. Działanie klubu zorganizowane jest w taki sposób, ażeby każdy wywiązywał się ze swoich przypisanych obowiązków i z nich był rozliczany. Pracowaliśmy w ten sposób przez ostatnie 5 lat i chcemy dalej podążać tą ścieżką.”

Dyrektora sportowego Juve zapytano również o to, co sądzi o piątkowych wydarzeniach po spotkaniu z Milanem i wywołanej burzy medialnej?

Ten rozdział jest już zamknięty. Jesteśmy skoncentrowani na dobrym występie w Lidze Mistrzów, w której nigdy nie gra się łatwo, dlatego jak najszybciej musimy zapomnieć o meczu z Milanem. Nawet jeśli to nie ja gram na boisku, to wolę pozostać skupiony na występie drużyny, a oceny ostatnich zajść pozostawić innym”. 


źródło: football-italia.net

Słowa kluczowe: komentarze prasowe

Komentarze [] Odśwież komentarze
Nie ma żadnego komentarza
 
 
Wyniki Serie A
Poprzednie spotkanie

Brak poprzednich spotkań.
Następne spotkanie

Brak następnych spotkań!
Tabela Serie A
M Pkt +/-
13 Udinese 3 3 -2
14 Napoli 3 2 -1
15 Verona 3 2 -2
16 Juventus 3 1 -2
17 Empoli 3 1 -3
18 Carpi 3 1 -4
19 Bologna 3 0 -4
Sklep piłkarski Nike
Juventus
Tego dnia urodził się...
UKRAINE Aleksandr Zavarov
... urodzil sie 56 lat temu.
Buttony
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 845 gości i 3 użytkownik 
Llorente14, Bieniorz, mioda