lightbg lightbg
Marotta: Allegri to lider

marotta_allegrijuve2Tuż przed rewanżowym meczem pomiędzy Juventusem a F.C. Porto dyrektor sportowy Juventusu Giuseppe Marotta w wywiadzie dla Mediaset Premium opowiedział o swoich przewidywaniach dotyczących dalszych faz turnieju, o współpracy z trenerem Massimiliano Allegrim, a także o swoim nastawieniu do piątkowych wydarzeń.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc współpracować z Allegrim; to dobre zarówno dla klubu, jak i dla dyrektora, gdy może pracować z trenerem, który jest nie tylko dobrym taktykiem, ale również wielkim profesjonalistą i prawdziwym liderem w szatni. Jest to cecha niezwykle pożądana we współczesnym futbolu”.

Jak jeden z twórców obecnego oblicza Juve ocenia szanse drużyny w Lidze Mistrzów na tle innych zespołów?

Nasza drużyna jest bardzo konkurencyjna. Uważam, że Liga Mistrzów jest bardziej turniejem niż tytułową „ligą”, ponieważ tylko w turnieju mogą mieć miejsce tak niedające się wytłumaczyć zdarzenia, jak na przykład eliminacja PSG przez Barcelonę na przekór wszystkim zapowiedziom. Juventus zasłużenie znalazł miejsce pośród grupy piłkarskich potentatów w Europie, ale żeby wygrać to trofeum potrzebujemy również przychylności losu. Naszą cechą charakterystyczną jest podtrzymywanie tej zwycięskiej mentalności, jako że zespół posiada długą, pełną sukcesów historię. Działanie klubu zorganizowane jest w taki sposób, ażeby każdy wywiązywał się ze swoich przypisanych obowiązków i z nich był rozliczany. Pracowaliśmy w ten sposób przez ostatnie 5 lat i chcemy dalej podążać tą ścieżką.”

Dyrektora sportowego Juve zapytano również o to, co sądzi o piątkowych wydarzeniach po spotkaniu z Milanem i wywołanej burzy medialnej?

Ten rozdział jest już zamknięty. Jesteśmy skoncentrowani na dobrym występie w Lidze Mistrzów, w której nigdy nie gra się łatwo, dlatego jak najszybciej musimy zapomnieć o meczu z Milanem. Nawet jeśli to nie ja gram na boisku, to wolę pozostać skupiony na występie drużyny, a oceny ostatnich zajść pozostawić innym”. 


źródło: football-italia.net

Słowa kluczowe: komentarze prasowe

Komentarze [] Odśwież komentarze
Nie ma żadnego komentarza
 
 
Wyniki Serie A
Poprzednie spotkanie

Brak poprzednich spotkań.
Następne spotkanie

Brak następnych spotkań!
Tabela Serie A
M Pkt +/-
13 Udinese 3 3 -2
14 Napoli 3 2 -1
15 Verona 3 2 -2
16 Juventus 3 1 -2
17 Empoli 3 1 -3
18 Carpi 3 1 -4
19 Bologna 3 0 -4
Sklep piłkarski Nike
Juventus
Tego dnia urodził się...
ITALY, ITALIAN REPUBLIC Paolo Siroti
... urodzil sie 47 lat temu.
ITALY, ITALIAN REPUBLIC Massimo Orlando
... urodzil sie 46 lat temu.
COLOMBIA, REPUBLIC OF Juan Guillermo Cuadrado
... urodzil sie 29 lat temu.
Buttony
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 485 gości i 5 użytkownik 
Maciejovsky, Fylyp, tItOv, johny juve, benq