lightbg lightbg
Spór w rodzinie Agnellich. Koniec prezydentury Andrei?
agnelli_andrea6elkann_john2Po zakończeniu sezonu dojdzie do rozłamu w Juventusie? Takie informacje już od stycznia pojawiają się we włoskich mediach, a obecnie przybierają na sile. Mówi się o poważnym sporze Andrei Agnellego z Johnem Elkannem, w wyniku którego ten pierwszy już po zakończeniu obecnych rozgrywek może pożegnać się z posadą prezydenta Juventusu. Sprawa wydaje się być na tyle poważna, że John Elkann szuka już tylko pretekstu, by pozbawić swojego kuzyna stanowiska, a o całej sprawie już w styczniu pisał Gigi Moncalvo, autor wielu książek o rodzinie Agnellich, który w rozmowie z Radio Radio dużo mówił o sytuacji panującej w rodzinie zarządzającej Starą Damą. "John Elkann jest bardzo zazdrosny o sukcesy Andrei. Agnellemu nic nie uchodzi na sucho, zarówno z perspektyw sportowych, jak i osobistych. Fakt, że Andrea zostawił swoją żonę i dwójkę dzieci dla tureckiej kobiety, podzielił go z Johnem Elkannem i jego żoną,  Lavinią Borromeo. Sprawa jest o tyle gorsza, że nowa partnerka Andrei spodziewa  się dziecka. Andrea musi cierpliwie znosić całą serię publicznych upokorzeń, co robi ze stoickim spokojem i co doprowadza do ciężkich do opisania sytuacji. Agnellego będą próbowali się pozbyć przy każdej nadarzającej się okazji".

Zdaniem Moncalvo różowo nie jest też w samym Juventusie. "Andrea nie może liczyć nawet na jeden głos poparcia ze strony Juventusu. Giuseppe Marotta jest po stronie Elkanna, a Pavel Nedved jest gotowy zająć miejsce Agnellego. Andrea jest głową Juventusu, ale nim nie rządzi. Jeśli chce kupić jakiegoś piłkarza, to musi prosić o zgodę Elkanna, który go nienawidzi. Jeśli chcieliby dać mu posadę w zarządzie Ferrari, to musieliby go usunąć z Juventusu. Gdyby Bianconeri odpadli z Porto w Lidze Mistrzów zostałby wyrzucony. To samo się wydarzy jeśli Juventus nie zdobędzie Scudetto".

Elkann ma także spory wpływ na życie prywatne Andrei. "Agnelli jest obecnie w separacji z Emmą Winter. Mąż jego obecnej partnerki jest gotowy zrobić to samo, lecz Elkann mu na to nie zezwala. Andrea nie może nawet poślubić swojej partnerki, która urodzi mu syna".


agnelli_elkann
 

Media obecnie informują, że kolejnym pretekstem do pozbycia się Agnellego może być obecnie prowadzone śledztwo z nim związane. Agencja ANSA informowała, że prezydent Juventusu spotkał się z niektórymi liderami grup kibicowskich Starej Damy, którzy mieli być członkami mafii. Tematem spotkania miały być bilety meczowe oraz karnety. Spotkania liderów grup kibicowskich z działaczami klubów nie są niczym dziwnym we włoskim futbolu i nie wszyscy kibice są 'czyści' z punktu widzenia prawa. Te grupy kibicowskie we Włoszech mają zaskakująco duży dostęp do piłkarzy, działaczy klubowych i biletów. Niektórzy z nich mają także licencje handlowe otrzymywane od klubów. Sam Agnelli zaprzecza informacjom o spotkaniu z członkami mafii i jest gotowy zeznawać. Media dodają jednak, że do spotkania dojść mogło, co nie byłoby dziwne we włoskim futbolu, lecz prezydent Juventusu nie wiedział, że kibice, z którymi się spotkał, należeli do organizacji mafijnej.

Obecnie przyszłość Andrei w Juventusie stoi pod dużym znakiem zapytania i mówi się, że John Elkann ma już kilku kandydatów jeśli chodzi o posadę prezydenta Starej Damy. Wymienia się kandydatury Pavla Nedveda, Alessandro Del Piero lub Lapo Elkanna i póki co mówi się, że lato nie będzie spokojne dla Juventusu, w którym może dojść do sporych zmian.

źródło: football-italia.net/calciomercato.it/inne

Komentarze [26] Odśwież komentarze
valril
Thursday, 16 March 2017, 10:12
Zobacz na Forum
A mi się wydaje, że konfliktu żadnego nie ma. Andrea był powołany by postawić Juve na nogi co zrobił. Może teraz jest potrzebny na innym odcinku interesów Angellich? Nie bez powodu Nedved był przez 7 lat zastępcą Angelliego - naturalnie był przygotowywany na przejęcie sterów w Juve.

Nawet Umberto i Gianni nie byli wiecznymi prezydentami Juve.

Jestem skłonny na uwierzenie, że Andrea odejdzie i za niego prezydentem zostanie Nedved a do zarządu wezmą Alexa, ale nie wierzę w jakiś głęboki konflikt z Elkkanem - Andrea jest członkiem zarządu praktycznie wszystkich spółek Angellich. O co miałby być zazdrosny John? To on jest szefem całego holdingu on o wszystkim decyduje.
juventissimo
Thursday, 16 March 2017, 10:24
Zobacz na Forum
Fatalna wiadomość - jeżeli jest prawdziwa.
Nie bardzo jednak rozumiem podłoża tego konfliktu. Elkann zazdrosny o "swojego" człowieka? Do tego smaczki z życia prywatnego Andrei, które miałyby tak mocno przekuć się na biznes? To byłoby nieprofesjonalne.
pogon17
Thursday, 16 March 2017, 10:33
Zobacz na Forum
Valril, zazdrosny o to, że jak zajmował stanowisko Agnelliego to był fatalny, zwłaszcza jego dobór kadr. Agnelli ten klub wywindował na szczyt (oczywiście nie sam), a o dalszych losach klubu i jego zwolnieniu miałby decydować człowiek, który ten klub posadził na sportowym dnie i wolał inwestować w krykieta.

Co nie zmienia faktu, żę ta wypowiedź osiąga szczyty absurdu, zwłaszcza we fragmencie sugerującym, że Agnelli nie może się ożenić bez zgody Elkana.
valril
Thursday, 16 March 2017, 10:38
Zobacz na Forum
Poprzedni zarząd w osobach Jean-Claude Blanc i Giovanni Cobolli Gigli mają na swoim koncie sukces. Ten sukces to Juventus Stadium, który zaczął powstawać za ich kadencji.

Sam John nigdy nie był bezpośrednio zaangażowany w Juventus. Pośrednio jako prezes głównego akcjonariusza ma na pewno spory wpływ, ale zawsze było mówione że Juventus ma być samowystarczalną spółką niezależną od kasy z Exxoru.
pogon17
Thursday, 16 March 2017, 10:58
Zobacz na Forum
Prawidłowo by było: John nigdy nie był oficjalnie bezpośrednio zaangażowany w Juventus. Ale miał swoich pachołki, to nie jest tajemnica, że prawie wszystkie decyzje podejmował on. A jego stanowisko mu na to pozwalało.
valril
Thursday, 16 March 2017, 11:14
Zobacz na Forum
Pozwalało? Pozwala dalej - nikt w strukturach się nie zmieniło. Elkkan nadal jest na czele Exxoru.
pogon17
Thursday, 16 March 2017, 11:23
Zobacz na Forum
I uważasz, że wpływ Elkanna na kierunek działań Juve jest taki sam jak przed objęciem stanowiska przez Agnelliego? Ja tam nie sądzę. Poza tym klub przestał przynosić straty, potrzebuje mniejszej (lub znikomej) pomocy finansowej Exoru. Wcześniej cały czas jechaliśmy na stracie, Elkann musiał sporo dopłacać do interesu, co na pewno jego decyzyjną pozycję wzmacniało. Odkąd Agnelli wziął odpowiedzialność za klub jest tylko lepiej, poprzedni zarząd to byli statyści na usługach Elkanna.
clyde
Thursday, 16 March 2017, 11:39
Zobacz na Forum
Nie lubię sytuacji, w których dokonywane miałyby być zmiany, w dobrze funkcjonującym przedsiębiorstwie, a takim jest bez wątpienia Juventus. Agnelli, to znakomity fachowiec i choć uwielbiałem Nedveda jako piłkarza, to nie jestem przekonany czy dysponuje on cechami, które umożliwiłyby mu skuteczne prowadzenie klubu.
matekkuba
Thursday, 16 March 2017, 12:53
Zobacz na Forum
Jakie były te decyzje Elkanna z tylnego siedzenia? Coraz głupsze te teorie spiskowe.
matti86
Thursday, 16 March 2017, 14:02
Zobacz na Forum
Jeśli faktycznie John miał decydujący głos w kwestii transferów, to Andrea nie powinien ponosić pełnej odpowiedzialności za np. brak Scudetto czy brak awansu w CL. Chyba że jest to cos na zasadzie "chcesz uderzyć psa to kij się znajdzie"
Ale, skoro tak - prędzej można motywować zwolnienie sprawami prywatnymi - dyrektor zostawiający żonę z dziećmi dla kochanki to słaba reklama dla firmy budowanej na wysokich standardach etycznych i biznesowych, ale juz sama kandydatura Lapo powoduje, że taka koncepcja pali na panewce smile.gif
Bardziej boję sie innej sytuacji - rozbieżność w kierunku rozwoju Juventusu. A co jeśli Andrea nalega na inwestowanie w zespół w celu podniesienia poziomu sportowego, a John chce Juventusu na wzór np. Arsenalu - bilans ma byc dodatni podczas gdy wynik sportowy jest na dalszym planie. John dał już po sobie poznać że Juve Go nie interesuje . Być może szuka więc prezesa który bez gadania przeleje nadwyżki na konto Exooru a zespol bedzie oparty na paru ikonach i mlodzikach do wypromowania i sprzedania za grube miliony jak np Pogba. Mistrz okazji Beppe jak Pavel są za Elkanem więc ...
jacojaco
Thursday, 16 March 2017, 14:13
Zobacz na Forum
A takie kryzysiki to obecnie modne są. Pamiętajmy, że to nasza rodzima Legia to zapoczątkowała
juventissimo
Thursday, 16 March 2017, 14:20
Zobacz na Forum
Matti86

Nie można mówić o zmianie kursu klubu. Klub ma raczej jasną wizję rozwoju - budowanie globalnej marki jak Real Barca Bayern czy United. U sterów byliby nadal ludzie, którzy mają taką wizję - Nedved czy Marotta.
valril
Thursday, 16 March 2017, 14:24
Zobacz na Forum
"pogon17" wrote:
I uważasz, że wpływ Elkanna na kierunek działań Juve jest taki sam jak przed objęciem stanowiska przez Agnelliego? Ja tam nie sądzę. Poza tym klub przestał przynosić straty, potrzebuje mniejszej (lub znikomej) pomocy finansowej Exoru. Wcześniej cały czas jechaliśmy na stracie, Elkann musiał sporo dopłacać do interesu, co na pewno jego decyzyjną pozycję wzmacniało. Odkąd Agnelli wziął odpowiedzialność za klub jest tylko lepiej, poprzedni zarząd to byli statyści na usługach Elkanna.

Nie wiem jaki ma wpływ. Na pewno jakiś ma, nie wierzę że prezes głównego akcjonariusza nie dba w ogóle o to co się w klubie dzieje. Ale fakt, za Andrei Juve jest niezależne od Exxoru.
"Matti86" wrote:
Być może szuka więc prezesa który bez gadania przeleje nadwyżki na konto Exooru a zespol bedzie oparty na paru ikonach i mlodzikach do wypromowania i sprzedania za grube miliony jak np Pogba. Mistrz okazji Beppe jak Pavel są za Elkanem więc ...

W spółkach kapitałowych to nie zarząd decyduje na co jest przeznaczany zysk, a walne zgromadzenie akcjonariuszy. I robi to rok w rok. W Juve więc decydujący głos ma Exxor, czyli sam Elkkan. Andrea ma za to bezpośredni wpływ na co pieniądze będą wydawane.

W ogóle mam wrażenie, że to jest jakiś czarny PR z Mediolanu, Rzymu i Neapolu. Nie da się pokonać na boisku to trzeba obniżyć morale i siać niepewność.
harun
Thursday, 16 March 2017, 15:33
Zobacz na Forum
Są kontrowersje związane z życiem prywatnym Agnellego, więc jego następcą zostałby Lapo Elkann.biggrin.gif To najlepszy wyznacznik wiarygodności tych opowieści. Zgadzam się, że to raczej pierd wypuszczony z okolic Neapolu lub Mediolanu.
aldo
Thursday, 16 March 2017, 15:50
Zobacz na Forum
Lapo Elkann to świetna kandydatura. biggrin.gif
lapo-elkann.jpg
kautilia
Thursday, 16 March 2017, 19:39
Zobacz na Forum
Andrea odszedł od żony i jest spalony moralnie jako prezes.
Lapo od lat pije, ćpa i przepuszcza majątek z dziewczynami do towarzystwa (łagodnie to ujmując) i jest wzorem przywódcy?
To się tak kupy trzyma jak komentarze De Laurentiisa i Maradony.

Jak dobrze niektórzy zauważyli: nie da się pokonać Juve na boisku, to im coś nasmarujemy w mediach.
harun
Thursday, 16 March 2017, 19:57
Zobacz na Forum
I jeszcze jedno - nie jest prawdą, że Juve jest finansowo niezależne od Elkanna i Elkannowi obojętne. Przecież sponsorem jest Jeep, część FCA (w którym prawie 30% udziałów ma Exor).
pogon17
Thursday, 16 March 2017, 20:20
Zobacz na Forum
Jeep za te logo na koszulkach daje jakieś śmieszne pieniądze jak na taki klub. Sory, na wolnym rynku byśmy dostali lepszą ofertę. Jeepa mamy dlatego, że Exor to główny udziałowiec Juve i chce mieć promocję po taniości (jak na realia rzecz jasna). To wszystko są wewnętrzne transfery gotówki, nie powoduje to, że Juve staje się bogatsze, wręcz odwrotnie.
j_bourne
Thursday, 16 March 2017, 21:17
Zobacz na Forum
Czytając te komentarze znawcy rodziny Agnellich stawiam, że Andrea dzwoni do Johna z pytaniem czy może zrobić kupę czy samo siku z rano. Czy może wyjść z psem na spacer lub ziewnąć w domu nie zakrywając ust ręką.
John jest w ogóle kochany skoro pozwala mu żyć przy całej jego nienawiści.
juventusik
Thursday, 16 March 2017, 21:28
Zobacz na Forum
Przed meczem z Porto we wtorek ze sobą rozmawiali na trybunach. Na moje oko nie wyglądało to tak, jakby John opierdalał Andreę. No ale wiadomo jak to w tych włoskich mafijnych klanach bywa?
ale10poz
Friday, 17 March 2017, 11:29
Zobacz na Forum
Cóż, wizerunkowo na pewno osoba Nedveda, czy Del Piero lepiej nadawałaby się do reprezentowania klubu i promowania go. Ciekaw jestem jednak, jak poradziliby sobie z zarządzaniem, choć myślę, że mając odpowiednich ludzi nie mieliby z tym większych kłopotów i Juventus nie poszedłby w złą stronę.
fragii21
Saturday, 18 March 2017, 10:56
Zobacz na Forum
Wiem, że wszyscy tutaj podniecają się Andreą jaki to on nie jest cudowny prezydent, ale nie ukrywajmy, to John prowadził Juve. 99% ważnych decyzji zapewne przechodziło przez Johna, więc o co kaman? Andrea to tylko kukiełka, pajac. A jeśli Nedved miał by zostać nowym prezydentem? Dla mnie bajka. Chyba nie mogłoby być lepszej osoby od Pavla jako nowego prezydenta.
borkos
Saturday, 18 March 2017, 11:27
Zobacz na Forum
Ciekawe skąd ty masz jakąkolwiek wiedzę na temat schematu decyzyjnego i planowania strategicznego Juventusu, pochwal się.
juventusik
Saturday, 18 March 2017, 11:40
Zobacz na Forum
"fragii21" wrote:
Andrea to tylko kukiełka, pajac. A jeśli Nedved miał by zostać nowym prezydentem? Dla mnie bajka. Chyba nie mogłoby być lepszej osoby od Pavla jako nowego prezydenta.

Czyli rozumiem, że teraz na gorące krzesło chcesz posadzić Nedveda i zrobić z niego pajaca czy klowna.
valril
Saturday, 18 March 2017, 22:44
Zobacz na Forum
https://www.youtube.com/watch?v=x5wbnCe8gZI

No to część informacji się potwierdziła. Faktycznie Agnelli ma jakieś problemy z uwagi na kontakty z kibicami. Ale skład zarządu Juve się nie zmienia co wyraźnie podkreślił na koniec swojej wypowiedzi.
pogon17
Sunday, 19 March 2017, 11:33
Zobacz na Forum
Całe szczęście, że te zarzuty mogą dotyczyć tylko jakichś podejrzanych kontaktów z kibicami, a nie mają podłoża sportowego. Juventus jest niezagrożony, Agnelli niech się broni, najwyżej zmienimy zarząd.
 
 
Wyniki Serie A
Poprzednie spotkanie

Brak poprzednich spotkań.
Następne spotkanie

Brak następnych spotkań!
Tabela Serie A
M Pkt +/-
13 Udinese 3 3 -2
14 Napoli 3 2 -1
15 Verona 3 2 -2
16 Juventus 3 1 -2
17 Empoli 3 1 -3
18 Carpi 3 1 -4
19 Bologna 3 0 -4
Sklep piłkarski Nike
Juventus
Tego dnia urodził się...
ITALY, ITALIAN REPUBLIC Paolo Siroti
... urodzil sie 47 lat temu.
ITALY, ITALIAN REPUBLIC Massimo Orlando
... urodzil sie 46 lat temu.
COLOMBIA, REPUBLIC OF Juan Guillermo Cuadrado
... urodzil sie 29 lat temu.
Buttony
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 508 gości i 4 użytkownik 
Maciejovsky, tItOv, johny juve, benq