Oficjalny

Bernardeschi trenuje z drużyną

Federico Bernardeschi pojawił się na treningu Juventusu w ośrodku przy Babson College.

Niedługo po środowej wiktorii nad Paris Saint-Germain, podopieczni Massimiliano Allegriego powrócili do swojego ośrodka treningowego przy Babson College w Bostonie, by odpocząć i przygotować się do ostatniego wyzwania czekającego na nich w Stanach Zjednoczonych - niedzielnego spotkania z Romą.

Wczoraj do drużyny dołączył Federico Bernardeschi, który razem z resztą zawodników wziął udział w treningu regeneracyjnym po meczu w Miami. Na dzisiaj zostały zaplanowane kolejne dwie sesje treningowe, a nowy nabytek bianconerich o 19.30 zostanie oficjalnie zaprezentowany. Relacja z konferencji prasowej z jego udziałem oczywiście pojawi się  na naszej stronie.

źródło: juventus.com

Oficjalnie: Higuain przegrywa w sądzie

SSC Napoli oficjalnie potwierdziło, że wygrało sprawę sądową toczoną z napastnikiem Juventusu, Gonzalo Higuainem.

Argentyńczyk opuścił Partenopei w zeszłym roku po tym jak Juve uruchomiło klauzulę wykupu i było to wydarzenie pociągające za sobą całą serię sporów pomiędzy klubem spod Wezuwiusza i ich byłym piłkarzem. Na początku miesiąca informowaliśmy, że 29-latek domagał się od Azzurrich wypłaty zaległych świadczeń w wysokości około 2,5 mln euro. W ubiegłym tygodniu doniesiono, że postępowanie zostało oddalone, ponieważ prawnicy zawodnika nie dostarczyli kompletu dokumentów, a wczoraj SSC Napoli potwierdziło, że wygrało tę krótką batalię.

"SSC Napoli wygrało orzeczenie arbitrażowe. Zarządzono, że Higuain pokryje koszty sądowe." - napisano na oficjalnym koncie twitterowym ekipy prowadzonej przez Maurizio Sarriego.

Całą sprawę postanowił skomentować również adwokat SSC Napoli:

"To w końcu koniec i zwycięstwo na całej linii dla Napoli." - powiedział Mattia Grassani w wywiadzie dla Tuttomercatoweb. "Roszczenia Higuain zostały całkowicie odrzucone i uznane za niedopuszczalne. Na niedorzeczność działań podjętych przez zawodnika wykazują koszty procesu, którymi został obciążony. To ponad 50 000 euro, coś dotąd niespotykanego. W końcu opadła kurtyna kończąc tę historię, która niepotrzebnie zajmowała nasz czas i zbyt długo się za nami ciągnęła. To kontrowersja, która, jak widzimy, tak naprawdę nigdy nawet się nie rozpoczęła."

źródło: football-italia.net

Oficjalnie: Leali w SV Zulte Waregem

Potwierdziły się ostatnie informacje mediów i tak Nicola Leali został wypożyczony do  SV Zulte Waregem.

W oficjalnym komunikacie belgijskiego klubu czytamy:

Klub informuje, że z Juventusu na jeden sezon wypożyczony został bramkarz Nicola Leali. W porozumieniu zawartym z włoskim klubem zawarta została także klauzula wykupu. Leali w ostatnim sezonie grał na wypożyczeniu w Olympiacosie, dla którego rozegrał łącznie 27 spotkań.

Sam Leali swoje przenosiny do Belgii skomentował następująco: "Rozmowa ze sztabem sportowym przekonała mnie do wyboru tego klubu. Perspektywa europejskiego futbolu jest wielką motywacją".

źródło: essevee.be

Juventus pokonuje PSG 3-2

Po meczu obfitującym w emocje, ciekawe akcje i przede wszystkim gole, Juventus pokonuje Paris Saint-Germain 3-2.

W przeciwieństwie do spotkania z Barceloną, Stara Dama od pierwszej minuty wzięła się ostro do pracy i przejęła kontrolę nad zawodami, w początkowych fragmentach meczu sprawiając problemy graczom z Paryża. Gołym okiem widać było poprawę w grze ofensywnej względem pojedynku z wicemistrzem Hiszpanii. Ataki zazębiały się, a obrona w postaci Chielliniego i Benatii skutecznie broniła dostępu do bramki Buffona, który w 27. minucie zawodów popisał się znakomitą interwencją po ciekawej akcji Marco Verrattiego, zakończonej strzałem z pierwszej piłki Angela Di Marii. Najaktywniejszym bianconerim był bez wątpienia Paulo Dybala, który kilkukrotnie stał przed szansą pokonania Areoli, jednak na przeszkodzie stała albo celność strzałów Argentyńczyka, albo francuski bramkarz, tak jak wtedy, gdy w 29. minucie meczu wyciągnął on piłkę lecącą tuż pod poprzeczkę po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego La Joyi. Pierwsza, dobra w wykonaniu Juventusu połowa, w trakcie której okazje bramkowe miały obie strony, zakończyła się prowadzeniem Starej Damy. W ostatniej minucie piłkę od Dybali otrzymał Gonzalo Higuain, który znalazł się sam na sam z Areolą i bez większych kłopotów pokonał 24-latka.

Przed gwizdkiem sędziego rozpoczynającym drugie 45 minut, w ekipie mistrza Włoch doszło aż do 10 zmian. Na placu boju z podstawowych zawodników pozostał tylko Gigi Buffon, co znalazło odzwierciedlenie w przebiegu dalszej części meczu - to Paris Saint-Germain miało więcej z gry, prowadziło atak pozycyjny, Juventus w większości przypadków tylko odgryzał się, kontrując. W trakcie początkowego fragmentu drugiej połowy widzieliśmy prawdziwą walkę cios za cios. W 50. minucie Stefano Sturaro został obsłużony dobrym podaniem przez Mattię De Sciglio i od utraty gola paryżan uratował słupek. Akcja ta nie zbiła z tropu wicemistrza Francji, który błyskawicznie wyprowadził kontrę i w mgnieniu oka znalazł się pod bramką Buffona. Kapitana bianconerich postanowił sprawdzić Giovani Lo Celso, jednak 39-latek po raz kolejny pokazał, dlaczego jest nazywany legendą futbolu. Pomimo najszczerszych chęci, chwilę później, w 54. minucie spotkania, Gigi nie był już w stanie uchronić Juventusu przed utratą gola - piłkę do pustej bramki po podaniu Di Marii skierował Guedes. Biało-czarni nie potrzebowali jednak wiele czasu, by ponownie objąć prowadzenie. W 63. minucie Moise Kean, który był jednym z tych zawodników, którzy rozpoczęli drugą połowę, odebrał piłkę graczom Paris Saint-Germain, a następnie podprowadził ją przed pole karne, by tam oddać ją Claudio Marchisio.

psg_juve09_J017922-05

Wychowanek Juventusu bez zawahania uderzył z pierwszej piłki i była to najlepsza możliwa decyzja - po pięknym strzale mistrz Włoch ponownie wygrywał. Kolejne emocje przyszły w 76. minucie, kiedy to Carlo Pinsoglio, zastępujący w bramce bianconerich Buffona, popisał się niesamowitą interwencją, dosłownie wyciągając strzał Lo Celso. Kilkoma innymi paradami potwierdził tylko, że Juventus nie musi martwić się nawet o obsadę trzeciego golkipera. Cztery minuty później był bez szans przy strzale głową Javiera Pastore. Na tablicy wyników widniał remis. Wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się rezultatem 2-2, który zgodnie z regulaminem International Champions Cup, oznaczałby serię rzutów karnych, jednak kłam tym myślom zadał Moise Kean, który pokazał wszystkim, że nie bez powodu jest określany mianem wielkiego talentu. W 88. minucie w fenomenalny sposób zastawił się, dzięki czemu przechytrzył obronę Paris Saint-Germain i znalazł się w sytuacji sam na sam, wbiegając w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Kimpembe. Arbiter nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Claudio Marchisio, dla którego było to już drugie trafienie w meczu. Wynik nie uległ już zmianie - Juventus okazał się lepszy.

PARIS SAINT-GERMAIN - JUVENTUS 2-3

Gole: Higuain 45', Guedes 54', Marchisio 63', Pastore 80', Marchisio (rzut karny) 89'

Skład Juventusu na pierwszą połowę: Buffon; Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Bentancur; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain.

Skład Juventusu na drugą połowę: Buffon; De Sciglio, Barzagli, Mandragora, Asamoah; Sturaro, Marchisio, Pjanić, Rincon; Caligara, Kean.

89. minuta meczu - Wszystko na to wskazuje, że nie będzie serii rzutów karnych. Moise Kean sprytnie zastawia się, wychodzi sam na sam i jest faulowany. Jedenastkę na bramkę zamienia Claudio Marchisio. Prowadzimy 3-2!

80. minuta meczu - Javier Pastore głową kieruje piłkę do bramki Pinsoglio, który zmienił Buffona. 2-2.

62. minuta meczu - Co to był za gol! Moise Kean przejmuje piłkę, podprowadza futbolówkę przed pole karne i tam oddaje ją Claudio Marchisio, który pięknym strzałem z pierwszej piłki wyprowadza Starą Damę na prowadzenie.

54. minuta meczu - Na tablicy wyników widnieje już wynik 1-1. Paryżanie doprowadzają do remisu za sprawą Guedesa.

45. minuta meczu - Koniec pierwszej połowy. Tuż przed końcowym gwizdkiem sytuację sam na sam z Areolą wykorzystuje Gonzalo Higuain. Asystuje mu Paulo Dybala. Juventus prowadzi z Paris Saint-Germain 1-0.

03:11 - Spotkanie rozpoczęli podopieczni Massimiliano Allegriego.

03:07 - Juventus zyskuje nowych fanów w Stanach Zjednoczonych.

02:59 - Przed spotkaniem głos zabrał Gianlugi Buffon, który powrócił myślami do przegranego finału w Cardiff:

„Dla mnie świadomość, że to może być ostatni sezon w moim wykonaniu i ostatni taki turniej, jest na swój sposób bardzo piękna i interesująca. W Cardiff przegraliśmy, bo trafiliśmy na lepszą drużynę. Nie wydarzyło się absolutnie nic, w przeciwnym wypadku, byłbym cicho. Chcę, żeby moi kibice, ludzie Juventusu, byli spokojni i wiedzieli, że poziom naszego profesjonalizmu, oddania Juve i tak znaczącego zaangażowania z pewnością nie mógł zostać zdestabilizowany przez zmyślone kłótnie, które obecnie, niestety, służą jedynie jako alibi. Przegraliśmy nie przez zmyślone kłótnie, ale przez fakt, że trafiliśmy na drużynę, która zdominowała nas w drugiej połowie i zasłużyła na zwycięstwo”.

02:38 -
Pojawiła się również wyjściowa jedenastka paryżan. Znalazło się w niej miejsce dla Blaise'a Matuidiego, który jest dość poważnie łączony z przenosinami do stolicy Piemontu:

02:31 - Piłkarze Starej Damy meldują się już na Hard Rock Stadium w Miami.

02:25 - Poznaliśmy już wyjściowy skład Juventusu:

02:19 - W dzisiejszym starciu w barwach mistrza Włoch na pewno nie zobaczymy Douglasa Costy, Wojciecha Szczęsnego, Daniele Ruganiego oraz Federico Bernardeschiego. Brazylijczyk został w Bostonie, gdzie realizuje indywidualny plan treningowy, pozwalający mu powrócić do optymalnej formy na Superpuchar Włoch, zaplanowany na 13 sierpnia. Polski bramkarz na jednym z ostatnich treningów skręcił kostkę w lewej nodze i również pozostał w ośrodku treningowym Starej Damy w Stanach Zjednoczonych, by poddać się zabiegom fizjoterapeutycznym. Stan zdrowia Szczęsnego jest na biężąco monitorowany przez klubowych lekarzy. Jeśli chodzi o młodego obrońcę bianconerich, to nie poleciał on z resztą drużyny do Miami z powodu zaległości treningowych, jakie zostały spowodowane dłuższym urlopem z racji uczestnictwa w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21, rozgrywanych w czerwcu w Polsce. Nowy nabytek Juventusu, Federico Bernardeschi, już niebawem spotka się z nowymi kolegami z drużyny i będzie do dyspozycji Massimiliano Allegriego.

02:07 - Miejsce dzisiejszego pojedynku prezentuje się naprawdę okazale.

02:03 - W oczekiwaniu na wyjściowe jedenastki, polecamy zapoznać się z zapowiedzią dzisiejszego spotkania, oto jej fragmenty:

Zeszły sezon:

„Drużyna Unaia Emery'ego w sezonie 2016/2017 co prawda zdobyła wszystkie trzy krajowe puchary (Superpuchar Francji, Puchar Francji i Puchar Ligi), jednak nie udało jej się wywalczyć tego najważniejszego trofeum - mistrzostwa, które powędrowało do rąk AS Monaco. W nadchodzących rozgrywkach ekipa z Parc des Princes będzie starała się poprawić swój wynik w Lidze Mistrzów oraz odzyskać dominację w Ligue 1”.

Kluczowy zawodnik:

„Nim bez wątpienia jest Edinson Cavani, który zasilił szeregi PSG w 2013 roku, przechodząc z Napoli. W ciągu czterech sezonów, jakie zdążył rozegrać we Francji, we wszystkich rozgrywkach strzelił aż 130 goli w 198 występach. W poprzednim sezonie popisał się niesamowitym wyczynem, wpisując się na listę strzelców 49 razy w 50 występach we wszystkich rozgrywkach. Rewelacyjna skuteczność pod bramką przeciwników doprowadziła Cavaniego do tytułu króla strzelców, gracza roku w Ligue 1, oraz zapewniła miejsce w jedenastce sezonu 2016/2017 w Ligue 1”.

Całość jest dostępny pod tym linkiem.

źródło: tuttojuve.com

Oficjalnie: W pierwszej kolejce z Cagliari Calcio

Poznaliśmy już dokładny terminarz Serie A na sezon 2017/2018. W kolejce otwierającej nowe rozgrywki Juventus na Allianz Stadium podejmie drużynę Cagliari Calcio.

W 6. kolejce dojdzie do derbów Turynu, w których gospodarzem będą biało-czarni, a w 11. serii gier na San Siro bianconeri zmierzą się z Milanem. W 15. kolejce Juventus uda się na południe Włoch, by zagrać z Napoli, a już w 16. kolejce przyjdzie czas na derby Włoch - do Turynu przyjeżdża Inter Mediolan. 18. seria gier to starcie Starej Damy z Romą w stolicy Piemontu, zaplanowane tuż przed świętami, na 23 grudnia. Sezon zakończy się 20 maja spotkaniem z tegorocznym beniaminkiem, drużyną Hellas Werona.

Aktualizacja: Pierwsze dwa mecze nowego sezonu, z Cagliari Calcio i z Genoą, Juventus rozegra w soboty o godzinie 18.00 - kolejno 19 sierpnia i 26 sierpnia.

ICC 2017: Juventus-PSG - zapowiedź

Czas na drugi mecz bianconerich w International Champions Cup 2017. Podopieczni Massimiliano Allegriego sprawdzą swoje siły w starciu z Paris Saint-Germain, które rozpocznie się 27 lipca o godzinie 03.05 czasu polskiego - transmisja od 03.00 na antenach Eleven. Zapraszamy do krótkiej prezentacji najbliższego rywala Starej Damy.

Amerykańskie tournée nie oszczędza piłkarzy Juventusu. Po meczu z Barceloną w Nowym Jorku nie mieli oni zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ trzy dni później, już w Miami, czeka na nich nowy rywal. Co o nim wiemy?

Kluczowe informacje:
Nazwa: Paris Saint-Germain
Data założenia: 1970 r.
Stadion: Parc des Princes
Trener: Unai Emery

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami:
Juventus musi cofnąć się pamiecią aż o 20 lat do ostatniego oficjalnego meczu z Paris Saint-Germain. 15 stycznia 1997 i 5 lutego tego samego roku Paryżanie mierzyli się z turyńczykami w dwumeczu o Superpuchar Europy. W pierwszym starciu, w Paryżu, bianconeri triumfowali aż 6-1. Rewanż, który był już tylko formalnością, zakończył się również wiktorią Starej Damy, tym razem 3-1.

Drużyna Unaia Emery'ego w sezonie 2016/2017 co prawda zdobyła wszystkie trzy krajowe puchary (Superpuchar Francji, Puchar Francji i Puchar Ligi), jednak nie udało jej się wywalczyć tego najważniejszego trofeum - mistrzostwa, które powędrowało do rąk AS Monaco. W nadchodzących rozgrywkach ekipa z Parc des Princes będzie starała się poprawić swój wynik w Lidze Mistrzów oraz odzyskać dominację w Ligue 1.

Skład Les Parisiens zasilili lewy obrońca Realu Sociedad, Yuri Berchiche, oraz były zawodnik Starej Damy, Dani Alves. Wśród zawodników, którzy pożegnali się z Paryżem, można wymienić Jeana-Kévina Augustina, który powędrował do RB Leipzig, oraz Salvatore Sirigu, powracającego do ojczyzny, do Torino.

Nim bez wątpienia jest Edinson Cavani, który zasilił szeregi PSG w 2013 roku, przechodząc z Napoli. W ciągu czterech sezonów, jakie zdążył rozegrać we Francji, we wszystkich rozgrywkach strzelił aż 130 goli w 198 występach. W poprzednim sezonie popisał się niesamowitym wyczynem, wpisując się na listę strzelców 49 razy w 50 występach we wszystkich rozgrywkach. Rewelacyjna skuteczność pod bramką przeciwników doprowadziła Cavaniego do tytułu króla strzelców, gracza roku w Ligue 1, oraz zapewniła miejsce w jedenastce sezonu 2016/2017 w Ligue 1 .

Czy wiesz, że...?
Juventus nigdy nie przegrał z Paris Saint-Germain w oficjalnym meczu. Stara Dama wygrywała sześć razy i zremisowała dwa razy spośród ostatnich ośmiu oficjalnych zawodów.

Bianconeri po raz drugi będą mieli okazję zagrać w Miami. Ich pierwszym meczem rozegranym na Hard Rock Stadium było starcie z Interem Mediolan w 2013 roku.

Pozostałe informacje:

Termin meczu: środa 26 lipca, godzina 21.05 czasu lokalnego (godzina 03.05 w Polsce, transmisja od 03.00 na antenie Eleven)

Miejsce: Hard Rock Stadium; Miami, Floryda

Pojemność stadionu: 65,326 widzów

Drużyny, które na co dzień występują na tym obiekcie: Miami Dolphins (NFL), University of Miami Hurricanes (NCAA football)

Przewidywane składy:

La Gazzetta dello Sport:

Tuttosport:

Na naszej stronie pojawi się szczegółowa relacja z meczu z Paris Saint-Germain, podobnie jak miało to miejsce w przypadku spotkania z Barceloną.

źródło: juventus.com/vecchiasignora.com