lightbg lightbg
1/4 Ligi Mistrzów: Barcelona 0:0 Juventus
dybala5juve2Witamy wszystkich serdecznie i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania w ramach rewanżowego spotkania półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Juventusem na Camp Nou w Barcelonie!

PRZED MECZEM: Wszystkie oczy zwrócone są dziś na Camp Nou i potyczkę Barcelony z Juventusem. Pierwszy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Juve aż 3:0. Każdy po takim rezultacie uzyskanym na własnym boisku powinien być spokojny o rewanż, ale po tym, jak Barcelona odrobiła stratę (0:4) z PSG, to niczego nie można być pewnym.

I połowa

18' - Dobra akcja Barcelony, ale Messi obok bramki po strzale z ok. 11 metrów

38' - Miękka piłka Pjanicia w pole karne, ale Higuain za lekko strzela i Ter Stegen bez problemu łapie piłkę

41' - Żółta kartka dla Iniesty po faulu na Cuadrado

44' - Żółta kartka dla Neymara

PRZERWA: Nie obejrzeliśmy porywającego widowiska w pierwszej połowie. Barcelona próbuje atakować, ale klarowną sytuację stworzyła sobie tylko jedną, jednak Messi mocno się pomylił. Jeśli Juventus zagra dalej z taką konsekwencją i koncentracją, to nie ma o co się martwić.

II połowa

50' - Cuadrado oddaje strzał po kontrataku, ale piłka mija minimalnie słupek Ter Stegena

53' - W akcji znowu Kolumbijczyk, strzela w boczną siatkę, ale wywalczył korner

56' - Strzał Messiego po ziemi, Bonucci lekko dotyka piłki i rzut rożny dla Barcy

57' - Żółta kartka dla Chelliniego za faul przed polem karnym

58' - Zmiana: Paco za Rakiticia

64' - Żółta kartka dla Khediry

67' - Rzut rożny, myli się Buffon, piłka trafia do Messiego, ale ten pudłuje na pustą bramkę

70' - Niezła próba Robero, ale obok bramki

75' - Zmiana: Barzagli za Dybalę

78' - Zmiana: Mascherano za Roberto

80' - Neymar wrzuca w pole karne, Mascherano muska piłkę, ale świetnym refleksem popisuje się Buffon; w tej samej minucie kontra Juve, ale Khedira fatalnie się zachowuje i Ter Stegen łapie piłkę

83' - Zmiana: Lemina za Cuadrado

88' - Zmiana: Asamoah za Higuaina

KONIEC MECZU:
Juventus w półfinale Ligi Mistrzów! Opłaciła się twarda gra w obronie, konsekwencja i mądrość taktyczna. Po bardzo dobrym dwumeczu Juve melduje się w 1/2 finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Realem, Atletico lub Monaco.

1/4 finału Ligi Mistrzów, 19.04.17 r., Camp Nou, Barcelona

Barcelona 0:0 (0:0) Juventus
Bramki: -
Sędzia: B. Kuipers

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Alba, Umtiti, Pique, Sergi Roberto - Rakitić, Busquets, Iniesta - Neymar, Suarez, Messi
Ławka: Cillessen, Denis Suarez, Mascherano, Paco, Digne, Gomes, Alena
Trener: L. Enrique
Żółte kartki: Iniesta 41', Neymar 44'

Juventus (4-2-3-1): Buffon - Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Dani Alves - Khedira, Pjanić - Mandżukić, Dybala, Cuadrado - Higuain

Zobacz na Forum
Bravo sędzia!!!pjanic magik .Higuain zawodzi dużo strat .....ale szczeli w finale
matekkuba
Wednesday, 19 April 2017, 21:43
Chiellini zawodnikiem meczu. Albo Pjanić. Fenomenalna gra obu.

Allegri rozłożył Barcelonę i w fazie obrony, i w fazie ataku. Mieli swoje okazje, ale umówmy się - Messiego się taktycznie rozgryźć nie da. Mogliśmy lepiej kończyć te kontry, na pewno jest sporo do poprawy w tej kwestii. Inna sprawa, że w grze zostały takie ekipy, że każdy kolejny mecz to może być "piłka parzy". Ale: w tym momencie jesteśmy najlepszą drużyną, która została w grze.

Kuipers pozwalał pograć, czasem aż za bardzo. Ale Barcelona jest sama sobie winna, w kilku sytuacjach Hiszpanie zachowywali się beznadziejnie.
pogon17
Wednesday, 19 April 2017, 21:49
Nie mogę się otrząsnąć po tej remontadzie jaką nam zaserwowała Barcelona.

Liczyłem na Barce, teraz liczę na Real. Czas pokazać wyższość Juve nad gorącym hiszpańskim futbolem.
aldo
Wednesday, 19 April 2017, 22:03

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Proszę bardzo, co znaczy wyrafinowanie w grze obronnej. Teraz dobre losowanie i czas na trumf w finale. FORZA JUVE!

kamill
Wednesday, 19 April 2017, 22:05
Szkoda że ławki nie mamy bo byśmy to wygrali....
Ale kasa będzie za LM więc na skrzydło kogoś kupimy i ławkę:)
juventissimo
Wednesday, 19 April 2017, 22:11
Wielkie Juve powróciło. Nikt nam już nie straszny. Allegri rozpracowal Barcelone idealnie.

Pjanic jeden z najlepszych. Genialna gra w obie strony. Obrona i Gigi też super. Szkoda że Juan nie zakończył tej śmiesznej remontady. Jest super - Barca 3 do 0 odprawiona.

Forza Juve. Symulanci z Barcy adios !
fragii21
Wednesday, 19 April 2017, 22:17
W półfinale chce Real. Bardzo chciałbym uniknąć Atletico.
leithian
Wednesday, 19 April 2017, 22:31
Mecz rozegrany koncertowo. Jedyny minus - brak Khediry w pierwszym meczu półfinałowym. Nie wiadomo co z Claudio, czy to jakaś groźna kontuzja, więc ustawienie środka pomocy będzie wyzwaniem. Albo ryzykiem.
rrrado
Wednesday, 19 April 2017, 22:44
Monaco mimo wszystko marzy mi się w półfinale...
gregor del ptasior
Wednesday, 19 April 2017, 22:48
Szczerze mowiac widze szanse na koncowe zwyciestwo bardziej niz kiedykolwiek. Nasza obrona to absolutna zelbetonowa sciana. Z Realem mamy dobra historie, Monaco juz swoje ugralo... ADM najtrudniejsze. Z calej czworki jestesmy najsilniejsi.
la mia juve
Wednesday, 19 April 2017, 23:14
No to Barcelona pokazała na co ją stać, jak sędziowie nie ciągną jej za uszy. JEDEN CELNY STRZAŁ na bramkę w całym meczu to naprawdę wybitne osiągnięcie. Ale co pokrzyczeli przed meczem to ich. Teraz trudno będzie znaleźć jakieś wytłumaczenie Barcelonie i nie pozostaje nic innego jak w końcu uznać wyższość JUVENTUSU.
radzivill
Thursday, 20 April 2017, 00:09
Dla mnie Cuadrado to MVP tego meczu - ciągnął grę, bronił, aranżował akcje - wszystko super. Świetnie współpracował taktycznie z resztą zespołu - miał swoje zadanie i z niego wywiązał się doskonale. Ale co najważniejsze - Barca odprawiona z kwitkiem przez JUVE !!! Piękne uczucie smile.gif FORZA JUVE !!
iack
Thursday, 20 April 2017, 01:26
Przed losowaniem chcialem Barce, ale ze nie stracimy z nimi gola to bym w zyciu nie uwierzyl. Teraz trzeba chuchac na Marchsio i jestem pewien, ze final bedzie nasz, niezaleznie od losowania. Drugi final w trzy lata, przy czy w zeszlym roku odpadlismy po najlepszym dwumeczu marnej edycji.

Cieplutkie pozdrowienia dla Vidala xD
herr-bat-ka
Thursday, 20 April 2017, 04:33
A ja bym się tym meczem tak nie zachwycał. Gdyby Messi miał więcej szczęściai i trafił w pustą bramkę 2:0 mogło by być spokojnie. Do tego minimalnie chybiony strzał S Roberto. U nas całkowita indolencja w ataku. Za każdym razem albo brakowało centymetrów żeby piłkę przyjąć czy dokladnie podać albo strzały były złe, decyzje spóźnione bądź błędne. Higuain bardzo słabo, Dybala to samo. Cuadrado z Mandzukicem w ataku fatalnie ale przynajmniej w obronie dawali dużo energii i poświęcenia. Niektórzy chwalą D Alvesa ale wg mnie nie radził sobie z dryblującym Neymarem. W ogóle dryblingi Barcy w okolicach 16tki były bardzo niebezpieczne. Dobrze że decydowali się na nie i na grę kombinacyjną stosunkowo rzadko a skupili się na bezowocnych wrzutkach to nas uratowało. Poza tym dobra gra obronna Juve. Wybijanie na oślep i marnowanie kontr tak ten mecz zapamiętam. Dobrze że 1 spotkanie zagraliśmy mistrzowsko. To było jego całkowitym przeciwieństwem jeśli chodzi o grę w ataku ale cóż, awans jest w półfinale poproszę Monaco a w finale Atletico. Tyle.
jacojaco
Thursday, 20 April 2017, 05:34
Ja za to zapamiętałem, że właśnie często to nie my wybijaliśmy na pałę. Zamiast tego zdarzyło się nam rozgrywać od naszej 16. Także to nie nasz fart, że Barca skupiła się na wrzutkach,vtylko rraczej ich bezradność spowodowana grą naszego muru.
Sam mecz raczej nudnawy. Myśmy vlamili przy kontrach, stając na wysokości zadania w aspekcie obronnym. Barca próbowała różnych sztuczek, ale nic im nie siadało.
clyde
Thursday, 20 April 2017, 07:31
Jeszcze zdecydowanie za wcześnie na dywagacje dotyczące końcowego triumfu w LM, jakby nie patrzeć zdołaliśmy jedynie przejść etap ćwierćfinałowy, ten sam, który ogarnęliśmy dwa lata temu, kiedy wyeliminowaliśmy Monaco, teraz jedynie rywal był efektowniejszy. Co do samego meczu, to możemy być dumni, bo przeszliśmy jedną z trzech najlepszych drużyn w Europie i faktycznie nie powinniśmy się nikogo obawiać, choć jasnym jest, że do wygrania LM potrzebna jest perfekcja, którą zaprezentowaliśmy zwłaszcza w pierwszym meczu z Barceloną. Wczoraj byliśmy jednak nieco zbyt nerwowi, nie potrafiliśmy dłużej utrzymać piłki i mieliśmy trochę szczęścia. Tak czy inaczej drużyna wykonała zadanie i może czekać na piątkowe losowanie.
krystiank
Thursday, 20 April 2017, 07:59
arkon91
Thursday, 20 April 2017, 10:33
Może i mecz nie był w naszym wykonaniu tak świetny jak ten w Turynie, ale i tak plan został wykonany bardzo dobrze. Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem jak funkcjonuje nasza defensywa. Szkoda, że nic nam nie wpadło, ale myślę że Barca także zasłużyła na chociaż jedną bramkę. Mieli parę niezłych strzałów ale wszystkie niecelnie. Może to przez Buffona próbowali ładować po oknach smile.gif
Nie zgadzam się z @herrbatka że Higuain bardzo słabo. Nie powiem też, że bardzo dobrze ale świetną robotę odwalał w środku pola. Walczył, zastawiał się, rozrzucał.

PS. @krystiank
Akurat Ty powinieneś być tu ostatnią osobą, która się śmieje z Pogby i Vidala. Zważywszy na Twoje krytykanctwo Marotty, piłkarzy jakich sprowadzamy i (chyba) też Allegriego.
matekkuba
Thursday, 20 April 2017, 10:45
Higuain na pewno słabiej niż w pierwszym meczu. Kilka razy nie potrafił utrzymać się przy piłce, strzały po podaniach Pjanicia i pinballu z obrońcą też bardzo złe. Tydzień temu lepiej to wyglądało.
leithian
Thursday, 20 April 2017, 13:03
Gonzalo miał fatalne przyjęcia, ale jak już mu się udało opanować piłkę to bardzo dobrze ją utrzymywał i rozgrywał. Niestety znowu zabrakło mu tego najważniejszego, czyli gola. Świetna gra środka pola, brak Khediry będzie widoczny w półfinale. Bardzo duża praca skrzydłowych, Alves zagrał świetnie, lepiej niż Sandro moim zdaniem. Kielon ostatnio rośnie w wielkich meczach. Dybala mniej widoczny niż tydzień temu. Bonucci kilka ważnych wybić i przejęć. Gigi z jednym dużym błędem i jedną bardzo trudną, udaną interwencją.
W każdym razie półfinaliści są na równym poziomie i każdy może tu wygrać.