lightbg lightbg
1/8 Ligi Mistrzów 16/17: Juventus 1:0 Porto
dybala6juve2Juventus wygrał na J-Stadium z Porto 1:0 i tym samym zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jedynego gola w tym meczu strzelił Paulo Dybala w 42. minucie z rzutu karnego.

W 3. minucie spotkania Paulo Dybala przedarł się przez obronę Porto i huknął prawą nogą z ostrego kąta, lecz za mocno i za wysoko. W 23. minucie Cuadrado celnie dośrodkował na głowę Mandżukicia, ale strzał Chorwata zatrzymał Iker Casillas. 40. minuta to rzut rożny wykonywany przez Daniego Alvesa - do piłki wyskoczył Alex Sandro, uderzył ją głową, strzał świetnie obronił Casillas, na dobitkę zdecydował się Higuain, ale Maxi Pereira zagrał ewidentnie ręką, czym uchronił swój zespół od utraty bramki, lecz tylko na chwilę, a przy tym otrzymał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Dybala i Argentyńczyk otworzył wynik spotkania w 42. minucie.

W 49. minucie wreszcie do głosu doszło Porto. Soares jednak swoją indywidualną akcję, przy której błąd popełnił Benatia, zakończył niecelnym strzałem blisko lewego słupka Gianluigiego Buffona. W 60. minucie swoją szansę miał Pjaca, jednak zabrakło mu precyzji przy strzale z około 11 metrów. W 66. minucie Dybala dograł w pole karne do Higuaina, ale Il Pipita oddał strzał po ziemi obok prawego słupka Casillasa. Jeszcze w 82. minucie dobrą okazję miało Porto - Diogo Jota przerzucił piłkę nad Buffonem, lecz futbolówka zamiast do bramki, to trafiła w boczną siatkę.

Mecz nie był porywający, a Porto samo podcięło sobie skrzydła czerwoną kartką. Juventus nie forsował tempa i spokojnie kontrolował przebieg rewanżu. Teraz przed Starą Damą oczekiwanie na losowanie ćwierćfinałowego przeciwnika.

1/8 finału Ligi Mistrzów, 14.03.17 r., Juventus Stadium, Turyn
Juventus 1:0 (1:0) Porto
Bramki:
Dybala 42' (k.)
Sędzia: O. Hategan

Juventus (4-2-3-1):
Buffon - Alex Sandro, Benatia (Barzagli 60'), Bonucci, Dani Alves - Marchisio, Khedira - Mandżukić, Dybala (Rincón 78'), Cuadrado (Pjaca 46') - Higuain
Rezerwowi: Neto, Chiellini, Pjanić, Barzagli, Pjaca, Lichtsteiner, Rincón
Trener: M. Allegri
Żółte kartki: Cuadrado 12'

Porto (4-3-3): Casillas - Layun, Felipe, Marcano, Maxi Pereira - Oliver Torres (Otavio 70'), Andre Andre, Danilo Pereira - Soares, Andre Silva (Boly 46'), Brahimi (Diogo Jota 67')

Zobacz na Forum

Największym pozytywem spotkania była według dla mnie postawa Daniego Alvesa w starciu bodajże z Felipe, gdzie zamiast symulować od razu się podniósł. Jak widać leczenie barcelońskiego DNA idzie w dobrym kierunku biggrin.gif
kamill
Tuesday, 14 March 2017, 23:01
Ja jeb.e nie da się oglądać meczu :/czekałem tyle na rewanż a tu grają aby mecz się odbył:/dlaczego nie ma takiego zabicia meczu?!......
espanoles
Tuesday, 14 March 2017, 23:15
ale chciałbym żeby R€AL się trafił w 1/4
matekkuba
Tuesday, 14 March 2017, 23:17
Bo bardziej awansować się nie da. Spokojny awans, o to chodziło. Nie obraziłbym się na Leicester w kolejnej rundzie.
benq
Tuesday, 14 March 2017, 23:25
Co z tego czy awansujemy z wynikiem 3:0 czy 10:0? W kolejnej fazie to nie ma ŻADNEGO znaczenia, nie ma za to żadnych bonusów. Przeszedłeś dalej i walczysz o kolejne cele, tak samo jak Bayern który wygrał 10:2 czy Real 6:2. Mecz był rozstrzygnięty. Ja tam jestem zadowolony smile.gif
cisek
Tuesday, 14 March 2017, 23:33
Za te gwizdki kibice powinni zostać wyrzuceni ze stadionu.
Pewnie jakieś włoskie Karyny przyszły z dziećmi i pozwoliły im gwizdać cały cholerny mecz.
borkos
Wednesday, 15 March 2017, 00:02
Quote:

No przecież oni właśnie to zrobili. Zabili mecz, mieli pewny awans.
valril
Wednesday, 15 March 2017, 07:40
Klasyczne Juve - dość ostrożnie, rozsądnie dysponując siłami to następnej rundy. smile.gif

Martwi nieco postawa defensywy - zbytniego otwierania się drużyny. Milan nas zabójczo skontrował, wczoraj Porto miało dwie setki. Z drużyną półka wyżej byłby problem. Allegri ma nad czym myśleć, bo póki co defensywa gra poniżej swojego poziomu.
arkon91
Wednesday, 15 March 2017, 08:20
@cisek

Dokładnie.. Nie pamiętam, żebym kiedyś był tak wkurzony oglądając mecz przez trybuny.. Te gwizdki niesamowicie irytowały..
juventissimo
Wednesday, 15 March 2017, 08:36
Wolałbym gola Igły zamiast tego karnego i czerwonej. Mecz byłby ciekawszy a awans nadal pewny. Jak dostaniemy np Barcelone to może być spory przeskok ale stawiam na Atletico lub .... Monaco 011.gif
newsio
Wednesday, 15 March 2017, 09:13
Ja mimo awansu i korzystnego wyniku jestem bardzo niezadowolony z przebiegu meczu :/

Porto przez ponad połowę meczu grało w 10, a my nie dość że nie potrafiliśmy strzelić im bramki to pozwoliliśmy na wypracowanie dwóch 100% okazji. W tym jednej sam na sam z Bufonem.

Nie wmawiajcie sobie, że tak miało być, że na spokojnie kontrolowaliśmy mecz i wystarczyło dociągnąć wynik. Nie. Juventus prawie całą drugą połowę aktywnie atakował. Powolnego rozgrywania piłki na zasadzie "byle do końca" było niewiele. Mieliśmy olbrzymią przewagę, sporo okazji (fajne były rajdy Pjacy). I nic nie wpadło. Oby to się nie powtórzyło w kolejnych rundach.
clyde
Wednesday, 15 March 2017, 10:06
Byłem przekonany, że wczorajszy mecz będzie wyglądał mniej więcej tak. Juventus starał się jakoś tam atakować przy stanie 0-0, jednak kiedy uzyskali prowadzenie zdecydowali się na uspokojenie gry. Nie mam z tym problemu, bo nadrzędnym celem był awans. Na emocje przyjdzie czas w kolejnych rundach i oby losowanie było dla nas szczęśliwe.
newsio
Wednesday, 15 March 2017, 10:10
Oczywiście, że nadrzędnym celem by awans i świetnie, że jesteśmy w 1/4. Ale my drugiej bramki nie strzeliliśmy nie dlatego, że nam się nie chciało i postanowiliśmy spokojnie dowieźć 1-0 tylko dlatego, że nie potrafiliśmy tego dokonać przeciwko grającemu w osłabieniu Porto . Podobną indolencję w ataku oglądaliśmy przeciwko Milanowi i mam nadzieję, że nie będzie to stały element naszej gry.
Wednesday, 15 March 2017, 10:30
"Chłopaki zagrali inteligentnie w pierwszej połowie, bez tworzenia niepotrzebnych zagrożeń, ale w drugiej, grając w przewadze zaprezentowali złe tempo, złe podania, źle bronili i kilka razy ryzykowali utratę bramki."

Jestem podobnego zdania co Max. Dlatego wolałem żeby nie było czerwonej i drużyna grała normalnie - bez przewagi. Ja wiem, że awans, że bez większych kłopotów i niskim nakładem sił, ale graliśmy praktycznie 1 mecz w przewadze i 1 gracza i nie potrafimy tego wykorzystać. Nie jest to dobry prognostyk przed starciem z dużo silniejszymi ekipami. newsio ma rację.
valril
Wednesday, 15 March 2017, 10:51
Każdy mecz to osobna historia. Na pojedynek z jakimiś tuzami pokroju Barcelony czy Realu będzie całkowite nastawienie i koncentracja.
r.a.b.
Wednesday, 15 March 2017, 11:01
i wpierdziel;;>
clyde
Wednesday, 15 March 2017, 11:24
"Newsio" wrote:

Jak dla mnie to wszystko wyglądało na uspokojenie gry, a nie brak umiejętności do podwyższenia wyniku.
newsio
Wednesday, 15 March 2017, 11:59
@Clyde I na uspokojenie gry Higuain czy Pjaca nie mogli trafić w bramkę? Czy na uspokojenie daliśmy im 1 na 1 z Bufonem żeby się nie nudził?

Dobrze Max powiedział. Nie możemy tak grać w LM.
titov
Wednesday, 15 March 2017, 12:19
To był efekt gry trybem energooszczędnym, a w konsekwencji znowu wkradła się nonszalancja. Sami siebie usypiamy tym stylem, ale no cóż.

Receptą może będzie taki deal: Allegri out, Wenger in - wtedy za rok na tym etapie sezonu będziemy mieli 5 pkt straty do liderującej Romy, 3 straty do Napoli i po jednym pkt do Interu i Lazio. Będą w końcu emocje, których wszystkim tu tak brakuje biggrin.gif

Nie pamietam kiedy my zrobiliśmy jakiś pogrom, nam się to udaje chyba tylko przez przypadek gdy np. na 5 strzałów akurat 4 trafią do siatki... o parciu na bramkę nie ma nawet mowy jeśli chodzi o Juve, musimy z tym handlować. To jest chyba to DNA - zwycięskie, lecz kunktatorskie. razz.gif
bieniorz
Wednesday, 15 March 2017, 12:24
mnie osobiscie martwi Gonzalo w LM, 7 meczy - 3 gole (2x Dynamo, Lyon) słabo, narazie 100 mln to gwarancja goli na Włoskim podwórku
newsio
Wednesday, 15 March 2017, 13:45
Niestety narazie to szału w LM to nasze 90 melonów nie robi. Niby gra nieźle, niby jest aktywny, szuka okazji. Ale bramek coś nie ma :/
maciejovsky
Wednesday, 15 March 2017, 13:54
Gdyby nie zagranie Pereiry, to Higuain strzeliłby gola wczoraj.
krystiank
Wednesday, 15 March 2017, 14:23
Tylko wkurza mnie to trzymanie Mandzukica, nic wielkiego nie pokażal, dreptal po murawie i tyle to został na 2 połowę kosztem Cuadrado. Pjaca z Juanem lepiej by to wyglądało
sparrow94
Wednesday, 15 March 2017, 14:36
Cuadrado mial zolta kartke. Zmiana byla rozsadna i Pjaca sobie tez pogral.
My zwykle pacholki nie wiemy co tak naprawde dzieje sie na treningach, w szatni, w glowach pilkarzy, trenera, Marotty itd.
Nie rozumiem tego jak mozna nie dostrzegac niesamowitej madrosci ze strony Juve w tym dwumeczu. 3:0 w dwumeczu, na spokojnie, bez jakichs kontuzji (chyba), bez straty gola (chociaz byly okazje na to wiem). Wole taki awans niz zeszloroczne piekne odpadniecie z Bayernem. Wszystcy zachwycali sie dwumeczem, jeden z lepszych w tamtej edycji ale co z tego, Juve odpadlo i do widzenia. Nic wiecej sie nie liczylo.
2 czerwone jak najbardziej sluszne. Takie sa zasady w pilke a ze Porto strzelilo sobie 2 razy w stope to Jvuentus to wykorzystal.
Piekne dzieki Juve, spokojny awans, teraz zaczna sie emocje. Trafimy na Bayern albo Barcelone i motywacja bedzie 200%
FORZA JUVE
Wednesday, 15 March 2017, 17:11
Na szczęście Max nie odplynal po tym meczu i widzi co się dzieje. Nie podchodzi do tematu bezkrytycznie. Nasza beztroska była pewnie podświadoma. Igła już chwilę nie strzelił, mam nadzieję że przełamanie będzie w lidze.