lightbg lightbg
Finał Coppa Italia: Juventus 2:0 Lazio
danialves5juveWitamy wszystkich serdecznie i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Juventusu z Lazio w ramach finału Coppa Italia!

PRZED MECZEM: Juventus po tym, jak nie wygrał od trzech meczów w Serie A, nie jest uznawany za tak zdecydowanego faworyta tego spotkania, jednak Starej Damie wyjątkowo dobrze gra się z Lazio - ostatni raz przegrała z Biancolesti 29 stycznia 2013 roku właśnie w Pucharze Włoch. Miejmy nadzieję, że Juve nie jest już myślami przy finale Ligi Mistrzów i zdobędzie dzisiaj pierwsze trofeum w sezonie.

I połowa

4' - Pierwszy celny strzał Juventusu - z dystansu Chiellini, ale Strakosha łapie piłkę w koszyczek
6' - Keita oddaje strzał z pola karnego, jednak piłka trafia w słupek
7' - Potężny strzał Higuaina: przyjął piłkę na klatkę i kropnął prawą nogą, Strakosha broni z problemami
12' - KAPITALNY PRZERZUT ALEXA SANDRO Z LEWEJ FLANKI DO DANIEGO ALVESA, KTÓRY DOSTAWIŁ TYLKO NOGĘ W POLU KARNYM LAZIO, A PIŁKA OMINĘŁA STRAKOSHĘ I WPADŁA DO BRAMKI PRZY PRAWYM SŁUPKU BRAMKARZA. 1:0!
14' - Świetny strzał Dybali z dystansu, ale Strakosha na posterunku
18' - Kolejny strzał Dybali, broni Strakosha, piłkę w polu karnym zbiera Alves, dogrywa do Higuaina, ale po raz kolejny Strakosha popisuje się skuteczną interwencją
21' - Zmiana: Radu zastępuje kontuzjowanego Parolo
24' - RZUT ROŻNY WYKONYWANY PRZEZ DYBALĘ, PIŁKĘ ZGRYWA JESZCZE ALEX SANDRO, A BONUCCI PAKUJE FUTBOLÓWKĘ DO BRAMKI OBOK BEZRADNEGO STRAKOSHY. 2:0!

PRZERWA: Juventus w pierwszej połowie pokazał kawał dobrej gry, a przynajmniej do momentu strzelenia goli. Całkowita kontrola spotkania, wiele sytuacji, a do tego bezpiecznie prowadzenie. Wydaje się, że ten mecz nie przyniesie zwrotów akcji i druga połowa przebiegnie bez emocji.

II połowa

53' - Zmiana: Felipe Anderson zastępuje Bastosa
54' - Strzał z linii pola karnego Felipe Andersona, ale Neto dobrze paruje strzał na rzut rożny
57' - Strzał głową Immobile z ok. 3-4 metrów, ale kapitalnie broni Neto
67' - Basta dobrze znalazł sobie miejsce do strzału przed linią pola karnego, ale strzelił wysoko nad bramką
69' - Zmiana: Alberto za de Vrija
71' - Marchisio zagrywa dobrze do Daniego Alvesa, Brazylijczyk kapitalnie okiwał Lulicia zakładając mu siatkę, wrzucił miękko do Higuaina, Argentyńczyk oddał strzał, ale został zablokowany
76' - Milinković-Savić ładnie podaje do Biglii, który zgrywa piłkę do Keity, jednak skrzydłowy Lazio włożył za dużo siły w strzał
77' - Strzela Immobile, ale Neto spokojnie łapie piłkę
78' - Zmiana: Lemina za Dybalę
82' - Alberto zagrywa w pole karne do Immobile, ale napastnika Lazio dobrze uprzeda Neto
86' - Żółta kartka dla Daniego Alvesa za protesty wobec sędziego
88' - Dani Alves świetnie zagrywa w pole karne po ziemi do Higuaina, Il Pipita ma stuprocentową okazję, ale trafia w Strakoshę

KONIEC MECZU:
Tak jest! Juventus wygrywa z Lazio 2:0 i sięga po pierwsze trofeum w tym sezonie, czyli Coppa Italia! Fino alla fine forza Juventus! To 3. z rzędu Puchar Włoch dla Juve, a ogólnie 12. w gablocie Starej Damy.