lightbg lightbg
Seriea A (36/38): Roma 3:1 Juventus
lemina5juveJuventus nie wykorzystał szansy na zapewnienie sobie Scudetto i przegrał z Romą na Stadio Olimpico 3:1 w słabym stylu.

Dla Juventusu gola strzelił w 21. minucie Mario Lemina, zaś dla gospodarzy bramki zdobywali w 25. minucie Daniele De Rossi, w 56. minucie Stephan El Shaarawy i Radja Nainggolan w 65. minucie spotkania.

Bramka dla Juventusu, której autorem był Mario Lemina, padła po ładnej akcji zespołowej. Przejdźmy jednak do kluczowych zagrań. Z głębi pola bardzo dobrą piłkę w pole karne do Higuaina zagrał Sturaro. Argentyńczyk podniósł głowę i przytomnie zagrał bez przyjęcia wzdłuż bramki do Leminy, a Gabończyk nie miał problemu z pokonaniem Szczęsnego.

Kilka minut poźniej wyrównał Daniele De Rossi. Paredes wykonywał rzut rożny, do główki wyskoczył Manolas. Grekowi udało się oddać celny strzał, który niezbyt udanie obronił Buffon. Do odbitej przez Gigiego przed siebie piłki dopadł De Rossi. Pierwszy jego strzał obronił Buffon, jednak przy drugim nie miał już żadnych szans.

Prowadzenie Romie przyniósł El Shaarawy, który z samego narożnika pola karnego oddał strzał po ziemi na długi słupek. Po drodze piłka trafiła jeszcze w nogę Bonucciego, czym zmyliła Buffona, choć nie da się zaprzeczyć, że bramkarz Juventusu mógł zachować się nieco lepiej, bo nie było to mocne uderzenie.

Bramka na 3:1 to podanie Salaha do wbiegającego w pole karne Nainggolana i bardzo mocny strzał reprezentanta Belgii przy krótkim słupku Buffona.

36. kolejka Serie A 2016/2017, 14.05.17 r., Stadio Olimpico, Rzym

Roma 3:1 (1:1) Juventus
Bramki: De Rossi 25', El Shaarawy 56', Nainggolan 65' - Lemina 21'
Sędzia: L. Banti

Roma (4-2-3-1): Szczęsny - Emerson, Fazio, Manolas, Rudiger - Paredes, De Rossi - El Shaarawy, Nainggolan (Jesus 78'), Salah (Totti 90' + 3') - Perotti (Grenier 69')
Rezerwowi: Alisson, Lobont, Vermaelen, Juan Jesus, Bruno Peres, Mario Rui, Grenier, Gerson, Totti, Frattesi, Tumminello
Trener: L. Spalletti
Żółte kartki: Fazio 46', De Rossi 50', Paredes 60'

Juventus (4-3-3): Buffon - Asamoah, Benatia, Bonucci, Lichtsteiner (Alves 64') - Lemina, Pjanić, Sturaro (Dybala 69') - Mandżukić, Higuain, Cuadrado (Marchisio 78')
Rezerwowi: Neto, Audero, Dani Alves, Barzagli, Chiellini, Alex Sandro, Marchisio, Rincón, Mattiello, Mandragora, Dybala

Zobacz na Forum
Środek pola nie ogarniał, Lemina poza golem robił wrażenie juniora. Można było tej przegranej się spodziewać i mam nadzieję, że dzięki temu wygramy Coppa Italia, bo Lazio ograła nawet chaotyczna Viola.
newsio
Sunday, 14 May 2017, 22:31
Nie rozumiem czemu przy 1 bramce dla Romy Benatia nawet nie walczył o górną piłkę. Nie wiem czy ktoś go popchnął (na powtórkach tego raczej nie widać) ale wyglądało to kuriozalnie.
Przy 2 strzał Faraonowi wyszedł świetny ale zachowanie Lichego i Bonucciego... :/
Majstra nam raczej nikt nie odbierze.
matekkuba
Sunday, 14 May 2017, 22:45
Śmieszno-straszny mecz, ale to musiało się tak skończyć, skoro piłkę a'la Pirlo rzuca Sturaro mrgreen.gif .
herr-bat-ka
Sunday, 14 May 2017, 22:49
Miłe złego początki. Buffon takimi występami nie przybliża się do złotej piłki ale nie on przegrał mecz. Zawiodła obrona. Nie chcę wskazywać palcem kto konkretnie ale podstawowi zawodnicy by do tego nie dopuścili. Leminy bym się nie czepiał - zrobił swoje. Ta bramka mogła dać zwycięstwo lub remis przy szczelnej obronie naszych. W ataku właściwie nie było okazji przez cały mecz dopiero w ostatnich minutach coś się zaczęło dziać ale i tak nie można było tego nazywać klarownymi sytuacjami. Roma też poza golem Radji takich nie miała. Sędziego muszę pochwalić bo nie popełniał wielu błędów i nie dawał się nabierać. Szkoda że forma w Serie A pod koniec tego sezonu jest taka tragiczna. Taki wynik nie podnosi morali przed finałami szczególnie tym z Realem. Nadzieję pozostawia powrót podstawowych piłkarzy do 11-stki i zdwojona motywacja w meczach o wszystko! Tyle.
newsio
Monday, 15 May 2017, 07:50
@Herr-bat-ka Nie przesadzaj z tą tragiczną formą. Wyszliśmy mocno rezerwowym składem na wicelidera SerieA. Odpoczywali Dybala, Khedira/Marchisio, Chiellini, Alex Sandro i D. Alves. W niedawnych derbach Turynu na boisko wyszli od pierwszych minut Asamoah, Rincon, Sturaro. Teraz maksimum skupienia i sił idzie na LM. Do przyklepania majstra na włoskim podwórku wystarczy ograć za tydzień słabiutką Pescarę.
bianconero90
Monday, 15 May 2017, 09:16
No nie Pescarę, a Crotone, które jest ostatnio nagrzane na pozostanie w Serie A i ich wyniki naprawdę imponują (Remis z Torino na wyjeździe, remis z Milanem u siebie). Wiem, że to nie są ekipy pokroju Juve, ale jeśli nasi zagrają tak mizernie jak w ostatnich 3 spotkaniach, to nawet może być remis w tym meczu i co wtedy? Sranie po gaciach, bo z Bologną trzeba będzie wygrać na wyjeździe, a to może nie być też takie proste. No ale...zobaczymy
titov
Monday, 15 May 2017, 09:38
Spodziewam się, że po finale PW wyjdziemy 'pierwszym garniturem' na Crotone - co najwyżej Max dokona 1-2 korekty w składzie, jeśli ktoś nie będzie gotowy do gry (ew. np.manewr z posadzeniem na ławce Cuadrado, by ten szarpnął w drugiej połowie przy bryndzy w 1-szej). Ja tu jestem dobrej myśli, za Maxa u siebie nie frajerzymy meczów.
newsio
Monday, 15 May 2017, 09:50
Racja, Crotone. Nie wiem skąd mi się Pescara wzięła wink.gif Owszem maja niezłe ostatnie wyniki ale to jest zespół ze strefy spadkowej więc nie spodziewam się wyniku-niespodzianki.
leithian
Monday, 15 May 2017, 10:57
Ich ostatnie wyniki nie określiłbym mianem "niezłe" razz.gif Patrząc na formę z ostatnich 10 meczów, są na 6 pozycji. Przy ostatnich 5-ciu, są na podium. Ale tak czy siak, nie wierzę, żeby nie przypieczętowali tytułu już w niedzielę.
harun
Wednesday, 17 May 2017, 18:33
Tylko że tytuł mógłby być już nasz. Wtedy przeciwko Crotone można by grać rezerwami. Niepotrzebna nerwowość. W ostatnich 3 meczach w Serie A 2 remisy i porażka. Słabo.