Di Marzio: Pasquato w Legii Warszawa

 
W poniedziałek lub wtorek Legia Warszawa sfinalizować ma nowy transfer, o którym od pewnego czasu rozmawia z Juventusem, o czym informuje Gianluca Di Marzio. Mowa jest o Cristianie Pasquato, który po wielu latach tułania się po wypożyczeniach niebawem opuści definitywnie Bianconerich.  
 
27-letni napastnik dorastał w zespołach młodzieżowych Juventusu, lecz po przejściu do dorosłej piłki z różnym powodzeniem prezentował się na kolejnych wypożyczeniach. W ostatnim sezonie reprezentował barwy rosyjskiego Krylia Sowietow, dla którego zdobył pięć bramek i zaliczył osiem asyst. 
 
Tego lata opuszcza jednak Starą Damę definitywnie trafiając do stolicy Polski. Gianluca Di Marzio nie podaje jednak kwoty transferu. 
 
źródło: gianlucadimarzio.com

Komentarze (10)

  Załączniki
 

Wieloletnie wypożyczenia Pasquato były swego rodzaju kuriozum kolejnych okienek transferowych. Jeżeli jakieś siedem lat temu można było mieć nadzieję, że nasz wychowanek zaskoczy i okaże się mocnym zawodnikiem, to od jakiegoś czasu jasnym było, że nadaje się on co najwyżej do ekip przeciętnych bądź nawet drugoligowych, w końcu Cristiano był zaledwie jokerem w ekipach klasy; Lecce, Bologny czy w końcu Torino. Wygląda na to, że poprzedni sezon w Rosji był dla niego całkiem udany, dzięki czemu zainteresował swoją osobą przedstawicieli mistrzów Polski. Co ciekawe zaledwie jeden Włoch pokazał się u nas przed laty z niezłej strony, był to Stefano Napoleoni. Nie jestem przekonany czy poza nim...

Wieloletnie wypożyczenia Pasquato były swego rodzaju kuriozum kolejnych okienek transferowych. Jeżeli jakieś siedem lat temu można było mieć nadzieję, że nasz wychowanek zaskoczy i okaże się mocnym zawodnikiem, to od jakiegoś czasu jasnym było, że nadaje się on co najwyżej do ekip przeciętnych bądź nawet drugoligowych, w końcu Cristiano był zaledwie jokerem w ekipach klasy; Lecce, Bologny czy w końcu Torino. Wygląda na to, że poprzedni sezon w Rosji był dla niego całkiem udany, dzięki czemu zainteresował swoją osobą przedstawicieli mistrzów Polski. Co ciekawe zaledwie jeden Włoch pokazał się u nas przed laty z niezłej strony, był to Stefano Napoleoni. Nie jestem przekonany czy poza nim ktoś z Półwyspu Apenińskiego biegał po naszych boiskach i choćby dlatego ewentualne przejście Pasquato do Legii jest dość ciekawym wydarzeniem.

Czytaj więcej
  Załączniki
 
  1.    clyde

Z tego co pamiętam, to Włochów w Ekstraklasie było jak na lekarstwo i rzeczywiście nie pamiętam kogokolwiek poza Stefano "Mafioso" Napoleonim. Ale chodzą słuchy, że w kierunku Ekstraklasy zbliżają się Robert Aquafresca oraz Matteo Ardemagni.
Ciekawszą kwestia jest ożywione, wzajemne zainteresowanie między Ekstraklasą a Serie A/ Serie B. Od polskiej kolonii w Sampdorii, po niedoszłego trenera Jagiellonii, imć Gennaro Gattuso (w Białym przynajmniej nie toczyłby batalii o stadion, ale jakim trenerem jest pan GG, to każdy wie; my w Polsce mamy bardzo niewybredny gust - zamiast włoskie winko, lepiej smakuje nam Mamrot...).

  Załączniki
 
  1.    Il Gigante Buono 09

Interesującym jest, że polskie kluby praktycznie nie sięgały po Włochów. Na przestrzeni lat mogliśmy oglądać w Ekstraklasie wielu Brazylijczyków, Hiszpanów, Portugalczyków czy przedstawicieli krajów bałkańskich, a jednak zawodnicy wywodzący się z Italii nie cieszyli się już takim powodzeniem. Dla porównania kluby węgierskie stosunkowo często sprowadzały do siebie Włochów i szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego oni byli fanami tego typu rozwiązań, a polscy menadżerowie niezbyt.
Co do Acquafreski i Ardemagniego, to najpewniej żaden z nich ostatecznie do Polski nie trafi. Obaj panowie byli kandydatami do gry w Legii Warszawa, ale najlepsza ekipa Ekstraklasy z poprzedniego sezonu...

Interesującym jest, że polskie kluby praktycznie nie sięgały po Włochów. Na przestrzeni lat mogliśmy oglądać w Ekstraklasie wielu Brazylijczyków, Hiszpanów, Portugalczyków czy przedstawicieli krajów bałkańskich, a jednak zawodnicy wywodzący się z Italii nie cieszyli się już takim powodzeniem. Dla porównania kluby węgierskie stosunkowo często sprowadzały do siebie Włochów i szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego oni byli fanami tego typu rozwiązań, a polscy menadżerowie niezbyt.
Co do Acquafreski i Ardemagniego, to najpewniej żaden z nich ostatecznie do Polski nie trafi. Obaj panowie byli kandydatami do gry w Legii Warszawa, ale najlepsza ekipa Ekstraklasy z poprzedniego sezonu ostatecznie postawiła na reprezentanta Albanii, którego nazwisko wyleciało mi z głowy.

Czytaj więcej
  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 1 tydzień temu przez clyde
  1.    clyde

Legia wzięła Armando Sadiku.

W Widzewie był jeszcze Oshadogan, 24 mecze zagrał przez dwie rundy i odszedł do Virtusa Lanciano, wcześniej miał epizod w Monaco, był w kadrze Romy. W łódzkim klubie jeszcze był Ugochukwu Ukah, wychowanek Parmy, 3 obywatelstwa - nigeryjskie, ghańskie i włoskie. Z RTSu poszedł do Jagi, następnie Cuakricki i AEL Kallonis w Grecji. Teraz chyba gdzieś w Malezji gra.

  Załączniki
 
  1.    Maciejovsky

Ukah faktycznie miał obywatelstwo włoskie, ale był Nigeryjczykiem, zaliczył nawet epizod w tamtejszej kadrze. Oshadogan mi się kojarzy, zaistniał w Widzewie bodajże wtedy co wspominany wyżej Stefano Napoleoni. Tak czy inaczej mamy do czynienia ze znikomą ilością Włochów w Ekstraklasie.

  Załączniki
 
  1.    clyde

Armando Sadiku? Ten co Rumunom strzelił (jeśli dobrze pamiętam) na Euro. A co do dwu wyżej wymienionych panów - mogą znaleźć się inni chętni...

  Załączniki
 
  1.    Il Gigante Buono 09

Szczerze mówiąc nie wiem. Czytałem jedynie, że Sadiku ma pewne miejsce w albańskiej kadrze, zaś niemal całą bądź nawet całą karierę spędził w lidze szwajcarskiej.
Co do wymienionej przez ciebie dwójki włoskich napastników, to rzecz jasna chętni mogą się znaleźć, ale osobiście słyszałem tylko o Legii. Poza wszystkim Acquafresca zaliczył totalny zjazd czego efektem było ostatnie pół roku w słabiutkiej Ternanie, w której nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w wyjściowej jedenastce.

  Załączniki
 

W drugą stronę ma iść młody Kulenović. 17 lat, obiecujący napastnik. Jego idolem jest Mandżukić.

  Załączniki
 

Pamiętam, że gość był gwiazdą okresu przygotowawczego u Conte. Jaki to był płacz na forum, że został odstawiony na boczny tor. Ciekaw jestem, czy coś pokaże w Polsce.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 29 5 4 91
2 Roma 28 7 3 87
3 Napoli 26 4 8 86
4 Atalanta 21 8 9 72
5 Lazio 21 10 7 70
6 Milan 18 11 9 63
7 Inter 19 14 5 62

Wasze Sondy

Panel Menu