Juve ściągnie Caldarę lub Emre Cana?

 
Leonardo Bonucci od wczoraj oficjalnie jest nowym zawodnikiem Milanu i media zastanawiają się nad ewentualnym pozyskaniem nowego obrońcy przez Juventus. Mówi się, że Max Allegri będzie potrzebował środkowego obrońcy o podobnej charakterytyce jak Bonucci i póki co pojawiają się kandydatury Mattii Caldary i Emre Cana. 
 
Sky Sport Italia informuje, że Stara Dama, mając już w zespole Daniele Ruganiego i Medhiego Benatię, nie zamierza wydawać dużo pieniędzy i coraz realniejsza wydaje się być opcja ściągnięcia wspomnianego Caldary. 
 
Młody Włoch został zakupiony z Atalanty, lecz pozostał w Bergamo na wypożyczeniu, które jednak może zostać skrócone. Media informowały już wczoraj, że Juventus skontaktował się z Atalantą, która wyraziła zgodę na zakończenie wypożyczenia i piłkarz być może już niedługo pojawi się w Turynie.
 
La Stampa alternatywnie podaje kandydaturę Emre Cana z Liverpoolu. 23-latek jest wprawdzie pomocnikiem, lecz w przeszłości zdarzało mu się grać na środku obrony z podobnym do Bonucciego stylem gry. Max Allegri podobno już poprosił o jego transfer, lecz z myślą o wzmocnieniu linii pomocy i do Turynu mogą zawitać obaj zawodnicy. 
 
źródło: football-italia.net
 

Komentarze (6)

A może do pomocy Benassi z Torino młody a już w miarę poziom trzyma i jeszcze kogoś do pierwszego składu.

  Załączniki
 

Kolejne genialne pomysły. Mamy 4 obrońców, gramy 4-2-3-1, ściągamy zastęp skrzydłowych i potrzebujemy piątego obrońcy? Nie rozumiem, czemu Ruganiemu nie dać szansy. Jak do kogoś bym Caldare miał porównać jeśli chodzi o grę obronną to Barzagli. Caldara to nie jest obrońca wyprowadzający z głębi pola piłki, to raczej taki pracuś. I rok mógłby się ograć.

Znając Maxa to po ściągnięciu Caldary będzie grał dwójką Benatia-Chiellini i będzie wielkie zdziwienie, czemu nasi młodzi obrońcy tacy słabi i nie mogą sobie wywalczyć miejsca w składzie, bo Max preferuje starych wyjadaczy.

  Załączniki
 

A jeśli ktoś młody do pomocy na przyszłość to Nicolo Barella z Cagliari.

  Załączniki
 

Obecna czwórka, o ile będą zdrowi, powinna wystarczyć. Caldara powinien wrócić dopiero jak z Juve odejdzie Barza albo Kielon.

  Załączniki
 

Zgadzam się z przedmówcami. Po co wyciągać Caldarę, skoro ma gwarancję ogrywania się w nowym sezonie i gry w europejskich pucharach (może nie każdy docenia LE, ale to zawsze jakaś możliwość sprawdzenia się na arenie międzynarodowej; niech więc Atalanta trzyma się jak najdłużej). Od blisko dwu lat obserwowałem na tej stronie oczekiwanie na definitywne zaistnienie Ruganiego, jako następcy najbliższego w kolejce Barzagliego. I gdy nadarzyła się okazja ostatecznego sprawdzianu, to po co na siłę dzielić cenne minuty, na którym to dzieleniu nie skorzysta nikt z dwójki Rugani - Caldara. A jeśli jest obawa przed możliwością kontuzji należy wyszukać kogoś, kto byłby ewentualnym uzupełnieniem, a...

Zgadzam się z przedmówcami. Po co wyciągać Caldarę, skoro ma gwarancję ogrywania się w nowym sezonie i gry w europejskich pucharach (może nie każdy docenia LE, ale to zawsze jakaś możliwość sprawdzenia się na arenie międzynarodowej; niech więc Atalanta trzyma się jak najdłużej). Od blisko dwu lat obserwowałem na tej stronie oczekiwanie na definitywne zaistnienie Ruganiego, jako następcy najbliższego w kolejce Barzagliego. I gdy nadarzyła się okazja ostatecznego sprawdzianu, to po co na siłę dzielić cenne minuty, na którym to dzieleniu nie skorzysta nikt z dwójki Rugani - Caldara. A jeśli jest obawa przed możliwością kontuzji należy wyszukać kogoś, kto byłby ewentualnym uzupełnieniem, a nie blokadą rozwojową młodzieży. Ale kogo?

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Może dlatego, że Chiellini nie ma końskiego zdrowia, to samo Benatia. Barzagli ma swoje lata i czasami nie nadąża za akcją, chociaz nadal bije na głowę połowę obrońców Serie A. Rugani to młody chłopak, który nie gwarantuje jakości na teraz. Oczywiście może być świetny, ale wcale nie musi.
Caldara jest potrzebny, może dzielić minuty z Ruganim, fajnie byłoby, gdyby grali na zmianę razem z kimś doświadczonym, a puchar razem. Inne opcje to tylko Manolas z Romy, ale średni to widzę.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 1 tydzień temu przez luque10
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 29 5 4 91
2 Roma 28 7 3 87
3 Napoli 26 4 8 86
4 Atalanta 21 8 9 72
5 Lazio 21 10 7 70
6 Milan 18 11 9 63
7 Inter 19 14 5 62

Wasze Sondy

Panel Menu