Zmarł prawnik kierujący FIGC w czasie Calciopoli

W poniedziałek w wieku 86 lat zmarł Guido Rossi - prawnik, który wyznaczony został do przywrócenia porządku podczas skandalu Calciopoli w 2006 roku.

Rossi został mianowany Komisarzem Nadzwyczajnym FIGC w związku z rezygnacją Franco Carraro, który opuścił stanowisko krótko przed Mistrzostwami Świata, ostatecznie wygranymi przez Włochów.

To komisja pod wodzą Rossiego zdegradowała Juventus do Serie B oraz odebrała dwa tytuły mistrzowskie, przyznając jeden z nich Interowi Mediolan, chociaż bezstronność prawnika była mocno kwestionowana, biorąc pod uwagę fakt, że był on członkiem zarządu Nerazzurrich w latach 1995-1999.

Wyrazy szacunku w stosunku do swojego przyjaciela postanowił złożyć były prezydent Interu Mediolan, Massimo Moratti.

"On jest kimś, kogo będzie brakowało." - powiedział Moratti w wypowiedzi dla Corriere della Sera. "Spotkaliśmy się z powodów zawodowych, był wykształconym i wyrafinowanym prawnikiem, wolnym człowiekiem i wielkim intelektualistą. Miał twórczą inteligencję, potrafił być solidny i był wizjonerem.  Umiał rozwiązywać problemy i zawsze mówił inteligentne rzeczy.

Był kimś, kto został powołany w trudnych czasach, ale potrafił podejmować odważnie decyzje w stosunku do zespołu narodowego. To on wysłał Marcello Lippiego do Berlina, a Włochy wygrały historyczne Mistrzostwa Świata."

To jednak również on przyznał Scudetto Interowi...

"Czy wiecie, że w tym czasie w ogóle nie rozmawialiśmy? Guido był bardzo inteligentny, a nasza przyjaźń opierała się również na szacunku. Otaczali go ludzie prawa, powołał do federacji Cesare Ruperto i Francesco Saverio Borrelliego. Kiedy opuścił stanowisko powiedział mi, że byłem jedynym prezydentem, który nigdy do niego nie zadzwonił... Guido był niezwykłym człowiekiem, pierwszym Włochem, który ukończył Harvard. Przyjaźń to sprawa prywatna oparta na szacunku i miłości. Moja żona Milly i ja wspólnie dzieliliśmy z nim wizje i projekty, często rozmawiając o Mediolanie - mieście, z którego byliśmy tak dumni."

źródło: football-italia.net

Komentarze (11)

On wysłał Lippiego do Berlina, gdyby nie on Lippi by się spóźnił na ostatni samolot jaki odlatywał i nigdy nie udałoby mu się poprowadzić Włochów na MŚ. To również on spowodował, że Inter sięgnął po swoje wymarzone scudetto z kartonu, dzięki czemu przyczynił się do uczciwego Calcio, bez podziałów i waśni. To również on na MŚ 2006 strzelił decydującego karnego Barhezowi - pamiętacie?

  Załączniki
 
  1.    pogon17

To dzięki niemu i Calciopoli Trezeguet był tak zestresowany, że nie strzelił karnego.

  Załączniki
 

Wypowiedź Morattiego wygląda tak jakby 24 godziny na dobę trzymali się za rączki i knuli coś na okrągło. Pewnie dlatego nigdy nie musiał do niego dzwonić.

  Załączniki
 

Najlepszy piłkarz merdaczy, który dał im upragnione Scudetto nareszcie odłożył łyżkę. Aż dziw, że Moratti nie oskarża nas o otrucie czy inną sztuczną mgłę.

  Załączniki
 

Mam nadzieję, że nikogo nie obrażę swoim stwierdzeniem, ale przy okazji tego typu ludzi nawet nie będę udawał, że jest mi przykro, że zmarli. Zwłaszcza w momencie, kiedy mamy do czynienia ze śmiercią z powodów naturalnych, a nie jakimś tragicznym wydarzeniem.

  Załączniki
 
  1.    clyde

Nie Ty jeden .

  Załączniki
 

Mądry facet, skończyć Harvard to sztuka, ale jednak podjął moim zdaniem zbyt pochopną decyzję. Może Moggi coś tam majstrował, ale ja na Luciano nie dam złego słowa powiedzieć, bo dzięki temu wydarzeniu moja więź z tym klubem się wzmocniła. Ale nie zniosę, że Inter, który z pewnością maczał paluchy (spójrzcie na gębę Morattiego) nie poniósł konsekwencji tylko ich nagrodzono. Normalny klub zrzekłby się tych tytułów, ale nie zakompleksiony Inter.

  Załączniki
 

Najlepiej to skomentował Matuidi: "Lepiej późno niż wcale"

  Załączniki
 

Jak ze wszystkim, do końca prawdy nie poznamy. Wiadomo "Boski Luigi" się nie przyzna, a coś tam pewnie się działo/ Moim zdaniem kara powinna być jednakowa dla wszystkich "zainteresowanych".
Choć to był dla mnie duży cios, to ogromnie cieszę się że klub utarł nosa wszystkim i powrócił na dawne miejsce.
Fino alla fine!

  Załączniki
 

Ale Wy słabi jesteście... Poczytajcie sami siebie ! Śmierć nawet najwiekszego wroga nie zasluguje na oklaski. Szacunek do zmarlych nalezy sie kazdemu.

  Załączniki
 
  1.    HubertOjdan

A wyjaśnisz dlaczego?

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu