Buffon : ,,Inter? Nigdy nie mów nigdy"

buffonInter? Nigdy nie mów nigdy. Jestem dumny z bycia Juventino, ale w życiu różnie bywa. Zdaję sobie sprawę z tego, że kibiców rozgniewałby widok mnie w koszulce Nerazzurich. Poza tym chciałbym pobić rekord, Zoffa i Scirei." - powiedział Gianluigi Buffon w wywiadzie udzielonym Gazzetta Dello Sport.

Priorytetem pierwszego bramkarza Azzurich pozostaje wciąż Juventus, lecz perspektywa kolejnego sezonu bez uczestnictwa w Lidze Mistrzów jest trudna do zniesienia. Buffon jest bardzo ważnym ogniwem zespołu i dlatego Alessio Secco i zarząd Bianconerich starają się nakłonić swoją gwiazdę do pozostania w drużynie, w przyszłym sezonie. Ofert z innych klubów nie brakuje i bramkarz mistrzów świata nie wyklucza niczego, jeśli chodzi o swoją przyszłość.
Jest jeszcze niepewność, nie podjąłem decyzji i rozmawiam na ten temat z zarządem. Ważne jest, aby skupić się na teraźniejszości i wrócić do Serie A jak najszybciej. Moja przyszłość w Interze? Jestem dumny z bycia Juventino, lecz w życiu nie można nic wykluczyć. Moje przejście do Interu wywołałoby gniew kibiców, ci, których spotykałem na ulicy mówili Idź gdzie chcesz, byle nie do Interu."

Dlaczego zostałeś w Turynie?
Przed latem zeszłego roku, potrzebowałem radykalnej zmiany, dlatego też brałem pod uwagę odejście z Juve. Później wybuchła afera Calciopoli i nagle znaleźliśmy się w Serie B, było to dla mnie nowe doświadczenie i zaspokoiło to moją chęć zmian. Zostałem również, ponieważ sprawiło mi to przyjemność, że postępuje słusznie, umocniło mnie to w moim wyborze i nie zmieniłbym swojej decyzji. Jestem przekonany, że zarząd dobrze pracuje, starając się stworzyć konkurencję do walki o miejsce w składzie, mimo że ciężko jest pozyskać wielkich graczy w obecnej sytuacji, którzy podnieśliby poziom współzawodnictwa w drużynie." Celem Buffona jest dogonienie jednej z legend Juventusu, Dino Zoffa, w liczbie występów: Perspektywa prześcignięcia liczby występów tak wielkich zawodników jak Zoff i Scirea jest bardzo kusząca. Uważam, że gdy piłkarz ma możliwość, powinien stawiać sobie tak ambitne wyzwania."
Juventus juz rozpoczął zakupy na rynku transferowym na następny sezon, kupując Zdenka Grygerę, Hasana Salihamidzića oraz Domenico Criscito. Dla Buffona jest to dobry znak : Czeski obrońca pozwoli nam wrócić na szczyt, również Criscito jest dobrym wzmocnieniem i bedziemy grać aby wygrać, tak jak zawsze". Rozmowa zeszła na temat ślubu z Aleną Seredovą: Kiedy zaczyna się powodzić w życiu towarzyskim, większość ludzi myśli o ślubie. W przyszłości zamierzam wziąć ślub, ponieważ uważam, że rodzina to najważniejsza rzecz i chciałbym mieć wielu synów". Ostatnie pytanie dotyczyło parady, która najbardziej zapadła mu w pamięci: Przeciwko Realowi, gdy obroniłem karnego, stadion eksplodował z radości. Lecz również zwycięstwo nad Barceloną na Camp Nou sprawiło mi niesamowitą radość."

 

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu