Gasperini: pokonamy Juventus

gasperinigasperini
Wiele zawdzięcza Juventusowi. Tu rozpoczynał karierę piłkarską, tu stawiał pierwsze kroki kariery trenerskiej. Przed sezonem był jednym z faworytów do objęcia posady po Ranierim, jednak pozostał w swojej obecnej drużynie. Gasperini przyznaje, że Juventus jest w jego sercu, ale w niedzielę nie będzie to miało żadnego wpływu.
"Mój ojciec często chodził na stadion oglądać grę Juventusu i opowiadał mi o nich regularnie. Pewnego dnia postanowił wprowadzić mnie w świat piłki. Miałem dziewięć lat, kiedy zabrał mnie na testy zawodników do drużyny młodzieżowej. Musiałem skłamać co do mojego wieku, ponieważ szukali zawodników rok starszych. Było nas wówczas dwustu. Panował zupełny chaos. Zupełnie nie wiem, dlaczego sięgnęli po mnie. Może dlatego, że pozostali biegali za piłką, ja starałem się rzeczywiście coś zrobić na boisku.
Po przejściu wszystkich szczebli sektorów młodzieżowych okazało się, że nie jestem wystarczająco dobry do gry w pierwszej drużynie. Ale miałem przyjemność grać w Primaverze obok Paolo Rossiego. Był prawdziwą błyskawicą, nigdy nie spotkałem równie szybkiego napastnika.
Niedzielne spotkanie? Juventus mam we krwi, ale nie będzie sentymentów. Przezywam wspaniały czas w Genoi i choć przykro mi z powodu słabej formy Bianconerich, mam nadzieję, że poprawiać ją zaczną od poniedziałku. W niedzielę mamy zamiar ich pokonać. Kluczem do sukcesu będzie unikanie błędów w defensywie i ruchliwość na całej długości boiska."
Źródło: sportmediaset.it

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu