Allegri po meczu z Chievo

Max Allegri po wygranym meczu z Chievo Werona rozmawiał z przedstawicielami Sky Sport Italia.

"Zmniejszyliśmy trochę naszą czujność, ponieważ myśleliśmy, że mecz jest pod naszą kontrolą. Jeśli pozwolisz przeciwnikowi na tak wiele i zaczniesz się bronić to w końcu cię za to ukarze. Było to wielkie zwycięstwo, jakiego potrzebowaliśmy, ponieważ już na samym początku sezonu potrzebowaliśmy przypomnienia, że każdy mecz w Serie A jest trudny i nic nie dostaniemy za darmo.

Ronaldo trzymał się dobrze fizycznie, trenował z nami tylko przez siedem dni i spisał się naprawdę dobrze. Szkoda, że nie był w stanie zdobyć gola. Miał dzisiaj kilka strzałów, Sorrentino wykonał kilka parad, Ronaldo miał także kilka dobrych ruchów bez piłki, które nie zostały wykorzystane przez jego kolegów. Byłem pod wrażeniem jak Ronaldo zaaklimatyzował się w drużynie. Jest bardzo szczęśliwy.

Khedira to gracz, któremu nie można nic zarzucić. Strzelił dziewięć goli w zeszłym sezonie, a z Chievo dodał kolejny do swojej kolekcji. Słyszał wiele głosów krytyki, odkąd jest w Juventusie i zawsze odpowiadał na boisku. Jest jednym z tych graczy, którzy rozumieją tempo gry i tęsknisz za nimi, kiedy ich nie ma.

Joao Cancelo zagrał dobrą pierwszą połowę, a po rzucie karnym opuścił głowę i wyglądało na to, że czuje się winny. Takie rzeczy mogą się zdarzyć, ważne jest jednak, aby odpowiednio na nie zareagować.

Kiedy masz tyle jakości, co my - Alexa Sandro i Cancelo na bokach to musisz wcześniej zamknąć taki mecz. Mieliśmy szanse i zdominowaliśmy posiadanie, ale tego nie wykorzystaliśmy. Ronaldo jest inny w porównaniu do Mandzukicia. Widziałem pewne pozytywne rzeczy, inne mniej pozytywne. Musimy znaleźć równowagę, ale najważniejszą rzeczą jest nie przysypiać, kiedy gramy naprawdę dobrze."

źródło: football-italia.net

Komentarze

0 #15 juventusik 2018-08-20 15:17
Asa to byl wczoraj jednym z lepszych w tej zbieraninie leszczy.
Cytować
0 #14 Apo 2018-08-20 13:32
Jestem pewny że w tym sezonie Khedira będzie często rezerwowym. Jeśli będziemy grać dwójka w pomocy, Max musi mieszać składem.Jestem ciekawy kto pierwszym zmiennikiem Pjanicia.Mam nadzieję że Bentancur.
Cytować
0 #13 juventissimo 2018-08-20 11:38
Był zmęczony człapaniem cały sezon w Juve haha. A tak na serio - gdyby uzgodnił to z trenerem to pewnie by to lepiej wyglądało. Inaczej się rozkłada siły na godzinę, a inaczej na 90 minut.
Cytować
0 #12 juventissimo 2018-08-20 11:32
(...) mając jeszcze opcję podania do Ronaldo.

Berna może wygryźć Juana i to prędko - gdy ten nie zachowa więcej zimnej krwi przy wykończaniu akcji.
Cytować
0 #11 pogon17 2018-08-20 11:32
Na Mundialu nawe 60 nie dawał rady, człapał po 30 minutach.
Cytować
0 #10 juventissimo 2018-08-20 11:30
Akurat na PSG czy Real - sami może się zepnie - tak jak ostatnio. Nie rozumiem jednego: jeżeli Max ceni Khedirę za te elementy taktyczne - to niechże robi zabieg jak z Hamsikiem robi Napoli . Piłkarz przygotowany na 60 minut - ale 60 minut zapierdzielania, a potem zmiana.

Khedirze brakuje pary na pełne 90 minut i żeby je wytrzymać musi człapać pół meczu. Niech zagra 60 minut, ale w dobrym tempie.
Cytować
0 #9 tItOveN 2018-08-20 11:24
Liczę, że Włoch w tym sezonie wygryzie z pierwszej jedenastki Cuadrado. Kolumbijczyk tyle razy ile zachwyca, tyle irytuje.

Firmóweczka Cuadrado z tego meczu - wychodzimy z nieliczną kontrą bodaj nawet czterach na dwóch, Juan holuje, holuje po czym... oddaje strzał Panu Bogu w okno xd
Cytować
0 #8 Adis 2018-08-20 11:18
Nie sądziłem, że już w pierwszej kolejce zafundują taki rollercoaster.
Na szczęście - 3 punkty są.

Ale mi się podobał nabuzowany Bernardeschi (może nieco za bardzo w sytuacji z Hetemajem). Liczę, że Włoch w tym sezonie wygryzie z pierwszej jedenastki Cuadrado. Kolumbijczyk tyle razy ile zachwyca, tyle irytuje.

No i ten Dybala... nikt chyba nie ma wątpliwości, że Paulo ma ogromny potencjał, ale... sam już nie wiem co się z nim dzieje. Mam nadzieję, że z Lazio pokaże znacznie więcej.

Khedira? Wypowiedź Allegriego bym zaakceptował, gdyby mówił o Samim sprzed 2-5 lat, kiedy to wyglądał znacznie lepiej pod względem motorycznym. Matuidi, Can - to znacznie lepsze wybory.
Cytować
0 #7 Apo 2018-08-20 10:40
Bardzo cieszy mnie postawa Sandro w tym meczu. Bezbledny w defensywie, kilka świetnych wejść w ofensywie+ kluczowa asysta. Mam nadzieję że Alex ogarnął głowę, bo chyba ona była jego największym problemem w poprzednim sezonie.

Czekam na Spinazzole, mam nadzieję że będzie prezentował się przynajmniej tak jak Kwadwo( wczoraj słabiutko w debiucie w interze).
Cytować
0 #6 pogon17 2018-08-20 10:04
Z tego co widzę Max zawsze musi mieć jakiegoś zawodnika, na którego nie stawiałby chyba żaden inny potencjalny trener Juventusu. Nie trzeba się za bardzo znać na piłce, żeby widzieć braki motoryczne u Khediry, które uniemożliwiają mu bycie światowej klasy środkowym pomocnikiem. Na stojaka to sobie można grać w MLS, jak przyjdzie takie PSG to Khedira będzie pierwszy do zmiany, tak jak na Mistrzostwach Świata Loew nie mógł na niego patrzeć i zdejmował go po godzinie,