Buffon ministrem sportu?

Gigi Buffon otrzymał nową propozycję pracy po zawieszeniu butów na kołku.

Bramkarz sugerował niedawno, że nie jest zainteresowany rolą trenera, podczas gdy pojawiły się informacje o możliwości kontynuacji kariery w MLS, ofercie pracy w organach FIFA oraz prawdopodobnej propozycji zajęcia miejsca w zarządzie Juventusu. Na horyzoncie pojawiła się jednak jeszcze jedna ciekawa opcja.

"Jeśli wygramy wybory, Buffon będzie nowym ministrem sportu." - oświadczył Vittorio Sgarbi w wywiadzie dla Vanity Fair, w którym mówił o swojej nowej partii politycznej - Rinascimento. "Buffon jest stonowanym człowiekiem, reprezentuje kraj i zamierza przejść na emeryturę. Interesuje się sztuką i polityką. Wyraził zainteresowanie propozycjami przedstawionymi przez Rinascimento i napisał do mnie o tym. Poszliśmy zobaczyć wystawę sztuki w Trieście i potwierdził swoje poparcie."

źródło: football-italia.net

Komentarze (2)

Buffon polityk? To tak jak uczciwy złodziej... jakoś mi nie pasuje...

  Załączniki
 

Moim zdaniem Gigi to kapitalny materiał na trenera - ma mentalność zwycięzcy, wielki autorytet u zawodników, poza tym jest pozbawiony trudnego charakteru, który towarzyszy Conte. Jako bramkarz całe piłkarskie życie obserwował mecze, schematy gry obronnej i ofensywnej. Nigdy nie wiadomo jak to się potoczy, ale stawiam, że Gigi będzie dobrym trenerem.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 2 miesiące(ęcy) temu przez pogon17
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 9 0 1 28
2 Juventus 9 1 1 28
3 Inter 8 0 2 26
4 Lazio 8 1 1 25
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 5 2 2 17
7 Fiorentina 5 4 1 16
Panel Menu