Giacchierini: Napoli z Sarrim niczego nie wygra

Były zawodnik Juventusu, Emanuele Giaccherini, twierdzi, że Napoli nie odniesie sukcesu pod rządami Maurizio Sarriego, ponieważ ignoruje on zawodników szerokiego składu.

Giaccherini spędził zaledwie 344 minuty na boisku w ramach rozgrywek w Serie A w ciągu swojego dwuletniego pobytu w Neapolu. Po tym jak w zeszłym miesiącu 32-latek dołączył do Chievo przyznał, że nie "czuł się ważny" w drużynie prowadzonej przez Sarriego.

"Ma on [Sarri - przyp. red.] problemy z utrzymaniem dobrych relacji ze wszystkimi zawodnikami będącymi w zespole" - powiedział Giacchierini w rozmowie dla Gazzetta dello Sport. "Dla niego liczy się tylko 14-15 graczy, a jeśli chcesz wygrywać, musisz zarządzać całym składem."

"Musisz sprawić, by wszyscy czuli się ważni, a ja tego nie czułem w Napoli. Zadałem również sobie pytanie, dlaczego grałem tak mało. Na taki stan rzeczy na pewno wpłynęła moja kontuzja. Poza tym pojawił się błąd taktyczny, ponieważ jestem 'mezz'alą' [środkowym pomocnikiem], a nie skrzydłowym, lecz nigdy nie pozwoliłem sobie zapytać go otwarcie, dlaczego nigdy na mnie nie stawiał".

"Dla Conte, wszyscy są ważni i nikt nie jest nietykalny. Dla Sarriego wyjściowa jedenastka jest nie do ruszenia - inni liczą się dopiero w drugiej kolejności".


źródło: football-italia.net

Komentarze (5)

Spodziewałem się, że Giaccherini wypowie niepochlebne słowa o Sarrim po przejściu do Chievo. Nasz były zawodnik faktycznie grał bardzo mało i mógł poczuć się sfrustrowany. Dziwi mnie tylko jego niechęć względem gry na skrzydle, co przecież miało miejsce w jego poprzednich klubach.

  Załączniki
 

Czy z przytoczonych słów Gacka wynika, że Napoli niczego nie wygra pod wodzą Sarriego? Nie sądzę, chyba, że Autor newsa wywnioskował to z treści nie zaprezentowanych tutaj. A już miałem napisać: "Wreszcie rozsądny głos w dyskusji", ale wstrzymam się póki nie zobaczę oryginały wypowiedzi.

  Załączniki
 
  1.    anavrin

Wydaje mi się, że to to zdanie o tym zaważyło: "Dla niego liczy się tylko 14-15 graczy, a jeśli chcesz wygrywać, musisz zarządzać całym składem."

  Załączniki
 

Ale jeszcze niedawno mówił inaczej. Cukrował Sarriemu i Napoli jadąc jednocześnie po Juve jak by zapomniał, że spędził w Juve cudowny czas jaki się już nigdy w jego przypadku nie powtórzy. Nie lubię tego gnojka.

  Załączniki
 
  1.    Hogan

Chciałbym zobaczyć ten wywiad, osobiście nie spotkałem się z takimi słowami Emanuele.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu