Giuliani przed meczem z Fiorentiną

Bramkarka Juventusu, Laura Giuliani, udzieliła wywiadu klubowej telewizji przed piątkowym starciem z obrończyniami tytułu, Fiorentiną.

ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI ODNOŚNIE JUVE

"Kiedy dotarła do mnie informacja o zainteresowaniu Juventusu, nie wahałam się i natychmiast odpowiedziałem 'tak', nie miałam żadnych wątpliwości. Z moimi koleżankami tworzymy wspaniałą grupę. Niektóre znam od kilku lat, a zawodniczki zagraniczne też bardzo szybko wpasowały się w grupę. Jesteśmy młodym zespołem, ale zjednoczonym, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności pracować z Ritą Guarino, ale gdy dowiedziałam się, że to ona będzie naszą trenerką, bardzo się ucieszyłam. Mamy bardzo dobre relacje. Bardzo lubię w niej dbałość o szczegóły, gdy objaśnia nam taktykę i to, że chce abyśmy grały bardzo ofensywnie."

POZYCJA BRAMKARZA

"Jestem dość agresywną bramkarką. Lubię dyrygować obroną i brać udział w akcji. W Niemczech zwracaliśmy większą uwagę na technikę i ustawiania się. Dużo ćwiczyłam z Giuseppe Mammolitim. W Juve dbamy o szczegóły i podstawową technikę. Obrona rzutu karnego w Weronie była dla mnie wyjątkowym przeżyciem. W poprzednim meczu z Empoli straciłam swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, też z rzutu karnego i szczerze mówiąc byłam zirytowana myślą o straceniu kolejnego gola w ten sam sposób ."

women061201


NASTĘPNE WYZWANIE

"Jesteśmy pierwsze w tabeli i cała drużyna gra bardzo dobrze, ale ciągle możemy się poprawić. Wciąż jest kilka rzeczy do zrobienia i ważne jest, abyśmy zdobyły trzy punkty w piątek przeciwko Fiorentinie, ponieważ wszystko to, co do tej pory zrobiłyśmy jest już przeszłością.

Kiedy wygrywasz w takim stylu w tak ciężkim meczu jak z Brescią, istnieje niebezpieczeństwo, że za bardzo się zrelaksujesz i zdejmiesz stopę z gazu. Musimy utrzymać koncentrację na wysokim poziomie, bo Fiorentina ma wiele utalentowanych zawodniczek. Miały trudności na początku sezonu , ale teraz starają się zdobywać jak najwięcej punktów i zmniejszyć dystans do szczytu tabeli. To będzie dla nas bardzo duże wyzwanie."

źródło: juventus.com

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 9 0 1 28
2 Juventus 9 1 1 28
3 Inter 8 0 2 26
4 Lazio 8 1 1 25
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 5 2 2 17
7 Fiorentina 5 4 1 16
Panel Menu