Lippi wskazuje różnicę między Napoli i Juve

Marcello Lippi uważa, że Juventus jest stworzony do tego, aby zwyciężać, jednakże w jego opinii to Napoli gra lepszą piłkę.

Po 23 kolejkach Serie A Napoli ma jeden punkt przewagi nad Juventusem, w związku z czym o komentarz przez Gazzetta dello Sport został poproszony Marcello Lippi, ażeby opowiedział, co różni - niegdyś prowadzone przez niego - zespoły.

"Juve jest zbudowane tak, aby wygrać wszystko, z kolei Napoli gra lepszą piłkę", wskazał obecny selekcjoner reprezentacji Chin.

"Allegri ma w zasadzie dwa zespoły i zawsze wymyśla co nowego, kiedy tylko dokonuje zmiany w składzie. Sarri natomiast gra piękną piłkę, ale automatyzmy poczynaniach jego zawodników przychodzą z łatwością, ponieważ zawsze wybiera ten sam skład".

"Scudetto? Wyścig po tytuł trwa, aczkolwiek byłby to wielki cios dla Napoli, gdyby tym razem go przegrali".


źródło: football-italia.net

Komentarze (7)

Dzisiaj musimy wygrać by wywrzeć presję na Napoli.
Liga ciekawa jak nigdy. Napoli gra tym samym składem i tam jest ich siła. Takie granie to wielkie ryzyko, które rzadko wystarcza na cały sezon.

  Załączniki
 

"automatyzmy poczynaniach jego zawodników przychodzą z łatwością, ponieważ zawsze wybiera ten sam skład" - good point, Marcelo! Ta "piękna piłka" Napoli nie bierze się tylko z tego, że oni tacy super, z polotem, kreatywni i że taka gra to magia i plan Sarriego w jednym. To też (oczywiście niczego nie ujmując atrakcyjnemu futbolowi) pokłosie faktu, że non-stop grają ci sami ludzie i... ani Sarri ani piłkarze na to za wielkiego wpływu nie mają.

  Załączniki
 

zwyczajnie nie wierze ze Napoli ugra caly sezon bez wpadek. presje ich zezre.

  Załączniki
 

Scenariusz filmowy to walka łeb w łeb do 34 kolejki, wtedy Napoli przyjeżdża na J-Stadium zbiera trójeczkę od Higuaina, Juventus przejmuje lidera i nie oddaje go do ostatniej kolejki

  Załączniki
 
  1.    valril

Albo dostaną już od Lazio i tyle się skończy ich liderowanie

  Załączniki
 

W Napoli wcześniej czy później musi przyjść zmęczenie czy kontuzje i wtedy dopiero się przekonamy chociaż i tak wiadomo ze Juve wygra na końcu

  Załączniki
 
  1.    Fragii21

Teoretycznie o Leicester też swego czasu mówiło się, że spuchną. Inna sprawa, że tam grupa pościgowa sama traciła punkty, a my lecimy z Napoli łeb w łeb. Ja myślę, że przede wszystkim nie dadzą rady psychicznie - póki wygrywają i są na fali to jakoś to idzie, ale przy chociaż jednym potknięciu się (którego konsekwencją będzie wyprzedzenie ich przez Juve) rozsypią się psychicznie i zaczną tracić punkty mecz za meczem. Dlatego tak ważne jest, żeby nasi im cały czas deptali po piętach, tak, żeby w najgorszym razie do tego wyprzedzenia doszło w meczu bezpośrednim na J-sta.... przepraszam, Allianz Stadium.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu