Marotta o likwidacji wypożyczeń

Dyrektor generalny Juventusu, Giuseppe Marotta, uważa, że istnieją dwa sposoby na zastąpienie systemu wypożyczeń - stworzenie zespołów rezerw oraz stosowanie klauzul wykupu.

Bianconeri mogą być jednym z bardziej poszkodowanych zespołów przez projektowane regulacje komitetu wykonawczego FIFA, zakładające m.in. ograniczenie, a nawet całkowitą likwidację systemu wypożyczeń, o czym pisaliśmy wczoraj.

Beppe Marotta przekonuje jednak, że zmiany te nie zaszkodzą Juventusowi, o ile tylko Serie A wprowadzi w to miejsce inne rozwiązania.

"Czy jestem zmartwiony? Zobaczymy, wiemy o tych planach od 2-3 lat i będziemy się musieli dostosować" - powiedział Marotta w rozmowie dla Corriere dello Sport. "Jak? Przez wprowadzenie zespołów rezerw i stosowanie klauzul wykupu".


źródło: football-italia.net

Komentarze (3)

Beppe żartowniś myśli, że Juventus sam wprowadzi te zespoły rezerw do Serie A xd

  Załączniki
 

Już wczoraj część ludzi pisała, że w przypadku likwidacji przez UEFĘ wypożyczeń kluby zaczną stosować klauzule wykupu na wzór tego co zrobił Real z Moratą sprzedanym do Juve.

  Załączniki
 

Ojojoj, biedni ci piłkarze, co muszą się tułać po zagranicznych klubach... Kolejne debilne prawo, które obejdzie się w banalny sposób. Rozumiem, że piłkarz nie ma swojego rozumu i nie umie wydedukować, że idąc w młodym wieku do np. Juve skazuje się na brak szans i wypożyczenia? Zapewne jest to tajemnica o której nie mówi się podczas podpisywania kontraktu. : Po ostatnie okno transferowe Napoli fajnie pokazało, że piłkarze są świadomi swojej szansy na grę w nowym klubie i gdy coś im nie odpowiada, to potrafią się wycofać.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 27 3 4 85
2 Napoli 26 2 6 84
3 Lazio 20 7 7 67
4 Roma 20 7 7 67
5 Inter 18 4 12 66
6 Atalanta 15 9 10 55
7 Milan 15 10 9 54

Wasze Sondy

Massimiliano Allegri (Juventus)
67%
Antonio Conte (Chelsea)
0%
Carlo Ancelotti ( - )
0%
Massimo Carrera (Spartak Moskwa)
0%
Simone Inzaghi (Lazio)
0%
Luciano Spalletti (Inter Mediolan)
0%
Maurizio Sarri (Napoli)
0%
Didier Deschamps (Reprezentacja Francji)
0%
Leonardo Jardim (AS Monaco)
17%
Ktoś inny, pisać w komentarzu!!!
17%
Panel Menu