Matuidi poruszony rasizmem

Blaise Matuidi przyznał po meczu z Cagliari, że doświadczył rasizmu ze strony miejscowych kibiców.

Juventus wygrał, ale Francuz wydaje się bardzo poruszony rasistowskim incydentem na Sardegna Arena, o czym poinformował na swoim profilu na Facebooku.

"Dziękuję Wam za wszystkie wiadomości. Dzisiaj doświadczyłem rasizmu podczas meczu. Słabi ludzie próbują zastraszać nienawiścią. Ja taki nie jestem i mogę tylko współczuć tym, którzy dają zły przykład.

Piłka nożna to sposób na szerzenie równości, pasji i inspiracji i po to tu jestem. Pokój."

źródło: football-italia.net

Komentarze (5)

A więc to ta sytuacja wyprowadzila z równowagi Matuidiego. Nie rozumiałem czemu się tak zagotowal , ale swoje pewnie usłyszał. Żałosne i przykre.

  Załączniki
 

Potem dziwić się, że żaden czarnoskóry piłkarz we Włoszech grać nie chce...

  Załączniki
 

Oczywiście jestem za tym żeby rasizm był karany i musimy się tego pozbyć ze stadionów, a Matiudiemu bardzo współczuje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć czemu to aż tak dotyka czarnoskórych zawodników. Niemal każdy piłkarz grając na obcym stadionie doświadcza wyzwisk miejscowych kibiców i jestem przekonany, że padają wówczas dużo gorsze słowa niż np. "spadaj do dżungli czarnuchu" itd. Każdy to jakoś znosi, a gdy pojawia się forma rasizmu w kierunku czarnoskórego gracza to od razu jest niemal płacz. Tym bardziej że takie okrzyki padają z ust garstki na trybunach (idiotów), a to już jest norma w każdym kraju (wyzywanie graczy drużyny przeciwnej). Zresztą niedługo nie będzie problemu,...

Oczywiście jestem za tym żeby rasizm był karany i musimy się tego pozbyć ze stadionów, a Matiudiemu bardzo współczuje. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć czemu to aż tak dotyka czarnoskórych zawodników. Niemal każdy piłkarz grając na obcym stadionie doświadcza wyzwisk miejscowych kibiców i jestem przekonany, że padają wówczas dużo gorsze słowa niż np. "spadaj do dżungli czarnuchu" itd. Każdy to jakoś znosi, a gdy pojawia się forma rasizmu w kierunku czarnoskórego gracza to od razu jest niemal płacz. Tym bardziej że takie okrzyki padają z ust garstki na trybunach (idiotów), a to już jest norma w każdym kraju (wyzywanie graczy drużyny przeciwnej). Zresztą niedługo nie będzie problemu, czarna rasa jest tak silna, że za kilkaset lat na ziemi zostaną tylko czarni w różnych odcieniach i będzie po problemie

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Ja tam uważam, że za wyzwiska (nawet rasistowskie) na stadionach nie powinno się karać, tzn. grzywny dawać, czy jakieś więzienia. Najlepiej wprowadzić 10-letni zakaz stadionowy za każdy taki wybryk na wszystkich stadionach świata - w dobie internetu to proste. Jak taka grupka dostanie taki zakaz to za te 10 lat będą siedzieli cichutko.

  Załączniki
 

PatrykJuve jak bym cie dorwał w swoje łapska to by nic nie zostało z twojej murzyńsko lubnej facjaty

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 10 0 1 31
2 Inter 9 0 2 29
3 Juventus 9 1 1 28
4 Lazio 9 1 1 28
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 6 2 2 20
7 Fiorentina 5 5 1 16

Wasze Sondy

Cuadrado
0%
Costa
0%
Benatia
17%
Chiellini
0%
Pjanic
50%
Matudi
17%
Dybala
17%
Panel Menu