Pirlo ogłosił zakończenie kariery

Andrea Pirlo zakończy karierę zawodową, gdy wygaśnie jego umowa z New York City FC.

Była gwiazda Juventusu, AC Milanu i reprezentacji Włoch występuje w Major League Soccer od roku 2015 roku, ale w tym sezonie pomocnik ma spore problemy z kontuzjami.

"Zdaję sobie sprawę, że nadeszła odpowiednia chwila." - powiedział 38-latek w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport. "Każdego dnia mam problemy fizyczne. Nie mogę trenować tak jakbym chciał, ponieważ zawsze pojawiają się problemy. Młodzi piłkarze powinni grać, a 38-latek ma prawo oddać pole młodszym chłopakom. Nie jestem zły. Postaram się pomagać trenerowi i innym. W moim wieku trzeba umieć powiedzieć sobie - koniec. Nie da się tego ciągnąć do pięćdziesiątki. Zajmę się czymś innym."

Pirlo przyznał jednak, że nadal nie wie, co będzie robił po zawieszeniu butów na kołku.

"Nadal tego nie wiem. W grudniu wrócę do Włoch. Mam kilka pomysłów, ale dałem sobie trochę czasu, aby podjąć decyzję."

Wielu kolegów Andrei zostało trenerami, jednak Maestro przyznaje, że na razie o tym nie myśli.

"Nie jest powiedziane, że jeśli byłeś dobrym piłkarzem to zostaniesz dobrym trenerem. Musisz być oddany sprawie i mieć stosowną wiedzę. Jest iskra, która musi zapłonąć, a w moim przypadku tak się jeszcze nie stało."

źródło: around-j.com

Komentarze (4)

Zawsze lubiłem Pirlo za jego styl. To jeden z nielicznych współcześnie piłkarzy, o którym rzeczywiście można powiedzieć, że był wyjątkowy: niepowtarzalna maniera gry, sposób poruszania się i oczywiście wysokie umiejętności. Jeszcze gdy grał w Milanie zazdrościłem im go. Dlatego świetnie, że dane nam było go zobaczyć w koszulce Juventusu. Zwłaszcza pierwszy sezon, to było coś niesamowitego, gdy Włoch odżył i pokazał prawdziwy kunszt.

Czyżby rola ambasadora Juventusu? Milaniści będą mieli nie lada wkurw

  Załączniki
 

Pirlo, mimo tego, że grał dla Interu, Milanu i Juve jest szanowany wszędzie. To potwierdza, że gdy ma się klasę to człowieka szanują w każdym miejscu. To samo z Gigim.

Fajnie byłoby zobaczyć go jeszcze w akcji jako trenera, ale chyba nie ma odpowiedniego temperamentu. Choć o Zidanie też tak mówiono, a wypalił. Pirlo ma niesamowitą wizję na boisku, wspaniale czyta grę i uważam, że te cechy pomogłyby mu w trenerce. Piłkarze środka pola, którzy uczestniczą w każdym elemencie gry są najlepszymi trenerami - najwięcej rozumieją z gry.

  Załączniki
 
  1.    juventissimo

"Wolę mądrze stać, niż głupio biegać" - sentencja idealnie opisująca karierę, charakter i mentalność Pirlo. Zgadzam się z Tobą juventissimo, myślę, że chciałbym zobaczyć Profesora na ławce trenerskiej. Ale trener prócz wymienionych cech boiskowych, musi mieć smykałkę do taktyki, kierując wydarzeniami całej drużyny. Uważam jednak, że Pirlo to ma, chociażby w porównaniu do Cannavaro, który choć na boisku był wizjonerem i świetnym "kierownikiem katedry taktyki boiskowej", to jako trener czasem sprawia wrażenie, że nie ma takiej wyobraźni i wizji, jak choćby Sacchi, Lippi, Ancelotti, Allegri (pierwsi z brzegu, którzy przyszli mi do głowy jako wzór).

  Załączniki
 

Wypowiedź szczera, ale w wieku 38 lat wypada mieć plany na przyszłość ( chyba, że takowe są, ale Pirlo nie chce o tym mówić).

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 9 0 1 28
2 Juventus 9 1 1 28
3 Inter 8 0 2 26
4 Lazio 8 1 1 25
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 5 2 2 17
7 Fiorentina 5 4 1 16
Panel Menu