Ventura: Przepraszam tylko za wynik

Giampiero Ventura po wczorajszym rozczarowaniu nie podał się do dymisji, a dodatkowo spóźnił się na pomeczową konferencję prasową. 

"Nie zrezygnowałem, ponieważ nie rozmawiałem jeszcze z prezydentem FIGC. Przepraszam za spóźnienie, ale chciałem indywidualnie uszanować każdego zawodnika, z którym miałem zaszczyt pracować" oznajmił selekcjoner reprezentacji Włoch w rozmowie z dziennikarzami. "To jest wynik, z którym bardzo ciężko jest się zmierzyć, ponieważ byłem przekonany - a dzisiejszy mecz to potwierdził - że mamy niesamowitą wolę pokonania każdej przeszkody. W futbolu działam od wielu lat i wiem jak to jest. Jestem dumny z bycia częścią tej reprezentacji. Jestem dumny z tego, że mogłem pracować z tak wielkimi mistrzami i z tymi zawodnikami, którzy mam nadzieję zostaną mistrzami. 

Jestem rozczarowany, ponieważ dzisiaj ponownie zrozumiałem ile ta reprezentacja znaczy dla ludzi. Dziękuję ludziom zgromadzonym na San Siro, którzy pomagali nam do ostatniej minuty. To było wyjątkowe i niepowtarzalne. Fakt, że zasługiwaliśmy na awans, jest teraz sprawą drugorzędną". 

Pojawiły się informacje, że Ventura podał się do dymisji, lecz okazały się być nieprawdziwe. "Rezygnacja? Muszę ocenić nieskończoną ilość aspektów. Spotkamy się z działaczami i będziemy dyskutować. Będziemy rozmawiać jak zawsze. Mamy dobre relacje z prezydentem Tavecchio i całą Federacją".

Był to smutny koniec reprezentacyjnych karier dla zawodników jak Gigi Buffon, Andrea Barzagli, Daniele De Rossi i prawdopodobnie dla Giorgio Chielliniego. "Fakt, że Buffon, Barzagli i De Rossi odchodzą, był już znany. Stawką był Mundial. Nie tylko dla nich, ale i dla mnie i dla każdego. Jestem rozczarowany i zostało to wyrażone przeze mnie indywidualnie z każdym zawodnikiem".

Kontrakt Ventury wygasa w 2020 roku i zapytano go czy budowa nowego zespołu będzie nadal przez niego nadzorowana. "W tym momencie nie czuję, by rozmowa o tym była czymś słusznym. Zobaczymy, przedyskutujemy tę sytuację i będę słuchał i brał udział w dyskusji. Zaakceptuję wszystko, co to spotkanie przyniesie".

Czy Ventura chce przeprosić Włochów za pierwszy brak Mundialu od 1958 roku? "Przepraszam za wynik, ale nie za starania i ciężką pracę. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wynik jest najważniejszy. Dzisiejszy mecz pokazał, że kadrze nie było niczego zepsutego. Teraz mogę tylko przeprosić Włochów za wynik, ale nie ma to wpływu na profesjonalizm, ciężką prace i nasze starania". 

źródło: football-italia.net

Komentarze (24)

O matko jaka mumia. Miałby trochę honoru i zrezygnował.

  Załączniki
 

Oni wszyscy mają dobre relacje, a całe piłkarskie Włochy w żałobie. Kółeczko wzajemnej adoracji, O decyzjach personalnych Ventury nie ma co gadać, gorszy beton od każdego, Dokonuje jakichś absurdalnych wyborów personalnych i ustawienia. Szkoda sobie strzępić języka na tego człowieka.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 11 miesiące(ęcy) temu przez pogon17

Jesli sam nie potrafi wziac odpowiedzialnosci za wynik to trzeba mu wytlumaczyc recznie pewne rzeczy i z wilczym biletem odeslac do piachu!!! WYPIERDALAJ TEPA DZIDO!!! Razem z tym bezmozgiem tavecchio!

  Załączniki
 

Ale żenująca wypowiedź. Gość jest współautorem największej klęski Włochów od niepamiętnych czasów i praktycznie nie ma sobie nic do zarzucenia. Totalne dno i kompromitacja. Szkoda słów.

Ps. Jak nie pochwalam samowoli piłkarzy tak trzeba wspomnieć o zachowaniu DeRossiego nie chciał wejśc na boisko bo wiedział, że trzeba ofensywnego gracza - ten Ventura to jakiś ciężki przypadek kliniczny.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 11 miesiące(ęcy) temu przez juventissimo

Niech spojrzy jak zachował się Prandelli w 2014 i bierze przykład.

Ventura to Smuda, a Tavecchio to Lato. Wypisz wymaluj.

  Załączniki
 

Gdyby ten zespół prowadził nadal Conte Włosi mogliby ograć każdego . Naprawdę jest z czego wybierać a do tego wkracza wielu młodych juz ogranych piłkarzy .

No ale jak się najlepszych piłkarzy zostawia na ławce i grają jakies Gabiadinie czy Parole to o czym tu gadać ?

Pamiętam jak wielu wielu zachwycało się Candreva jako on to nie jest dużo lepszy od naszej Cuadrado.. Darmian ?Dno

Jedynie Chieini i Jorginho zasłuzyli na pochwały chodz ten drugi grał tylko dobrze przez 45 min

  Załączniki
 

Ta wypowiedź jest bez honoru, powinien wziąć na klatę tę porażkę - być może wówczas uratowałby choć częściowo nazwisko.

PS. Chiellini kończy karierę reprezentacyjną. Ależ przemeblowanie się szykuje! Buffon, Barzagli, Chiellini i De Rossi - cały trzon defensywy będzie poddany liftingowi. W sumie, to chyba dobrze, bo pamiętam jak dziś, że jak przeczytałem newsa, że jedną z pierwszych decyzji Ventury po objęciu kadry było nakłonienie Barzaglego do powrotu do kadry, to coś we mnie wzdrygnęło negatywnego... Czas na Romagnolego (to chyba pewniak do gry w tym momencie) i Caldarę (bo któż inny? Rugani moim zdaniem jest słabszy od gracza - jeszcze - Atalanty). Mam nadzieję, że nowy trener nie...

Ta wypowiedź jest bez honoru, powinien wziąć na klatę tę porażkę - być może wówczas uratowałby choć częściowo nazwisko.

PS. Chiellini kończy karierę reprezentacyjną. Ależ przemeblowanie się szykuje! Buffon, Barzagli, Chiellini i De Rossi - cały trzon defensywy będzie poddany liftingowi. W sumie, to chyba dobrze, bo pamiętam jak dziś, że jak przeczytałem newsa, że jedną z pierwszych decyzji Ventury po objęciu kadry było nakłonienie Barzaglego do powrotu do kadry, to coś we mnie wzdrygnęło negatywnego... Czas na Romagnolego (to chyba pewniak do gry w tym momencie) i Caldarę (bo któż inny? Rugani moim zdaniem jest słabszy od gracza - jeszcze - Atalanty). Mam nadzieję, że nowy trener nie wyjedzie nam z Astorim w podstawie. A co di Chielliniego - może zauważa, że zdrowie już nie te.

Czytaj więcej
  Załączniki
 
 1.    anavrin

Małe szanse, żeby Caldara od razu wskoczył do podstawy, on chyba ani razu nawet nie był powołany do kadry. Prędzej Romagnoli-Rugani, potem może być różnie. Akurat to nie obrona zawiodła w dwumeczu tylko ten cep Ventura zrobił skład totalnie z czapy, gdzie nikt nie wiedział jak grać. Z resztą dobrym podsumowaniem jego geniuszu było wpuszczenie do środka pola Insigne w pierwszym meczu, kiedy ten sam rozkładał ręce na tak absurdalną decyzję.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 11 miesiące(ęcy) temu przez pogon17
 1.    Leon

No tak, zapomniałem, że z nim przedłużyli kontrakt do 2020 za te wybitne wyniki xd

  Załączniki
 
 1.    pogon17

Ano ano, no ale prezydent CONI coś wspominał, że tak nie jest, bo to przedłużenie wchodziło w życie tylko w razie awansu na Mundial, a że jest jak jest, to ponoć wygasać kontrakt ma niedługo. Dodam jednak, że ów prezydent CONI sam nie był tego pewien, bo to FIGC broszka.

Ventura ponoć oczekuje 2.6 miliona euro, lecz jest gotowy zejść do 700 tysięcy łaskawiec XD

  Załączniki
 
 1.    pogon17

Tylko, że Rugani > Caldara w kadrze to pokłosie moim zdaniem właśnie geniuszu Ventury. Caldara to podstawowy gracz rewelacyjnej w zeszłym i trzymającej poziom w obecnym sezonie Atalanty, a Rugani to wciąż wybór nr 3 lub 4 w Juventusie (jasne, gdzie tam Atalancie do Juve, niemniej ogranie i zdolności przywódcze po stronie Caldary, bo umiejętności czysto piłkarskie na zbliżonym poziomie, po pewnymi akcentami na korzyść jednego lub drugiego, overall - posługując się językiem rodem z gier - zbliżony). Do tego, jeśli - hipotetycznie - trenerem zostanie Gasperini (o czym już dyskutowaliśmy kiedyś pod jakimś wątkiem) to szanse Caldary rosną. Często też bywa tak, że nowy selekcjoner to nowe...

Tylko, że Rugani > Caldara w kadrze to pokłosie moim zdaniem właśnie geniuszu Ventury. Caldara to podstawowy gracz rewelacyjnej w zeszłym i trzymającej poziom w obecnym sezonie Atalanty, a Rugani to wciąż wybór nr 3 lub 4 w Juventusie (jasne, gdzie tam Atalancie do Juve, niemniej ogranie i zdolności przywódcze po stronie Caldary, bo umiejętności czysto piłkarskie na zbliżonym poziomie, po pewnymi akcentami na korzyść jednego lub drugiego, overall - posługując się językiem rodem z gier - zbliżony). Do tego, jeśli - hipotetycznie - trenerem zostanie Gasperini (o czym już dyskutowaliśmy kiedyś pod jakimś wątkiem) to szanse Caldary rosną. Często też bywa tak, że nowy selekcjoner to nowe rozdanie przy powołaniach.

Zgadzam się, że obrona nie zawiodła, ale teraz przemeblowanie tej formacji to realny problem. Z formacji, której nie ma co zarzucić w tym dwumeczu (choć jakby szerszej się przyjrzeć, to w eliminacjach nie byli niezawodni, oklep od Hiszpanów to potwierdził), został tylko Bonucci. Czyli... nie powiem najsłabsze, ale na pewno nie najmocniejsze jej ogniwo. A już jego gra w Milanie pokazuje, ile bez kolegów z Juve jest w stanie zwojować "wielki" Bonucci. Teraz ten problem przeniesie się także na kadrę.

Można więc mówić o prawdziwym końcu BBC - w Juve skończyło się latem, w kadrze na jesieni.

Czytaj więcej
  Załączniki
 
 1.    anavrin

Caldara jest dużo lepszy od Ruganiego w danym momencie ich karier

  Załączniki
 

Ventura ponoć nie chce podać się do dymisji, bo czeka aż go zwolnią żeby kasę dostać, bo kontrakt ma do 2020 roku.

Podobno nie będzie go na jutrzejszym spotkaniu FIGC, o którym podczas tej konferencji mówił i zapewniał, że będzie 'dyskutował'. Dziennikarzy też unika, z hotelu uciekł tylnym wyjściem żeby go nie zaczepili.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 11 miesiące(ęcy) temu przez Leon

Ventura na zawsze wpisał się do historii włoskiego futbolu jako ten, który nie zdołał wprowadzić reprezentacji na mundial. Jedyną decyzją jaką mógłby sobie delikatnie poprawić wizerunek byłaby natychmiastowa dymisja, przy uprzednim stwierdzeniu faktu, iż zawalił robotę. Nie zrobił tego, udowadniając, że jest człowiekiem małym, zaś jego nijaka kariera trenerska jest tego odzwierciedleniem. Śmiem twierdzić, że Conte dysponował nieco słabszym zasobem ludzkim, nie mając choćby do dyspozycji części młodych zawodników, którzy wypłynęli na szerokie wody w ostatnim czasie, a jednak osiągał z Włochami dobre wyniki.
Co do przyszłości squadry, to jasnym jest, że dojdzie do rewolucji kadrowej....

Ventura na zawsze wpisał się do historii włoskiego futbolu jako ten, który nie zdołał wprowadzić reprezentacji na mundial. Jedyną decyzją jaką mógłby sobie delikatnie poprawić wizerunek byłaby natychmiastowa dymisja, przy uprzednim stwierdzeniu faktu, iż zawalił robotę. Nie zrobił tego, udowadniając, że jest człowiekiem małym, zaś jego nijaka kariera trenerska jest tego odzwierciedleniem. Śmiem twierdzić, że Conte dysponował nieco słabszym zasobem ludzkim, nie mając choćby do dyspozycji części młodych zawodników, którzy wypłynęli na szerokie wody w ostatnim czasie, a jednak osiągał z Włochami dobre wyniki.
Co do przyszłości squadry, to jasnym jest, że dojdzie do rewolucji kadrowej. Osobiście mniej więcej tak widziałbym nową ekipę Azzurrich:

Donnarumma(Perin)
Conti(Zappacosta),Bonucci(Caldara),Rugani(Romagnoli),Darmian(Spinazzola)
Gagliardini,Verratti(Jorginho),Pelegrini
Bernardeschi(Florenzi),Belotti(Immobile,Zaza),Insigne(El Shaarawy)

Czytaj więcej
  Załączniki
 
 1.    clyde

Dokładnie, 4-3-3 to najlepsze ustawienie pod obecny potencjał tej kadry. Z tym, że powinno się tam znaleźć miejsce dla Marchisio i Parolo (moim zdaniem w podstawie, którą uzupełniać powinien Verratti; oczywiście zakładamy, że wszyscy są zdrowi). Dodatkowo, nie można nie docenić potencjału tego- lub zeszłorocznej kadry U21 - kopalnia talentów, co będę powtarzał w kółko. Zwłaszcza w pomocy i ataku.

  Załączniki
 
 1.    anavrin

Dałem tylko propozycję kadry na dziś, mając w dodatku świadomość, że wszystko będzie zależało od formy danych zawodników w przyszłości. Jeżeli chodzi o kadrę młodzieżową, to nawet w powyższym schemacie uwzględniłem tych najlepszych, tak więc tu nie ma się do czego przyczepić. Wierzę, że Marchisio się odbuduje i będzie także częścią kadry w najbliższych latach, ale już Parolo powinien ustępować miejsca młodszym.

  Załączniki
 

Oho, są nowe informacje - jutro spotkanie w FIGC, Ventura ma wylecieć i będą szukać nowego selekcjonera. Corriere dello Sport twierdzi, że obecnie kandydatem jest Fabio Grosso, który dobrze sobie radzi obecnie w Bari. W tym tempie to i Ciro Ferrarę jeszcze zdążą odkurzyć

  Załączniki
 
 1.    Leon

Jak do tej pory Grosso sprawdził się jedynie na szczeblu Primavery, dlatego też powierzanie mu posady selekcjonera byłaby dość kuriozalna. Dobra praca w Bari? Świetnie, ale to dopiero półmetek przedsionka włoskiej ekstraklasy, dlatego też faktycznie trudno stwierdzić jakim Fabio jest szkoleniowcem. Federacja przesadziła powierzając kadrę staremu Venturze, a teraz mogą popełnić błąd w drugą stronę.

  Załączniki
 

Płacz jakby to Polska przegrała awans na mundial. Wyluzujcie bo zabawnie się niektórych czyta. Raptem 3 zawodników Juve, a płacz jakby to była ekipa z 2006 gdzie połowa to zawodnicy Juve. Żal jedynie Buffona, mógł pobić rekord i zapisać się w historii, ale trudno. Ja tam się cieszę bo na żywo zobaczę prawdopodobnie ostatni mecz Gigiego w barwach Juve.

  Załączniki
 
 1.    Apo

Dokładnie, jedynym którego było bardzo szkoda był Gigi Buffon, a ta porażka może być tylko pozytywnym bodźcem dla Juve i Serie A (może Włosi wywalą leśne dziadki ze swojej piłki)

  Załączniki
 
 1.    Apo

Może zwyczajnie wiele osób tutaj, podobnie jak ja, jest kibicami zarówno kadry Włoch, jak i Juventusu. Powiem więcej, u mnie miłość do Juventusu wiele lat temu wzięła się właśnie z uwielbienia dla włoskiej piłki i reprezentacji, nie odwrotnie. I będąc całkiem szczerym mistrzostwa za mistrzostwami zawsze bardziej zależało mi na dobrym wyniku Włoch niż naszej reprezentacji.

Mnie osobiście brak awansu Italii ogromnie zabolał. Ciężko mi sobie w ogóle wyobrazić brak Azzurrich na MŚ. Bogu dzięki Polska się dostała, bo tak to mam jeszcze komu kibicować. Bo po Polsce to jeszcze ewentualnie Islandii.

  Załączniki
 
 1.    Apo

Jakbyś zainspirował się piłka ogladając Włochów 20-pare lat temu też byś był smutny i nie oceniaj innych ...

  Załączniki
 
 1.    Apo

Niech każdy kibicuje temu komu ma ochotę, nie wiem skąd zdziwienie, że w tym wypadku chodziło o kadrę włoska. Również dziś znajdują się w niej zawodnicy Juventusu i generalnie jest ona bliższa wielu innym sympatykom serie a, aniżeli Szwecja. Poza wszystkim smutek pojawił się głównie ze względu na osobę Buffona, któremu nieudolny trener i koledzy z drużyny zgotowali katastrofalny koniec reprezentacyjnej kariery. Można tak jak my żałować naszego kapitana lub podejść do tego egoistycznie i cieszyć się, że będzie się na jego ostatnim meczu w karierze.

  Załączniki
 

Ventura juz nowe powolania wyslal : Eder , Pellissier , Peluso , Dino Zoff .... ponoc chce podbic MS na Antarktydzie w 2019 roku .

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu