Konkurs: Super Mecz jeszcze się nie skończył

solojuve1sj2
Niegdyś Boniek, Platini czy Rossi, tym razem Pogba, Buffon czy Mandżukić. Na 70-lecie Lechii Gdańsk na PGE Arenę przyjechał finalista ostatniej Ligi Mistrzów, Juventus i pokonał gospodarzy 2:1. Po tym historycznym meczu pamiątki pozostaną nie tylko piłkarzom Lechii, którzy wymienili się koszulkami z mistrzami Włoch. Dzięki współpracy SoloJuve.com z Polish Sport Promotion i Pentagon Research oraz sponsorowi nagród, firmie FORTUNA, koszulki z tego spotkania możecie zdobyć także wy.
Szczęśliwcy, którzy pojawili się w środę na stadionie w Gdańsku, obejrzeli piłkarski spektakl, jaki nie zdarza się w Polsce na co dzień. Massimiliano Allegri zaprezentował pełny arsenał, delegując do gry od pierwszej minuty najmocniejszy skład na czele z nowymi nabytkami, jak Paulo Dybala czy Simone Zaza oraz filarami drużyny – Gianluigi Buffonem, Giorgio Chiellinim czy Paulem Pogbą. Ten ostatni szybko otworzył wynik strzałem głową po rzucie rożnym. Lechia odpowiedziała dopiero pod koniec meczu, po wprowadzeniu przez Jerzego Brzęczka składu ligowego. Piękne podanie piętką od Bruno Nazario wykończył Adam Buksa. Juventus jednak do końca nie zadowalał się remisem, udowodniając ostatecznie swoją wyższość za sprawą Mario Mandżukicia i jego zwycięskiego strzału pod poprzeczkę lewą nogą w 90. minucie.

Dlaczego na uświetnienie okrągłej rocznicy klubu została wybrana akurat „Stara Dama”? To nawiązanie do meczów w Pucharze Zdobywców Pucharów z roku 1983, kiedy na Pomorze przyjechał utytułowany klub ze Zbigniewem Bońkiem i Michelem Platinim w składzie. Bohaterzy tamtych starć zasiedli tym razem w sektorze VIP, a tworzeniem widowiska zajęli się obecnie występujący wirtuozi z Turynu.

Emocje jednak nie zakończyły się z momentem opuszczenia stadionu. Po tak wyjątkowym wydarzeniu kibicom pozostanie oryginalna pamiątka. Polish Sport Promotion oraz Pentagon Research wraz ze sponsorem, firmą FORTUNA zakłady bukmacherskie, tworzą giga panoramę trybun PGE Areny, która uwieczni na fotografii wszystkich obecnych na stadionie fanów. To jednak dopiero początek.

Spośród użytkowników, którzy oznaczą się na zdjęciu dostępnym kilka dni po meczu na stronie SUPERMECZ360.PL, 10 pierwszych osób otrzyma koszulki meczowe z podpisami piłkarzy ufundowane przez firmę FORTUNA. To nie wszystko. Koszulki i szaliki wręczone zostaną też 50 zaangażowanym w doping kibicom, którzy otagują się na panoramie. Warto więc sprawdzić jak wyglądało wasze kibicowanie w obiektywie aparatu, oznaczając się na tym historycznym zdjęciu.