Oceń Juve: Napoli (SA 6/38)

sj-ocensj2Ponownie zapraszamy do oceniania występów Juventinich. Zgodnie z wynikami sondy z poprzednich rozgrywek, oddajemy głosy w 10-cio stopniowej skali, znanej wszystkich fanom piłki nożnej. Serdecznie prosimy o dokonywanie racjonalnych ocen, przyjmując za wyjściową dla każdego zawodnika notę 6. Oceny skrajne powinny być przyznawane jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Przypominamy również, że nie jest to ranking popularności i sympatii, ale ocena poczynań konkretnego zawodnika w danym meczu.  Zapraszamy do zabawy i zachęcamy do komentowania jej przebiegu i wyników pod tym artykułem!
Buffon
14buffon
{extravote 1}

Bonucci Chiellini
14bonucci 14chiellini
{extravote 19} {extravote 3}

Padoin Evra
13padoin evra
{extravote 20}
{extravote 33}

Lemina
lemina
{extravote 18}

Pereyra Hernanes Pogba
14pereyra hernanes 14pogba
{extravote 37} {extravote 11} {extravote 10}

Zaza Dybala
zaza dybala
{extravote 7} {extravote 21}
pasek
pasek
Cuadrado
Morata
Sandro
cuadrado 14morata sandro
{extravote 16} {extravote 9}
bez oceny
Allegri
14allegri
{extravote 90}

Komentarze   

0 #13 zigh 2015-09-27 18:56
[quote="jimmy1994":2qhhnymg]Vidal/Pirlo/Marchisio potrafili tak uspokoić grę w drugiej linii, ze te dryblingi Pogby były tylko wartością dodaną, kiedy udało mu się utrzymać piłkę/wygrać pojedynek.
Dokładnie. Pisałem już o tym. Mogę się założyć, że większość pamięta tylko te youtubowe zagrania Pogby z zeszłych sezonów, tych głupich strat (a trochę ich było) już nie. Wcześniej był "osłonięty" Vidalem/Marchisio, teraz wszystko jest skupione na nim i zawodzi na całej linii. To nie jest (póki co) materiał na lidera. Mniemanie o sobie ma z pewnością spore (prośba o dychę, podchodzenie do wolnych, kiedy są duużo lepsi wykonawcy), ale czas na kubeł zimnej wody i ławeczkę na kilka spotkań po powrocie kontuzjowanych. On gra tak beznadziejnie, że nie będzie większej różnicy czy zastąpi go Sturaro, czy Lemina.
Cytować
0 #12 tItOveN 2015-09-27 15:36
Zgadzam się z tym podsumowaniem jimmy1994. Patrząc na Pogbę, to on miał grać coś ekstra, na plus. A taki Pirlo czy Markiz mieli układać i uspokajać grę. Wtedy PP czuł się jak ryba w wodzie. Teraz, gdy od niego ma zaczynać się rozgrywanie on gra to co wcześniej - YOLO i do przodu, a to kompletnie nie wychodzi; przez to jest taki chaos. Bądźmy szczerzy, gdyby nie liczne kontuzje to Lemina albo nie powąchałby murawy w tym sezonie wcale albo zaliczał epizodyczne występy w Pucharze Włoch.
Dużo jest okoliczności i powodów naszej słabej gry, ale ja wciąż wierzę, iż dobrzy zawodnicy się wkrótce obronią. Potrzebują więcej wsparcia od tych dotychczasowych "nestorów" jak Marchisio. Nawet nasza obrona nie działa dobrze, mimo braku zmian w niej. Coś jest nie tak z drużynowym, powiedzmy team spirit, i to trzeba poprawić jak najszybciej.
Cytować
0 #11 jimmy1994 2015-09-27 15:02
Po meczu byłem wściekły, jak pewnie wszyscy tutaj. Na zimno powiem tak: mega niekorzystne okoliczności, czyli masa kontuzji, zbiegły się z tą przedsezonową wyprzedażą, przez co teraz rezerwowi nie mogą udźwignąć odpowiedzialności. Dybala, Pereyra, Pogba, Morata - oni wszyscy są świetni, ale widać że nie dorośli do roli liderów. Vidal/Pirlo/Marchisio potrafili tak uspokoić grę w drugiej linii, ze te dryblingi Pogby były tylko wartością dodaną, kiedy udało mu się utrzymać piłkę/wygrać pojedynek. To samo z Tevezem w ataku. Zmierzam do tego, że niektórzy zawodnicy grają tak samo jak w zeszłym roku, nie widzę jakiegoś wielkiego spadku formy. Ale co innego mieć przy sobie Vidala a co innego Sturaro. Dlatego módlmy się o szybki powrót Markiza i Khediry, bo oddawaniem środka pola póki co przegrywamy mecze.
Cytować
0 #10 domin100 2015-09-27 14:44
[quote name="zigh""]
Przy drugiej straconej bramce duży błąd popełnił także Bonucci, który krył Hernanesa i zostawił całą lewą stronę wolną słabemu Higuainowi. Gigi też się nie popisał. Także nie tylko Brazol był winny, choć jego strata i postawa w całym meczu była beznadziejna.


Ja bym tutaj winił obok Hernanesa Padoina za brak faulu taktycznego po tym jak Higuain przejął piłkę. Od razu powinien go powalić. Ale zachował się jak panienka.
Cytować
0 #9 zigh 2015-09-27 14:34
Przy drugiej straconej bramce duży błąd popełnił także Bonucci, który krył Hernanesa i zostawił całą lewą stronę wolną słabemu Higuainowi. Gigi też się nie popisał. Także nie tylko Brazol był winny, choć jego strata i postawa w całym meczu była beznadziejna.
Jak wszystkich, dziwił mnie brak Cuadrado w podstawie. Jedynego zawodnika, który obecnie coś gwarantuje w ataku.
Zagraliśmy słabo, ale mecz był do zremisowania (przy dużym szczęściu, którego mimo wszystko w tym sezonie nam brak). Szkoda, że Zaza i Dybala naparzali w poprzednich meczach z każdej pozycji niczym Quagliarella, a wczoraj kiedy Włoch odbiera piłkę na 8 metrze przed bramką, nie wie co z nią zrobić.
Niech wróci Marchisio, klaun Pogba na ławę, atak Pereyra (nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie imo, obok Cuadrado) Mandzukic, Cuadrado i można zacząć myśleć o powrocie do wygrywania.
Cytować
0 #8 tItOveN 2015-09-27 14:18
No jak nie stosuje jak wcześniej nie grał Hernanes i Dybala a grał Cuadrado, dzisiaj ten ostatnio rozpoczął na ławie - odpoczynek przed LM.

Max pokazał że chciałby grać ustawieniem takim jak wczoraj. Jednakże Cuadrado jest na tyle w dobrej dyspozycji, że szuka dla niego roli i pozycji. Stąd 4-3-3.

Niech wróci Markiz i Khedira z absencji i będziemy porównywać czy się gra zmieni. Myślę, że efekt będzie widoczny.
Cytować
0 #7 squallpl 2015-09-27 13:26
[quote="tItOv":2xyaddnr]Jak Allegri kombinuje, stosuje rotację przy tak wielu brakach kadrowych, żeby nie zajechać tych zawodników, zmienia ustawienie i tak dalej, to jest hejting - brak stabilności, pogubił się, itp.
A nie pogubił się? Obecnie gra z przodu nie istnieje. Drużyna dochodzi do pola karnego i koniec. Wtedy zagranie na skrzydło, żeby ktoś dośrodkował albo granie w poprzek do utraty piłki.

Allegri nie stosuje tutaj żadnej rotacji. Chyba sam już nie wie jak ustawić zespół.
Cytować
0 #6 tItOveN 2015-09-27 12:20
Co chwila jest wałkowana sprawa pozbycia się trzech filarów. Co mecz, co post... to jest śmieszne. Mimo, że w takim samym natężeniu co niektórzy próbują oświecać "tych rozgoryczonych", to jest to powtarzane jak mantra. Każdy winien wiedzieć, że to była sytuacja prawdopodobnie NIE DO UNIKNIĘCIA...

Ja średnio lubię dyskutować nt. polityki klubu, gdyż co my postronni tak naprawdę możemy wiedzieć? Tyle co przeczytamy w mediach. Czyli jakąś cząstkę, którą klub musi ujawnić. To jest NIC.

Jak Conte był przywiązany do 3-5-2 to występowały liczne narzekania, że beton, że lipa, że coś tam.

Jak Allegri kombinuje, stosuje rotację przy tak wielu brakach kadrowych, żeby nie zajechać tych zawodników, zmienia ustawienie i tak dalej, to jest hejting - brak stabilności, pogubił się, itp.

Oglądając naszych zawodników też przypominają mi się czasy Del Neriego, gdy wówczas wydawało się, że ponadprzeciętni zawodnicy zapomnieli jak się gra w piłkę. Wydaję mi się, że wychodzi brak zgrania i to, że każdy chce zagrać solo i od przypadku do przypadku coś wpadnie.

Niby w Juve nie może być czegoś takiego jak "sezon przejściowy", ale chyba ludzie związani z Juventusem, widząc obecny stan rzeczy muszą przyjąć, iż coś takiego u nas niestety wystąpi.
Cytować
0 #5 archiasz 2015-09-27 12:18
[quote="Valril"

Allegri zawodzi bo nie potrafi tego wszystkiego wyprostować, piłkarze zawodzą bo swą zwyczajną zbieraniną średniej jakości indywidualności, zarząd zawiódł bo nasprowadzał tego szrotu.No nie już się zaczyna uleganie pokusie oceniania piłkarzy tylko przez pryzmat wyników. Jednak oni naprawdę nie znaleźli się w tym klubie przypadkowo a to jak grają razem (ważne słowo patrząc na poczynania niektórych co bardziej utalentowanych naszych piłkarzy) leży w kompetencjach trenera przecież.

Postawmy sprawę jasno Juventus ma wciąż najbardziej kompletną, najmocniejsza kadrę w lidze - jeśli ktoś chce z tym polemizować to możemy polecieć po nazwiskach kilku ekip, analizując ich doświadczenie ligowe, pucharowe, międzynarodowe - a zatem celem jest walka o mistrzostwo. Nie ma wymówek.
Oczywiście ze względu na wiadome okoliczności można zakładać wolniejszy start, ale nie taki, żeby stracić na to szansę gdzieś w połowie sezonu...
Cytować
0 #4 valril 2015-09-27 11:19
W tej chwili Juventusowi brakuje wszystkiego, żadna formacja nie funkcjonuje jak trzeba.

Na czacie mi się odebrało za wspominki o Vidalu, który gra w Bayernie wielkie nic i to samo robił w Juve. Otóż to ja wolę Vidala grającego wielkie nic niż takie pokraki jak Hernanes (bramka na 2:1 dziękuję), nieopierzonych dzieciaków jak Sturaro i Lemina, czy popisującego się jeźdzca bez głowy jakim jest Pogba. Tylko Pereyra cokolwiek prezentował, aczkolwiek też bez szaleństw.

O napastnikach nawet nie chce mi się pisać, bo w obecnym składzie jedynie Morata może się szczycić takim mianem. Dybala - poholuje, straci - bezproduktywny, Zaza - to Matri go zjada bez popitki, obrona Napoli przestawiała go jak meble na wystawie w Ikei. O nieobecnym chimerycznym Mandżu to nawet szkoda czasu pisać. No Cuadrado daje radę, choć nie mam pojęcia jaką rolę on ma pełnić.

Obrona? Pojedynczo wygląda to w porządku - ale jak się coś zacznie dziać to nagle wychodzi brak zrozumienia, braki w asekuracji. Nawet Buffon nie grzeszył dyspozycją.

Chłopakom siadła psychika - budowana przez 4 lata mentalność zwycięzców legła w gruzach. Odeszli liderzy, a nowi nie potrafią sprostać wyzwaniu.

Allegri też się gubi, szuka, zmienia - nie ma w tym stałości, ciągły chaos. Nie ma gość predyspozycji do wyciągania klubów z takiego kryzysu - niemniej nie widzę sensu robienia zmian na fotelu trenerskim tylko dla zasady. Agnelli musiałby mieć naprawdę dobre nazwisko, żeby zmiana miała sens. Do tego wszystkiego dochodzą przecież jeszcze kontuzje.

Najbardziej winie za obecny stan zarząd. Pozbycie się takich piłkarzy, o takim znaczeniu dla drużyny, w jedno mercato to była próba samobójcza. Nikt rozsądny tak nie robi. Dwóch liderów środka pola, lider ataku i mamy efekty. Przynajmniej Tevez powinien zostać do końca kontraktu. Pół roku dłużej Pirlo też by nikomu nie zaszkodziło.

Allegri zawodzi bo nie potrafi tego wszystkiego wyprostować, piłkarze zawodzą bo swą zwyczajną zbieraniną średniej jakości indywidualności, zarząd zawiódł bo nasprowadzał tego szrotu.

Co nas może czekać? Przykry sezon w Serie A - to jest pewne. Ale z drugiej strony skoro po farsopoli udało się wrócić na szczyt, to taki jednej słabszy sezon niczego nie przekreśla i Juve wróci silniejsze, bo zawsze wraca. Forza! :juve2:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze (13)

Jedyny sensowny komentarz po tym meczu oddający moje uczucia (znalezione w internetach).

[img:2vp2hwuo]http://www.wrzucajtu.pl/wrz/85e6db4f9c9d147d475eda77bb154d69141.101.88.188juve....jpg[/img:2vp2hwuo]

  Załączniki
 

Oficjalnie: Juventus w kryzysie. Allegri to niezły trener, ale obecnie sobie nie radzi. OK, rotacja jest fajna, ale nie w takiej sytuacji. Powinna się wyklarować po kilku meczach podstawowa jedenastka, a nie, że w każdym meczu gra inna - w sensie dlaczego nie grał Cuadrado który jest obecnie naszym najlepszym zawodnikiem? po co Padoin? na Atalante, czy inny zespół - OK, ale nie na Napoli. 3-5-2 byloby lepszym rozwiązaniem. Dałbym mu jeszcze kilka meczy, a jeśli dalej Juve będzie sobie tak słabo radzić, to powinien zwolnić Allegro póki sezon można jeszcze uratować.

  Załączniki
 

Patrzenie na naszą grę w tym meczu to były zwykłe tortury na miano słuchania komentatorów eleven, którzy jeśli mi się dobrze wydaje zostali ściągnięci do tej stacji z Orange sport.

Jakim cudem krUL pogba ma aż 5 gwiazdek to ja nie mam pojęcia. Ziomek pajacował, totalnie nic mu nie wychodziło i czego się nie dotknął to spier... Moracie z główki piłkę ściągnął, wolnego Hernanesowi zabrał, kwintesencją w jego wykonaniu byłoby, gdybyśmy dostali tego karnego w 92 i by go nie trafił.

Parę piłek granych sobie w szerz boiska zwykły kryminał i oczywiście jedna taka Hernanesa się na nas zemściła, a Higuain pokazał Zazie jak powinien uderzyć, gdy ten miał podobną sytuację po asyście Dybali na...

Patrzenie na naszą grę w tym meczu to były zwykłe tortury na miano słuchania komentatorów eleven, którzy jeśli mi się dobrze wydaje zostali ściągnięci do tej stacji z Orange sport.

Jakim cudem krUL pogba ma aż 5 gwiazdek to ja nie mam pojęcia. Ziomek pajacował, totalnie nic mu nie wychodziło i czego się nie dotknął to spier... Moracie z główki piłkę ściągnął, wolnego Hernanesowi zabrał, kwintesencją w jego wykonaniu byłoby, gdybyśmy dostali tego karnego w 92 i by go nie trafił.

Parę piłek granych sobie w szerz boiska zwykły kryminał i oczywiście jedna taka Hernanesa się na nas zemściła, a Higuain pokazał Zazie jak powinien uderzyć, gdy ten miał podobną sytuację po asyście Dybali na początku meczu.

Jeśli w środę nie wygramy u siebie z Sevilla to dla mnie żadnych tłumaczeń nie bedzie

Czytaj więcej
  Załączniki
 

W tej chwili Juventusowi brakuje wszystkiego, żadna formacja nie funkcjonuje jak trzeba.

Na czacie mi się odebrało za wspominki o Vidalu, który gra w Bayernie wielkie nic i to samo robił w Juve. Otóż to ja wolę Vidala grającego wielkie nic niż takie pokraki jak Hernanes (bramka na 2:1 dziękuję), nieopierzonych dzieciaków jak Sturaro i Lemina, czy popisującego się jeźdzca bez głowy jakim jest Pogba. Tylko Pereyra cokolwiek prezentował, aczkolwiek też bez szaleństw.

O napastnikach nawet nie chce mi się pisać, bo w obecnym składzie jedynie Morata może się szczycić takim mianem. Dybala - poholuje, straci - bezproduktywny, Zaza - to Matri go zjada bez popitki, obrona Napoli przestawiała...

W tej chwili Juventusowi brakuje wszystkiego, żadna formacja nie funkcjonuje jak trzeba.

Na czacie mi się odebrało za wspominki o Vidalu, który gra w Bayernie wielkie nic i to samo robił w Juve. Otóż to ja wolę Vidala grającego wielkie nic niż takie pokraki jak Hernanes (bramka na 2:1 dziękuję), nieopierzonych dzieciaków jak Sturaro i Lemina, czy popisującego się jeźdzca bez głowy jakim jest Pogba. Tylko Pereyra cokolwiek prezentował, aczkolwiek też bez szaleństw.

O napastnikach nawet nie chce mi się pisać, bo w obecnym składzie jedynie Morata może się szczycić takim mianem. Dybala - poholuje, straci - bezproduktywny, Zaza - to Matri go zjada bez popitki, obrona Napoli przestawiała go jak meble na wystawie w Ikei. O nieobecnym chimerycznym Mandżu to nawet szkoda czasu pisać. No Cuadrado daje radę, choć nie mam pojęcia jaką rolę on ma pełnić.

Obrona? Pojedynczo wygląda to w porządku - ale jak się coś zacznie dziać to nagle wychodzi brak zrozumienia, braki w asekuracji. Nawet Buffon nie grzeszył dyspozycją.

Chłopakom siadła psychika - budowana przez 4 lata mentalność zwycięzców legła w gruzach. Odeszli liderzy, a nowi nie potrafią sprostać wyzwaniu.

Allegri też się gubi, szuka, zmienia - nie ma w tym stałości, ciągły chaos. Nie ma gość predyspozycji do wyciągania klubów z takiego kryzysu - niemniej nie widzę sensu robienia zmian na fotelu trenerskim tylko dla zasady. Agnelli musiałby mieć naprawdę dobre nazwisko, żeby zmiana miała sens. Do tego wszystkiego dochodzą przecież jeszcze kontuzje.

Najbardziej winie za obecny stan zarząd. Pozbycie się takich piłkarzy, o takim znaczeniu dla drużyny, w jedno mercato to była próba samobójcza. Nikt rozsądny tak nie robi. Dwóch liderów środka pola, lider ataku i mamy efekty. Przynajmniej Tevez powinien zostać do końca kontraktu. Pół roku dłużej Pirlo też by nikomu nie zaszkodziło.

Allegri zawodzi bo nie potrafi tego wszystkiego wyprostować, piłkarze zawodzą bo swą zwyczajną zbieraniną średniej jakości indywidualności, zarząd zawiódł bo nasprowadzał tego szrotu.

Co nas może czekać? Przykry sezon w Serie A - to jest pewne. Ale z drugiej strony skoro po farsopoli udało się wrócić na szczyt, to taki jednej słabszy sezon niczego nie przekreśla i Juve wróci silniejsze, bo zawsze wraca. Forza! :juve2:

Czytaj więcej
  Załączniki
 

[quote="Valril"

Allegri zawodzi bo nie potrafi tego wszystkiego wyprostować, piłkarze zawodzą bo swą zwyczajną zbieraniną średniej jakości indywidualności, zarząd zawiódł bo nasprowadzał tego szrotu.No nie już się zaczyna uleganie pokusie oceniania piłkarzy tylko przez pryzmat wyników. Jednak oni naprawdę nie znaleźli się w tym klubie przypadkowo a to jak grają razem (ważne słowo patrząc na poczynania niektórych co bardziej utalentowanych naszych piłkarzy) leży w kompetencjach trenera przecież.

Postawmy sprawę jasno Juventus ma wciąż najbardziej kompletną, najmocniejsza kadrę w lidze - jeśli ktoś chce z tym polemizować to możemy polecieć po nazwiskach kilku ekip, analizując...

[quote="Valril"

Allegri zawodzi bo nie potrafi tego wszystkiego wyprostować, piłkarze zawodzą bo swą zwyczajną zbieraniną średniej jakości indywidualności, zarząd zawiódł bo nasprowadzał tego szrotu.No nie już się zaczyna uleganie pokusie oceniania piłkarzy tylko przez pryzmat wyników. Jednak oni naprawdę nie znaleźli się w tym klubie przypadkowo a to jak grają razem (ważne słowo patrząc na poczynania niektórych co bardziej utalentowanych naszych piłkarzy) leży w kompetencjach trenera przecież.

Postawmy sprawę jasno Juventus ma wciąż najbardziej kompletną, najmocniejsza kadrę w lidze - jeśli ktoś chce z tym polemizować to możemy polecieć po nazwiskach kilku ekip, analizując ich doświadczenie ligowe, pucharowe, międzynarodowe - a zatem celem jest walka o mistrzostwo. Nie ma wymówek.
Oczywiście ze względu na wiadome okoliczności można zakładać wolniejszy start, ale nie taki, żeby stracić na to szansę gdzieś w połowie sezonu...

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Co chwila jest wałkowana sprawa pozbycia się trzech filarów. Co mecz, co post... to jest śmieszne. Mimo, że w takim samym natężeniu co niektórzy próbują oświecać "tych rozgoryczonych", to jest to powtarzane jak mantra. Każdy winien wiedzieć, że to była sytuacja prawdopodobnie NIE DO UNIKNIĘCIA...

Ja średnio lubię dyskutować nt. polityki klubu, gdyż co my postronni tak naprawdę możemy wiedzieć? Tyle co przeczytamy w mediach. Czyli jakąś cząstkę, którą klub musi ujawnić. To jest NIC.

Jak Conte był przywiązany do 3-5-2 to występowały liczne narzekania, że beton, że lipa, że coś tam.

Jak Allegri kombinuje, stosuje rotację przy tak wielu brakach kadrowych, żeby nie zajechać tych...

Co chwila jest wałkowana sprawa pozbycia się trzech filarów. Co mecz, co post... to jest śmieszne. Mimo, że w takim samym natężeniu co niektórzy próbują oświecać "tych rozgoryczonych", to jest to powtarzane jak mantra. Każdy winien wiedzieć, że to była sytuacja prawdopodobnie NIE DO UNIKNIĘCIA...

Ja średnio lubię dyskutować nt. polityki klubu, gdyż co my postronni tak naprawdę możemy wiedzieć? Tyle co przeczytamy w mediach. Czyli jakąś cząstkę, którą klub musi ujawnić. To jest NIC.

Jak Conte był przywiązany do 3-5-2 to występowały liczne narzekania, że beton, że lipa, że coś tam.

Jak Allegri kombinuje, stosuje rotację przy tak wielu brakach kadrowych, żeby nie zajechać tych zawodników, zmienia ustawienie i tak dalej, to jest hejting - brak stabilności, pogubił się, itp.

Oglądając naszych zawodników też przypominają mi się czasy Del Neriego, gdy wówczas wydawało się, że ponadprzeciętni zawodnicy zapomnieli jak się gra w piłkę. Wydaję mi się, że wychodzi brak zgrania i to, że każdy chce zagrać solo i od przypadku do przypadku coś wpadnie.

Niby w Juve nie może być czegoś takiego jak "sezon przejściowy", ale chyba ludzie związani z Juventusem, widząc obecny stan rzeczy muszą przyjąć, iż coś takiego u nas niestety wystąpi.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

[quote="tItOv":2xyaddnr]Jak Allegri kombinuje, stosuje rotację przy tak wielu brakach kadrowych, żeby nie zajechać tych zawodników, zmienia ustawienie i tak dalej, to jest hejting - brak stabilności, pogubił się, itp.
A nie pogubił się? Obecnie gra z przodu nie istnieje. Drużyna dochodzi do pola karnego i koniec. Wtedy zagranie na skrzydło, żeby ktoś dośrodkował albo granie w poprzek do utraty piłki.

Allegri nie stosuje tutaj żadnej rotacji. Chyba sam już nie wie jak ustawić zespół.

  Załączniki
 

No jak nie stosuje jak wcześniej nie grał Hernanes i Dybala a grał Cuadrado, dzisiaj ten ostatnio rozpoczął na ławie - odpoczynek przed LM.

Max pokazał że chciałby grać ustawieniem takim jak wczoraj. Jednakże Cuadrado jest na tyle w dobrej dyspozycji, że szuka dla niego roli i pozycji. Stąd 4-3-3.

Niech wróci Markiz i Khedira z absencji i będziemy porównywać czy się gra zmieni. Myślę, że efekt będzie widoczny.

  Załączniki
 

Przy drugiej straconej bramce duży błąd popełnił także Bonucci, który krył Hernanesa i zostawił całą lewą stronę wolną słabemu Higuainowi. Gigi też się nie popisał. Także nie tylko Brazol był winny, choć jego strata i postawa w całym meczu była beznadziejna.
Jak wszystkich, dziwił mnie brak Cuadrado w podstawie. Jedynego zawodnika, który obecnie coś gwarantuje w ataku.
Zagraliśmy słabo, ale mecz był do zremisowania (przy dużym szczęściu, którego mimo wszystko w tym sezonie nam brak). Szkoda, że Zaza i Dybala naparzali w poprzednich meczach z każdej pozycji niczym Quagliarella, a wczoraj kiedy Włoch odbiera piłkę na 8 metrze przed bramką, nie wie co z nią zrobić.
Niech wróci Marchisio,...

Przy drugiej straconej bramce duży błąd popełnił także Bonucci, który krył Hernanesa i zostawił całą lewą stronę wolną słabemu Higuainowi. Gigi też się nie popisał. Także nie tylko Brazol był winny, choć jego strata i postawa w całym meczu była beznadziejna.
Jak wszystkich, dziwił mnie brak Cuadrado w podstawie. Jedynego zawodnika, który obecnie coś gwarantuje w ataku.
Zagraliśmy słabo, ale mecz był do zremisowania (przy dużym szczęściu, którego mimo wszystko w tym sezonie nam brak). Szkoda, że Zaza i Dybala naparzali w poprzednich meczach z każdej pozycji niczym Quagliarella, a wczoraj kiedy Włoch odbiera piłkę na 8 metrze przed bramką, nie wie co z nią zrobić.
Niech wróci Marchisio, klaun Pogba na ławę, atak Pereyra (nasz najlepszy zawodnik w tym sezonie imo, obok Cuadrado) Mandzukic, Cuadrado i można zacząć myśleć o powrocie do wygrywania.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

[quote="zigh"]
Przy drugiej straconej bramce duży błąd popełnił także Bonucci, który krył Hernanesa i zostawił całą lewą stronę wolną słabemu Higuainowi. Gigi też się nie popisał. Także nie tylko Brazol był winny, choć jego strata i postawa w całym meczu była beznadziejna.


Ja bym tutaj winił obok Hernanesa Padoina za brak faulu taktycznego po tym jak Higuain przejął piłkę. Od razu powinien go powalić. Ale zachował się jak panienka.

  Załączniki
 

Po meczu byłem wściekły, jak pewnie wszyscy tutaj. Na zimno powiem tak: mega niekorzystne okoliczności, czyli masa kontuzji, zbiegły się z tą przedsezonową wyprzedażą, przez co teraz rezerwowi nie mogą udźwignąć odpowiedzialności. Dybala, Pereyra, Pogba, Morata - oni wszyscy są świetni, ale widać że nie dorośli do roli liderów. Vidal/Pirlo/Marchisio potrafili tak uspokoić grę w drugiej linii, ze te dryblingi Pogby były tylko wartością dodaną, kiedy udało mu się utrzymać piłkę/wygrać pojedynek. To samo z Tevezem w ataku. Zmierzam do tego, że niektórzy zawodnicy grają tak samo jak w zeszłym roku, nie widzę jakiegoś wielkiego spadku formy. Ale co innego mieć przy sobie Vidala a co innego...

Po meczu byłem wściekły, jak pewnie wszyscy tutaj. Na zimno powiem tak: mega niekorzystne okoliczności, czyli masa kontuzji, zbiegły się z tą przedsezonową wyprzedażą, przez co teraz rezerwowi nie mogą udźwignąć odpowiedzialności. Dybala, Pereyra, Pogba, Morata - oni wszyscy są świetni, ale widać że nie dorośli do roli liderów. Vidal/Pirlo/Marchisio potrafili tak uspokoić grę w drugiej linii, ze te dryblingi Pogby były tylko wartością dodaną, kiedy udało mu się utrzymać piłkę/wygrać pojedynek. To samo z Tevezem w ataku. Zmierzam do tego, że niektórzy zawodnicy grają tak samo jak w zeszłym roku, nie widzę jakiegoś wielkiego spadku formy. Ale co innego mieć przy sobie Vidala a co innego Sturaro. Dlatego módlmy się o szybki powrót Markiza i Khediry, bo oddawaniem środka pola póki co przegrywamy mecze.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Zgadzam się z tym podsumowaniem jimmy1994. Patrząc na Pogbę, to on miał grać coś ekstra, na plus. A taki Pirlo czy Markiz mieli układać i uspokajać grę. Wtedy PP czuł się jak ryba w wodzie. Teraz, gdy od niego ma zaczynać się rozgrywanie on gra to co wcześniej - YOLO i do przodu, a to kompletnie nie wychodzi; przez to jest taki chaos. Bądźmy szczerzy, gdyby nie liczne kontuzje to Lemina albo nie powąchałby murawy w tym sezonie wcale albo zaliczał epizodyczne występy w Pucharze Włoch.
Dużo jest okoliczności i powodów naszej słabej gry, ale ja wciąż wierzę, iż dobrzy zawodnicy się wkrótce obronią. Potrzebują więcej wsparcia od tych dotychczasowych "nestorów" jak Marchisio. Nawet nasza...

Zgadzam się z tym podsumowaniem jimmy1994. Patrząc na Pogbę, to on miał grać coś ekstra, na plus. A taki Pirlo czy Markiz mieli układać i uspokajać grę. Wtedy PP czuł się jak ryba w wodzie. Teraz, gdy od niego ma zaczynać się rozgrywanie on gra to co wcześniej - YOLO i do przodu, a to kompletnie nie wychodzi; przez to jest taki chaos. Bądźmy szczerzy, gdyby nie liczne kontuzje to Lemina albo nie powąchałby murawy w tym sezonie wcale albo zaliczał epizodyczne występy w Pucharze Włoch.
Dużo jest okoliczności i powodów naszej słabej gry, ale ja wciąż wierzę, iż dobrzy zawodnicy się wkrótce obronią. Potrzebują więcej wsparcia od tych dotychczasowych "nestorów" jak Marchisio. Nawet nasza obrona nie działa dobrze, mimo braku zmian w niej. Coś jest nie tak z drużynowym, powiedzmy team spirit, i to trzeba poprawić jak najszybciej.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

[quote="jimmy1994":2qhhnymg]Vidal/Pirlo/Marchisio potrafili tak uspokoić grę w drugiej linii, ze te dryblingi Pogby były tylko wartością dodaną, kiedy udało mu się utrzymać piłkę/wygrać pojedynek.
Dokładnie. Pisałem już o tym. Mogę się założyć, że większość pamięta tylko te youtubowe zagrania Pogby z zeszłych sezonów, tych głupich strat (a trochę ich było) już nie. Wcześniej był "osłonięty" Vidalem/Marchisio, teraz wszystko jest skupione na nim i zawodzi na całej linii. To nie jest (póki co) materiał na lidera. Mniemanie o sobie ma z pewnością spore (prośba o dychę, podchodzenie do wolnych, kiedy są duużo lepsi wykonawcy), ale czas na kubeł zimnej wody i ławeczkę na kilka spotkań po...

[quote="jimmy1994":2qhhnymg]Vidal/Pirlo/Marchisio potrafili tak uspokoić grę w drugiej linii, ze te dryblingi Pogby były tylko wartością dodaną, kiedy udało mu się utrzymać piłkę/wygrać pojedynek.
Dokładnie. Pisałem już o tym. Mogę się założyć, że większość pamięta tylko te youtubowe zagrania Pogby z zeszłych sezonów, tych głupich strat (a trochę ich było) już nie. Wcześniej był "osłonięty" Vidalem/Marchisio, teraz wszystko jest skupione na nim i zawodzi na całej linii. To nie jest (póki co) materiał na lidera. Mniemanie o sobie ma z pewnością spore (prośba o dychę, podchodzenie do wolnych, kiedy są duużo lepsi wykonawcy), ale czas na kubeł zimnej wody i ławeczkę na kilka spotkań po powrocie kontuzjowanych. On gra tak beznadziejnie, że nie będzie większej różnicy czy zastąpi go Sturaro, czy Lemina.

Czytaj więcej
  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu