Oceń Juve: Sevilla (LM 6/6)

sj-ocensj2Ponownie zapraszamy do oceniania występów Juventinich. Zgodnie z wynikami sondy z poprzednich rozgrywek, oddajemy głosy w 10-cio stopniowej skali, znanej wszystkich fanom piłki nożnej. Serdecznie prosimy o dokonywanie racjonalnych ocen, przyjmując za wyjściową dla każdego zawodnika notę 6. Oceny skrajne powinny być przyznawane jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Przypominamy również, że nie jest to ranking popularności i sympatii, ale ocena poczynań konkretnego zawodnika w danym meczu. Zapraszamy do zabawy i zachęcamy do komentowania jej przebiegu i wyników pod tym artykułem!
Buffon
buffon12
{extravote 1}

Barzagli Bonucci Chiellini
barzagli12 bonucci12 14chiellini
{extravote 15} {extravote 19} {extravote 3}

Lichtsteiner Alex Sandro
14lichtsteiner sandro
{extravote 26}
{extravote 12}

Sturaro Marchisio Pogba
14sturaro 14marchisio 14pogba
{extravote 27} {extravote 8} {extravote 10}

Dybala Morata
dybala 14morata1
{extravote 21} {extravote 9}
pasek
pasek
Cuadrado

cuadrado
{extravote 16}

Allegri
14allegri
{extravote 90}

Komentarze   

0 #81 R.A.B. 2015-12-12 13:34
[quote="zigh":bcbo6oa0]

[quote="R.A.B.":bcbo6oa0]Borkos ci udowodnił w jakich rejonach grał a ty dalej swoje
No grał. Jak boczny napastnik, czyli nie był przyklejony do skrzydła.

[quote="R.A.B.":bcbo6oa0]dodatkowo pomyliłeś ilość i nawet nie zająknąłeś się o swoim kłamstwie. Kłamać byle mieć ostatnie zdanie :D Caly zighik.
Dyskusja z tobą nigdy nie ma sensu, więc nawet nie czytałem twoich pierdół, nie wiem o co ci chodzi.


Nie czytałeś a odpowiedziałeś :lol: zresztą kłamałeś jak zawsze ale dajesz kolejny raz bekę z siebie :zalamka: :lol:
Cytować
0 #80 zigh 2015-12-12 13:21
[quote="R.A.B.":1zy7d1y1]Zigh nie kłam. Boczny napastnik, nie skrzydłowy to tylko nazewnictwo
Ok, rozumiem, że Krasic, czy Navas to dla ciebie to samo co Ronaldo lub nawet Morata. Ok.

[quote="R.A.B.":1zy7d1y1]Borkos ci udowodnił w jakich rejonach grał a ty dalej swoje
No grał. Jak boczny napastnik, czyli nie był przyklejony do skrzydła.

[quote="R.A.B.":1zy7d1y1]dodatkowo pomyliłeś ilość i nawet nie zająknąłeś się o swoim kłamstwie. Kłamać byle mieć ostatnie zdanie :D Caly zighik.
Dyskusja z tobą nigdy nie ma sensu, więc nawet nie czytałem twoich pierdół, nie wiem o co ci chodzi.
Cytować
0 #79 R.A.B. 2015-12-12 09:36
Zigh nie kłam. Boczny napastnik, nie skrzydłowy to tylko nazewnictwo, Borkos ci udowodnił w jakich rejonach grał a ty dalej swoje, dodatkowo pomyliłeś ilość i nawet nie zająknąłeś się o swoim kłamstwie. Kłamać byle mieć ostatnie zdanie :D Caly zighik.
Cytować
0 #78 zigh 2015-12-12 01:10
[quote="Borkos":3v3wgygr]
Ja walnąłem głupotę? Pierwszą rzeczą jaką napisałeś, od której się zaczęła dyskusja, było to, że Morata STRZELIŁ BRAMKI fartem. Potem zacząłeś wymyślać, że niczego o strzelaniu bramek nie pisałeś, a teraz mi mówisz, że niepotrzebnie się do tego odnoszę :D

Jeszcze raz powtórzę. Odpowiadając na mój tekst o farcie, wysłałeś linki. Później, kiedy zacząłeś gadać o bramkach, cytowałeś fragment o celności. Tutaj się pomyliłeś. Odniosłeś się do złej części, ale dalej brniesz w zaparte.
Tak to wyglądało:
[quote="Borkos":3v3wgygr]
4 bramki z dystansu. To jeszcze powiedz ile miał prób takich strzałów i ile z nich leciało centralnie w środek bramki. Obawiam się, że co najmniej 70%. A 29% to niecelne :)


Czyli obstawiasz, że oddał już w karierze ~400 strzałów z dystansu?

Zamiast sobie gdybać i wymyślać niczym niepoparte procenciki może warto rzucić okiem na strony ze statystykami, co?

W tym sezonie oddał 4 strzały z dystansu w lidze + 6 w LM = 10 strzałów i 1 gol.
W tamtym sezonie oddał 17 w lidze i 4 w LM = 21 strzałów i 2 gole.

bla
bla
bla
_____________

[quote="Borkos":3v3wgygr]Ty chyba nie bardzo nadążasz. Statystyki bramki na minuty odnosiły się do czegoś zupełnie innego niż celność strzałów. Przeczytaj sobie może jeszcze raz cały wątek zamiast takie bzdury wypisywać.
Jeżeli chodziło ci o to, co siedzi ci w głowie, to trafiłeś w 10. Odpowiedź powyżej.

[quote="Borkos":3v3wgygr]Napisałeś, że 79% strzałów Moraty z dystansu idzie w bramkarza, a 29% jest niecelnych, to zostawia nam 1% celnych strzałów i uniemożliwia skuteczność, tak?
Tutaj kłania się matematyka. A nawet i czytanie ze zrozumieniem. 79% w bramkarza (więc celnych) + pozostały 1% = 80% celnych ;)

[quote="Borkos":3v3wgygr]Czy napastnik który trafia 1/100 strzałów może być skuteczny?:)
Tutaj kontynuujesz błąd, jaki popełniłeś przed chwilą.

[quote="Borkos":3v3wgygr]I rozumiem, że 3 tygodnie temu Dybala był tragiczny w strzałach z dystansu (pisałeś dokładnie to co teraz o Moracie - że albo w kosmos, albo w bramkarza) ale teraz nagle stał się królem strzałów z dystansu?:)

Pisałem o nim dokładnie to, na co zasługiwał, czyli krytykę. Kluczowe jest stwierdzenie "w tym sezonie" (do tamtego czasu), które zapewne celowo pominąłeś, żeby spotęgować siłę swojego "argumentu". Niestety, poszedł rykoszet.

[quote="Borkos":3v3wgygr]a gdzie ja pisałem, że Morata gra jako TYPOWY skrzydłowy? chyba oczywiste, że w 433 grał jako skrzydłowy napastnik, sam przecież potem pisałem, że nie grał jako skrzydłowy typu Krasić.

Grał też w 451 z City jako typowy skrzydłowy. Na skrzydło przechodził też w innych meczach kiedy na boisku pojawiał się Cuadrado. Morata grał MINIMUM 5 spotkań głównie jako skrzydłowy + w 2-3 spotkaniach schodził na skrzydło

Oczywiście heatmapa z meczu z City jest podobna do każdej innej, kiedy grał niby "skrzydłowego", czyli im bliżej pola karnego przeciwnika, tym mniej tego skrzydła. Zresztą wzmianka o tym, że nie grał jako typowy skrzydłowy pojawiła się kiedy przycisnął cię newsio, bo ewidentnie nie odróżniłeś bocznego napastnika od właśnie skrzydłowego. Oczywiście można czasem powiedzieć "Morata na skrzydle" itp, ale jednocześnie trzeba podkreślić, że to NIE jest to samo co skrzydłowy.

[quote="Borkos":3v3wgygr]Ty się upierałeś, że nie grał na skrzydle, tylko praktycznie zawsze jako środkowy napastnik w 352.
Jeżeli się mylę, to mnie popraw/zacytuj, przyznam się do błędu. Ale nigdzie nie wspominałem o tym, że zawsze grał jako środkowy napastnik, tylko jeden z dwójki napastników, który często zbiega w boczne rejony boiska po piłkę i ewentualnie cofa się do obrony, kiedy gramy w 10.

[quote="Borkos":3v3wgygr]Pisałeś, że graliśmy 352, a on był środkowym napastnikiem.
Bo tak zaczęliśmy. Kiedy Chiellini wyleciał, to oczywiste, że ktoś musiał się bardziej wracać. Tym kimś był Morata.

[quote="Borkos":3v3wgygr]Temat był prosty - czy Morata grał na skrzydle, czy na środku ataku.
Skoro tak uważasz, to nie był do końca taki prosty. Ty starałeś się wmówić, że grał jako skrzydłowy. A nie grał. Serio nie potrafisz się przyznać, że się pomyliłeś skrzydłowego z bocznym napastnikiem, czy też skrzydłowym napastnikiem, jak zacząłeś pisać? Pomyliłeś, albo nie wytłumaczyłeś co masz na myśli dalej brnąc w swoje głupoty.

[quote="Borkos":3v3wgygr]Niby w których meczach strzelał zza pola karnego? Wklej te bramki.

A, nawet Ci ułatwię - masz filmik z wszystkimi golami ponumerowanym, podaj mi numerki goli zza pola karnego.

Zza pola karnego? To Moracie należy odjąć 2 z podanych przez ciebie czterech ;)
Co do Dybali:
zza pola- 12
z pola, ale odległości podobnej do tych, z których strzelał Morata, a ty uznałeś do swojej wyliczanki z początku tematu- 2, 5.
A jako, że Ty podałeś też bramkę z Realu, to ja polecam zobaczyć jeszcze bramki Dybali sprzed Palermo. O ile dobrze pamiętam, to przynajmniej 3 wypadałoby dodać.

https://www.youtube.com/watch?v=K4oQLuL6MJg
Cytować
0 #77 Filip Waluś 2015-12-11 20:24
[quote="zigh":256pnts6]Tylko, że kontraktu nie podpisuje się z dnia na dzień. Przygotowania do tego pewnie już trwały kiedy my wygrywaliśmy z City w Manchesterze. Poza tym, wiara wiarą, ale mówiło się o tym, żeby takim przedłużeniem kontraktu (o rok) wyrównać zarobki, które oferowałby mu Real w przypadku powrotu.
Jeszcze powrócę do tego tematu, bo znalazłem czas odpisać ;)
Jasne, że nie podpisuje się z dnia na dzień i jest to długi i skomplikowany proces, aczkolwiek datę ogłoszenia takiej informacji całemu światu zawsze można ustalić, dobrać tak, by była jak najodpowiedniejsza.
Dlatego też nadal sądzę, że nie bez przypadku właśnie wczoraj ogłoszono tę informację.
Cóż, czas pokaże, jak to wpłynie na Moratę ;) Potencjał ma spory, działacze w niego wierzą, wszystko tylko i wyłącznie od niego zależy.
Cytować
0 #76 Borkos 2015-12-11 20:05
Odniosłeś się nie do tego, co trzeba. Pieprzysz głupoty o strzelaniu goli, kiedy ja mówię o celności strzałów. Jeżeli te dwie kwestie to dla ciebie to samo, to koniec dyskusji. Walnąłeś taką głupotę i czepiłeś się nie tego co trzeba i teraz dalej w to brniesz. Typowe, ale po tobie się tego nie spodziewałem.


Ja walnąłem głupotę? Pierwszą rzeczą jaką napisałeś, od której się zaczęła dyskusja, było to, że Morata STRZELIŁ BRAMKI fartem. Potem zacząłeś wymyślać, że niczego o strzelaniu bramek nie pisałeś, a teraz mi mówisz, że niepotrzebnie się do tego odnoszę :D

Na zdanie o fartownych bramkach wstawiasz linki z golami, na zdanie o celności strzałów, odpowiadasz statystyką bramek/min. Chłopie, nie brnij w to dalej, tylko się przyznaj, że kompletnie ci się powaliło to, czego się czepiasz.


Ty chyba nie bardzo nadążasz. Statystyki bramki na minuty odnosiły się do czegoś zupełnie innego niż celność strzałów. Przeczytaj sobie może jeszcze raz cały wątek zamiast takie bzdury wypisywać.

Oczywiście, że jest. Skuteczność zależy od celności. Tylko, że to nadal dwie różne kwestie. Ja wspomniałem o jednym, ty o drugim i teraz wmawiasz mi, że ja mówiąc o celności miałem na myśli skuteczność.


Napisałeś, że 79% strzałów Moraty z dystansu idzie w bramkarza, a 29% jest niecelnych, to zostawia nam 1% celnych strzałów i uniemożliwia skuteczność, tak? Czy napastnik który trafia 1/100 strzałów może być skuteczny?:)

Ja, o ile dobrze pamiętam to o Dybali. Grał wtedy słabo, a jego strzały były tragiczne. Różnica między nim, a Moratą jest taka, że Dybala wielokrotnie pokazywał, że stać go na piękne i zaskakujące strzały z dystansu, szczególnie w Palermo. U Moraty to wygląda tak: albo piłka leci powolutku po ziemi do bramkarza, albo wpadnie gol (więcej niż co 10 strzał, jak wspomniałeś).


Aha, szkoda że jakoś Dybala tych goli w Palermo z dystansu nie nastrzelał.

I rozumiem, że 3 tygodnie temu Dybala był tragiczny w strzałach z dystansu (pisałeś dokładnie to co teraz o Moracie - że albo w kosmos, albo w bramkarza) ale teraz nagle stał się królem strzałów z dystansu?:)

Gol częściej niż co 11 strzał z dystansu to bardzo dobry wynik, więc nie wiem czemu to wypominasz:)

Co do tych taktyk, to oczywiście, że 3-5-2 z Cuadrado powoduje, że Kolumbijczyk ma więcej luzu w ataku. Ale nadal jest wingbackiem, nie gra typowego ofensywnego skrzydłowego. Rozpoczyna akcje w środku boiska i często później jest potrajany. Jeżeli masz problem, żeby to zrozumieć, to polecam dokładnie przyjrzeć się temu w którymś meczu, pewnie będą jeszcze okazje.


To nie jest prawda. Zależy od meczu, czasami gra typowego wingbacka, czasami 352 gramy tylko na papierze, bo tak naprawdę to mieszanka 352 z 433, która ma więcej w sobie z 433 i Cuadrado gra tam ofensywnego skrzydłowego - sam to przyznałeś po meczu z Interem, więc czemu dalej brniesz?

Yhm, rozumiem, że Vucinic w 4-3-3 Conte grał jako typowy skrzydłowy?


a gdzie ja pisałem, że Morata gra jako TYPOWY skrzydłowy? chyba oczywiste, że w 433 grał jako skrzydłowy napastnik, sam przecież potem pisałem, że nie grał jako skrzydłowy typu Krasić.

To znaczy, że nie był tak ważnym elementem w układance, na jaki go kreujesz. Porównaj sobie grę Pereyry na skrzydle z grą Moraty. Daj znać, czy nadal będziesz uważał, że Hiszpan wiele razy grał jako "typowy skrzydłowy".


Nie pisałem, że grał jako typowy skrzydłowy. Pisałem, że grał na skrzydle - a o tym była rozmowa. Ty się upierałeś, że nie grał na skrzydle, tylko praktycznie zawsze jako środkowy napastnik w 352. Udowodniłem Ci, że to bzdury, a teraz odwracasz kota ogonem czepiając się, że nie grał jako skrzydłowy, tylko skrzydłowy napastnik. No grał jako skrzydłowy napastnik, a jego nominalną pozycją jest środkowy napastnik, tak czy nie? Tak, dlatego nie grał na swojej pozycji w ponad połowie meczów ligowych, o tym była rozmowa, a Ty teraz wymyślasz jakieś bzdury zamiast przyznać, że się myliłeś.

I na skrótach meczów i na mapkach widać, że graliśmy przeciwko Interowi i Sassuolo z przodu trójzębem kiedy na boisku był Morata. Ty pisałeś, że graliśmy 352 i Morata nie mógł grać na skrzydle. Nadal się tego trzymasz?

Zigh twierdzi, że Morata rozpoczynał akcje ze skrzydła, a dalej była samowolka. Częste rozpoczynanie akcji na skrzydle nie robi z zawodnika skrzydłowego, co próbujesz nam wmówić.


Nie, robi z niego gracza grającego na skrzydle. Wingbacka, skrzydłowego, albo skrzydłowego/bocznego napastnika - takiego jak Morata we wspomnianych meczach.

Co do meczu z Sassuolo, to zobacz co napisałem. W skrócie: jego obecność na skrzydle spowodowana jest potrzebą powrotu do obrony.


Pisałeś, że graliśmy 352, a on był środkowym napastnikiem. To samo pisałeś o Interze. Udowodniłem Ci, że nie grał jako środkowy napastnik, tylko skrzydłowy napastnik, bo nie graliśmy 352, tylko 433. Wracał się jak zawsze grając na skrzydle - tylko jaki to ma związek z czymkolwiek?

Temat był prosty - czy Morata grał na skrzydle, czy na środku ataku. Ty twierdziłeś bez żadnego poparcia, że zagrał tam dwa mecze, ja udowodniłem, że przynajmniej sześć. Serio nie potrafisz się przyznać, że się pomyliłeś...?

Z czystej ciekawości obejrzałem sobie wszystkie bramki Dybali z poprzedniego sezonu. Nie wiem skąd masz te statystyki, ale wliczając bramkę z wolnego, Paulo z dystansu zdobył 3 gole ;)


Niby w których meczach strzelał zza pola karnego? Wklej te bramki.

A, nawet Ci ułatwię - masz filmik z wszystkimi golami ponumerowanym, podaj mi numerki goli zza pola karnego.

https://www.youtube.com/watch?v=NzCStY7-QU8

@pogon17
Ta dyskusja jest bez sensu. Vucinić grywał na ,,skrzydle" w Juve nie będąc skrzydłowym i radził sobie nieźle.


Aha, a nie pomyślałeś o tym, że dla Vucinicia nominalną pozycją właśnie była gra na lewym ataku...? Tam grał w Romie, tam rozgrywał najlepsze mecze u nas. I analogicznie do Moraty gasł grając na swojej nie-nominalnej pozycji, czyli środku ataku.

Różnica taka, że Morata lepiej gra na środku, a gorzej na skrzydle. Vucinić lepiej na skrzydle, gorzej na środku.
Cytować
0 #75 zigh 2015-12-11 18:40
Wiem, że post pod postem, ale trochę czasu już minęło, poza tym ta rzecz nie odnosi się do ostatnich komentarzy.

[quote="Borkos":1vx87pi3]
Dla porównania Dybala:

W tym sezonie 19 w lidze + 7 w LM = 26 i 2 gole
W tamtym sezonie 43 [!!] strzał z dystansu w lidze i JEDEN gol

Z czystej ciekawości obejrzałem sobie wszystkie bramki Dybali z poprzedniego sezonu. Nie wiem skąd masz te statystyki, ale wliczając bramkę z wolnego, Paulo z dystansu zdobył 3 gole ;)
Cytować
0 #74 zigh 2015-12-10 20:49
Tylko, że kontraktu nie podpisuje się z dnia na dzień. Przygotowania do tego pewnie już trwały kiedy my wygrywaliśmy z City w Manchesterze. Poza tym, wiara wiarą, ale mówiło się o tym, żeby takim przedłużeniem kontraktu (o rok) wyrównać zarobki, które oferowałby mu Real w przypadku powrotu.
Cytować
0 #73 Filip Waluś 2015-12-10 20:02
@zigh & clyde
Z jednej strony moment bardzo niefortunny, z drugiej może właśnie o to chodzi i data ogłoszenia tej informacji nie jest przypadkowa? Może zarząd chce pokazać Moracie, że mimo trudnego czasu dla niego Juventus wciąż w niego wierzy? Kiedy na początku sezonu zrobiła się duża medialna nagonka na Allegriego, to właśnie zarząd (m.in za pośrednictwem Marotty) na każdym kroku podkreślał, że wierzy w trenera, że może liczyć na ich pełne wsparcie.
Cytować
0 #72 zigh 2015-12-10 19:41
[quote="clyde":wckqzm41]Wy tu sobie rozprawiacie o Moracie, a tymczasem młody Hiszpan przedłużył z nami umowę. W kontekście jego ostatnich poczynań nie wydaje mi się to zbyt rozsądny ruch naszego zarządu.
Może to siedziało mu w głowie... Może teraz zacznie trafiać z 5 metrów jak w poprzednim sezonie :)
Ogólnie zgadzam się z tobą, moment wyjątkowo nieodpowiedni.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze (81)

Całe szczęście, że Rugani nie dostał szansy, bo jeszcze byśmy przegrali. Oh wait...

  Załączniki
 

[quote="pogon17":2ivz7rp9]Całe szczęście, że Rugani nie dostał szansy, bo jeszcze byśmy przegrali. Oh wait...
Ehh, wyprzedziłeś mnie :P Na szczęście z Torino w CI w 85 minucie wejdzie i zobaczy jak to jest grać na tak wysokim poziomie...

  Załączniki
 

[quote="pogon17":2ldvj7o0]Całe szczęście, że Rugani nie dostał szansy, bo jeszcze byśmy przegrali. Oh wait...
Powinien wejść jako 3 napastnik, w debiucie ustrzeliłby hat-tricka a tymczasem tylko marnuje się na ławce :think:

  Załączniki
 

Całe szczęście, że to był mecz bez znaczenia

Morata dno, dwa szarpnięcia udane, dwie zmarnowane setki.

Na dobrą sprawę poza Sandro i Chiellinim wszyscy zagrali beznadziejnie. Na plus może jeszcze Dybala za zrobienie setki, strzał z wolnego i dwa dobre strzały z dystansu pod koniec, ale facet był przez 70 minut poza grą zupełnie.

Świetna zmiana Cuadrado, szkoda że nie wszedł wcześniej bo jako jedyny był w stanie rozruszać ofensywę.

No i oczywiście najbardziej idiotyczny pomysł tego sezonu, czyli Barzagli kryjący Llorente przy rożnym. No bo po co świetnego w powietrzu Llorente miał kryć Chiellini, lepiej niech go kryje Barzagli który dał się przestawić jak dziecko.

  Załączniki
 

Nie wiem jak można powiedzieć, że mecz był bez znaczenia, skoro straciliśmy po nim pierwsze miejsce w grupie, co może mieć kluczowe znaczenie w losowaniu..

Co do meczu - dramat. Żeby chociaż remisu nie ugrać to jest wstyd.

  Załączniki
 

Dybała MOTM, Pogba też dobrze, Kielon i Sandro i Buffon też. Reszta słabo

  Załączniki
 

Wszyscy zagrali przeciętnie, Sevilla tez bez szału, baaardzo trudny i gorący teren, Bonu jakies kiksy, w pomocy brak kreatywności, pare prób Pogby, fajne strzały też Dybali, najgorszy gracz meczu zdecydowanie Morata, te dwie okazje, które zjebał, a przede wszystkim ta pierwsza to jakaś kompletna masakra, 30 mln to bedzie frajerstwo realu, albo nasze, bo kto kupi takiego zawodnika? może dolcan sie skusi, z krzywickim bedzie idealnie sie uzupełniał.

  Załączniki
 

cholasz to raczej była ironia i nawiązanie do niektórych wypowiedzi na forum przed meczem.

Morata dzisiaj tragedia. 2/10
Większość zawodników przeciętnie. Dybala nie był poza grą, raczej nie bardzo miał z kim grać. Dzisiaj był najlepszy w ofensywie. Inna sprawa, że konkurencji nie miał dużej.

Ciężko to wygląda, pierwsze miejsce dosłownie wypadło nam z rak...

  Załączniki
 

Przecież to nieprawda, że wszyscy, czy nawet większość grała słabo. To jest typowy Juventus - skoncentrowany przede wszystkim by nie stracić gola, w grze do przodu czujący się mniej komfortowo, zwykle potrafiący wykorzystać swoje szanse, ale nie zawsze ma się takie szczęście jak np z Lazio ostatnio.

  Załączniki
 

Ogólnie bardzo fajny mecz, o ile skończyłby się remisem. Dobre okazje zarówno ze strony naszej, jak i Sevilli.
Buffon- najlepszy, razem z Rico.
Barzagli- też nie rozumiem dlaczego to on krył Llorente. Najlepsze jest to, że przy kolejnym rogu już po bramce, znów on podbiegl kryć Ferdka. A ten przestawiał go jak juniora
Bonucci- nie zauważyłem błędów indywidualnych, raczej występ pozytywny
Chiellini- moim zdaniem najlepszy z obrony, tylko jedno ryzykowny wjazd z bara w Llorente
Lichtsteiner po raz kolejny pokazuje, że się wypalił. A niektórzy już skakali z radości po powrocie po operacji...
Sturaro całkiem niezły mecz, nawet pokazywał się z przodu, ale Szwajcar go olewał
Marchisio kilka...

Ogólnie bardzo fajny mecz, o ile skończyłby się remisem. Dobre okazje zarówno ze strony naszej, jak i Sevilli.
Buffon- najlepszy, razem z Rico.
Barzagli- też nie rozumiem dlaczego to on krył Llorente. Najlepsze jest to, że przy kolejnym rogu już po bramce, znów on podbiegl kryć Ferdka. A ten przestawiał go jak juniora
Bonucci- nie zauważyłem błędów indywidualnych, raczej występ pozytywny
Chiellini- moim zdaniem najlepszy z obrony, tylko jedno ryzykowny wjazd z bara w Llorente
Lichtsteiner po raz kolejny pokazuje, że się wypalił. A niektórzy już skakali z radości po powrocie po operacji...
Sturaro całkiem niezły mecz, nawet pokazywał się z przodu, ale Szwajcar go olewał
Marchisio kilka fajnych długich podań, ale w defensywie słabo. Ogrywali go jak chcieli, szczególnie Banega
Pogba- świetny strzał z dystansu, ale oprócz tego jakby nie wiedział co zrobić z piłką
Sandro- z przodu spoko, ale w defensywie też trochę jechany, na szczęście bez konsekwencji
Dybala- kilkukrotnie próbował grać na 1 kontakt, ale zawsze ktoś tracił. Świetny strzał pod koniec, szkoda, że w poprzeczkę. Tak się powinno strzelać z odległości panie Morata, który (o ile nie wyjdzie ci strzał życia) trafiasz zawsze w bramkarza
Morata- normalny występ, z tym, że okraszony niesamowitymi pudłami. Ten koleś jest od początku do końca tragiczny. Na początku meczu, kiedy naprawdę biegał i wydawało się, że mu się chce, myślałem, że może to moment na odblokowanie. Niestety, pressing kończył się po dobiegnięciu do pierwszego rywala. Strzały z daleka tradycyjnie beznadziejne, co podkreśla, że te 3 bramki po strzałach z dystansu, to czysty przypadek lub fart.
Już w tym sezonie chyba zaliczył podobne pudło co dziś, nie pamiętam tylko z kim. Odszedł Tevez i skończyła się moc dobijania do pustej bramki albo celne strzały z 5 metrów. Jak takie sytuacje będą się powtarzać, to chyba zacznę wierzyć, że te "Tevezowe dobitki" to też był fart.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Szkoda że Rugani nie powąchał boiska, ale na szczęście grał Marchisio z nim w składzie w końcu nie przegraliśmy jeszcze meczu... ohh wait.

  Załączniki
 

Strzały z daleka tradycyjnie beznadziejne, co podkreśla, że te 3 bramki po strzałach z dystansu, to czysty przypadek lub fart.


"czysty przypadek"

https://www.youtube.com/watch?v=_DWeVSuid2M

https://www.youtube.com/watch?v=2fijHluuKaQ

https://www.youtube.com/watch?v=D6T4WnbgD_s

https://www.youtube.com/watch?v=kdt-aSlE3B8

pressing? spoko. Tak jak piszesz, na początku próbował. Tylko po co ma biegać jak debil razem z Dybalą, skoro cała pomoc ma gdzieś pressingu i olewa, cofając się za połowę? Pressing ma sens tylko wtedy kiedy robi go cały zespół, a nie dwóch napastników. Sevilla mogła sobie równie dobrze w dziada grać, jak kiedyś Barcelona z Ronaldo: ...

Strzały z daleka tradycyjnie beznadziejne, co podkreśla, że te 3 bramki po strzałach z dystansu, to czysty przypadek lub fart.


"czysty przypadek"

https://www.youtube.com/watch?v=_DWeVSuid2M

https://www.youtube.com/watch?v=2fijHluuKaQ

https://www.youtube.com/watch?v=D6T4WnbgD_s

https://www.youtube.com/watch?v=kdt-aSlE3B8

pressing? spoko. Tak jak piszesz, na początku próbował. Tylko po co ma biegać jak debil razem z Dybalą, skoro cała pomoc ma gdzieś pressingu i olewa, cofając się za połowę? Pressing ma sens tylko wtedy kiedy robi go cały zespół, a nie dwóch napastników. Sevilla mogła sobie równie dobrze w dziada grać, jak kiedyś Barcelona z Ronaldo: https://www.youtube.com/watch?v=jrGWC9_bxoE

Jak takie sytuacje będą się powtarzać, to chyba zacznę wierzyć, że te "Tevezowe dobitki" to też był fart.


No ba, jeszcze szybko biega fartem)

Czytaj więcej
  Załączniki
 

4 bramki z dystansu. To jeszcze powiedz ile miał prób takich strzałów i ile z nich leciało centralnie w środek bramki. Obawiam się, że co najmniej 70%. A 29% to niecelne
Sturaro też kilka razy ładnie minął przeciwnika, nawet 2 bramki strzelił, a to nie czyni z niego dryblera i pomocnika ze świetnym wykończeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=LW7c7q_OUN8

Gole w poprzednim sezonie.
1- główka z kilku metrów
2- sytuacja 1 na 1 (jedna z dwóch)
3- karniak
4- strzał z dystansu
5- dobitka do pustaka
6- główka z kilku metrów
7- druga sytuacja 1 na 1, wykończona dość niepewnie, ale ok
8- strzał z dystansu
9- znów z kilku metrów
10- z kilku metrów
11- dobitka do pustaka
12- dobitka do...

4 bramki z dystansu. To jeszcze powiedz ile miał prób takich strzałów i ile z nich leciało centralnie w środek bramki. Obawiam się, że co najmniej 70%. A 29% to niecelne
Sturaro też kilka razy ładnie minął przeciwnika, nawet 2 bramki strzelił, a to nie czyni z niego dryblera i pomocnika ze świetnym wykończeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=LW7c7q_OUN8

Gole w poprzednim sezonie.
1- główka z kilku metrów
2- sytuacja 1 na 1 (jedna z dwóch)
3- karniak
4- strzał z dystansu
5- dobitka do pustaka
6- główka z kilku metrów
7- druga sytuacja 1 na 1, wykończona dość niepewnie, ale ok
8- strzał z dystansu
9- znów z kilku metrów
10- z kilku metrów
11- dobitka do pustaka
12- dobitka do pustaka
13- z kilku metrów
14- farfocel Handanovicia
15- dobitka do pustaka

To jednoznacznie podkreśla, że Morata nie radzi sobie z typowym wykańczaniem i póki co potrafi ładować bramki głównie z kilku (5-10 max) metrów. A nawet to mu ostatnio nie wychodzi

Czytaj więcej
  Załączniki
 

4 bramki z dystansu. To jeszcze powiedz ile miał prób takich strzałów i ile z nich leciało centralnie w środek bramki. Obawiam się, że co najmniej 70%. A 29% to niecelne


Czyli obstawiasz, że oddał już w karierze ~400 strzałów z dystansu?

Zamiast sobie gdybać i wymyślać niczym niepoparte procenciki może warto rzucić okiem na strony ze statystykami, co?

W tym sezonie oddał 4 strzały z dystansu w lidze + 6 w LM = 10 strzałów i 1 gol.
W tamtym sezonie oddał 17 w lidze i 4 w LM = 21 strzałów i 2 gole.

Dla porównania Dybala:

W tym sezonie 19 w lidze + 7 w LM = 26 i 2 gole
W tamtym sezonie 43 [!!] strzał z dystansu w lidze i JEDEN gol

tak, 43 próby i 'aż' jeden gol

biorąc pod uwagę, że...

4 bramki z dystansu. To jeszcze powiedz ile miał prób takich strzałów i ile z nich leciało centralnie w środek bramki. Obawiam się, że co najmniej 70%. A 29% to niecelne


Czyli obstawiasz, że oddał już w karierze ~400 strzałów z dystansu?

Zamiast sobie gdybać i wymyślać niczym niepoparte procenciki może warto rzucić okiem na strony ze statystykami, co?

W tym sezonie oddał 4 strzały z dystansu w lidze + 6 w LM = 10 strzałów i 1 gol.
W tamtym sezonie oddał 17 w lidze i 4 w LM = 21 strzałów i 2 gole.

Dla porównania Dybala:

W tym sezonie 19 w lidze + 7 w LM = 26 i 2 gole
W tamtym sezonie 43 [!!] strzał z dystansu w lidze i JEDEN gol

tak, 43 próby i 'aż' jeden gol

biorąc pod uwagę, że w naszych barwach jednego strzelił na mega farcie (strzał w sam środek bramki, błąd bramkarza Atalanty - https://www.youtube.com/watch?v=IWPpcZ8PCOshttps://www.youtube.com/watch?v=IWPpcZ8PCOs

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu