FIFA dogadała się z FIFPro

FIFA zawarła porozumienie z międzynarodowym związkiem zawodowym FIFPro, który wycofał pozew przeciwko organowi zarządzającemu światowym futbolem.

Związek podjął kroki prawne, aby złamać obecny system transferowy, chcąc tym samym ułatwić graczom zmienianie klubów, uważając, że piłkarze nie mają swobody przemieszczania się pomiędzy pracodawcami porównywalnej z  innymi zawodami. Nowe regulacje nie wpłyną na system transferowy, ale ułatwią graczom zrywanie kontraktów, zwłaszcza gdy nie będą opłacani.

"FIFA i FIFPro zawarły szeroko zakrojoną, sześcioletnią umowę o współpracy w celu wzmocnienia relacji między obiema organizacjami i poprawy zarządzania profesjonalną piłką nożną na całym świecie." - czytamy w oświadczeniu. "Dodatkowo osiągnięto porozumienie pomiędzy FIFA, FIFPro, Europejskim Stowarzyszeniem Klubów i Światowym Forum Lig pod parasolem nowo utworzonego Komitetu FIFA, który obejmuje konfederacje, stowarzyszenia członkowskie i profesjonalne podmioty piłkarskie.

Nowe zasady usprawnią rozwiązywanie sporów między graczami i klubami, w szczególności w przypadku sytuacji dotyczących zaległych płatności. Zmiany wprowadzą również nowy przepis, aby uniknąć niewłaściwego postępowania stron, takich jak zmuszanie graczy do indywidualnych treningów. Porozumienie to nastąpiło po 18 miesiącach negocjacji między FIFA a kluczowymi interesariuszami ze świata piłki.

System transferowy ulegnie dalszym usprawnieniom, ponieważ nowo utworzony Komitet FIFA zgodził się powołać grupę zadaniową do zbadania i przeprowadzenia szerszego przeglądu systemu transferowego. Wspólne inicjatywy obejmują wprowadzanie licencji klubowych, tworzenie krajowych izb ds. rozstrzygania sporów oraz badanie minimalnych wymogów dotyczących kontraktów przy udziale wszystkich zainteresowanych stron na poziomie globalnym.

Poruszona zostanie również kwestia zdrowia i bezpieczeństwa zawodników, w szczególności w odniesieniu do międzynarodowego kalendarza meczowego, który zostanie omówiony ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Ponadto FIFA i FIFPro zobowiązują się do respektowania uznanych na całym świecie praw człowieka, a także do promowania równości i interesów kobiet, promocji kobiecego zawodowego futbolu i kobiet w piłce nożnej.

W wyniku tych zobowiązań i wdrożenia porozumienia, FIFPro wycofa skargę przeciwko FIFA złożoną w Komisji Europejskiej we wrześniu 2015 roku."

źródło: football-italia.net

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu