Kolejna wygrana kobiet

Bianconere wygrały swój pierwszy mecz po przerwie międzynarodowej.

Juventus Women wznowiły sezon Serie A zwycięstwem w Weronie, które zapewniły gole Martiny Rosucci i Sofii Cantore.

Najskuteczniejsza zawodniczka Juve, Barbara Bonansea, od samego początku spotkania upewniała się, że bramkarka przeciwniczek ma pełne ręce roboty, ale Diede Lemey spisywała się bez zarzutu jedynie do 13' minuty. Gola strzeliła jednak Martina Rosucci po podaniu otrzymanym od Lisy Boattin.

Po objęciu prowadzenia zawodniczki Juve przejęły całkowitą kontrolę nad spotkaniem, ograniczając Weronę do okazjonalnych kontrataków, które nigdy jednak nie zagroziły bramce strzeżonej przez Laurę Giuliani.

Po przerwie sytuacja wyglądała tak samo, a w 77' minucie Cantore strzeliła drugą bramkę dla Juventusu, wykorzystując błąd defensywy rywalek.

Dzięki temu zwycięstwu Juventus Women utrzymują niesamowitą passę 15 wygranych meczów w 15 kolejkach ligowych. Następnym przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Ritę Guarino będzie Pink Bari. Mecz zostanie rozegrany w Vinovo w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.

VERONA - JUVENTUS WOMEN 0-2

Bramki: Rosucci 13', Cantore 77'

Juventus Women XI: Giuliani; Hyyrynen, Gama, Salvai, Boattin; Rosucci, Isaksen, Galli, Bonansea (88 'Rood); Zelem (83 'Caruso); Franssi (61 'Cantore)

Niewykorzystane zmiany: Prundeanu, Franco, Panzeri, Lenzini

źródło: juventus.com