Nokaut w meczu na szczycie!

Wspaniały występ w spotkaniu na szczycie tabeli przeciwko Brescii sprawił, że Bianconere zostały samodzielnym liderem Serie A!

Przed weekendowym spotkaniem obie ekipy wspólnie okupowały pierwsze miejsce w tabeli, posiadając komplety punktów i wiadomo było, że po bezpośrednim spotkaniu ta sytuacja ulegnie zmianie. Kobieca drużyna Juve spisała się znakomicie, pokonując gospodynie 4:0 na stadionie Club Azzurri Brescia.

Bianconere rozpoczęły mecz z wysokiego C, gdy Bonansea uderzyła w poprzeczkę już po 12 minutach gry. W 24' minucie Juventus otrzymał rzut karny, po zagraniu piłki ręką przy dośrodkowaniu Katie Zelem. Lisa Boattin nie popełniła błędu i wyprowadziła Juve na prowadzenie. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0 - Sanni Franssi strzeliła bramkę po ładnej wymianie podań z Bonansea.

Ekipa Starej Damy zeszła na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem, gdyż drugą asystą popisała się Bonansea, znajdując w polu karnym Gali, która nie miała problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W drugiej połowie nie trzeba było długo czekać na kolejną bramkę. Bonansea swój świetny mecz ukoronowała golem po dośrodkowaniu Franssi.

Juventus Women wyprzedziły tym samym Brescię, a w następnej kolejce (8 grudnia) podejmą w Vinovo obrończynie tytułu - ekipę Fiorentiny.

źródło: juventus.com