Serie A (24/38): Fiorentina 0:2 Juventus

Stara Dama pokonała Violę w stosunku 2:0 a strzelcami bramek byli Federico Bernardeschi, który w 56 minucie popisał się udanym strzałem z rzutu wolnego oraz Gonzalo Higuain, który w ładnym stylu pokonał w pojedynku 1 na 1 bramkarza gospodarzy, Marco Sportiello.

Gonazalo Higuain strzelił swoją 50 bramkę w barwach Juventusu w 88 występie. "Szybszym" w tym względzie był tylko David Trezeguet, który potrzebował dwóch spotkań mniej, by osiągnąć ten sam pułap bramkowy.

Przedmiotem kontrowersji z tego meczu z pewnością pozostanie sytuacja z pierwszej połowy, gdy sędzia główny początkowo podyktował rzut karny za zagranie ręką Chielliniego w polu karnym, lecz po kilku minutach odwołał tę decyzję pokazując pozycję spaloną piłkarza z Florencji.

Wyjściowa jedenastka:

JuvFioLineup

Komentarze (25)

Panowie nie wiem jak wy ale nie da sie ogladac takiego Juve , zero gry zero pomyslu i tak juz od kilku miesiecy . Wole ogladac Watford - Swensea

Załączniki

1.    sayber

To zmień swój "ulubiony klub" i oglądaj Watford, ani nikt z nas, ani z zarządu Juventusu płakać nie będzie.

Załączniki

Jeżeli o mnie chodzi, to życzyłbym sobie jak najmniej fanów Juventusu w twoim stylu. Rzygać mi się chce, kiedy czytam złaknionych "efektownej" gry w każdym meczu fanów, którzy faktycznie pasują do jowialnych entuzjastów premiership bądź innej Barcelony.

Załączniki

Gdybym był kibicem Violi, to po tym meczu byłbym mocno wkur.... Nie chodzi o to, że mieli jakoś dużo sytuacji klarownych. Ale... niesamowicie na nas wsiedli, prowadzili grę, grali ładną piłkę ziemią. Do tego ogromne zaangażowanie.

Co do Juve. Zero kreacji z przodu, chaotyczne wychodzenie spod pressingu, właściwie to jedynie wybijanie na pałę do przodu. Na pewno na plus obrona.

Pomimo tego... Wygraliśmy. Wyprowadziliśmy zabójcze ciosy. Brawo. Niemniej, w meczu z Tottkami liczę na znacznie więcej.

Załączniki

1.    tItOveN

Powiem ci, że jak obserwuję sobie Chielliniego tak od dłuższego czasu, to odnoszę wrażenie że gość za punkt honoru na ten sezon obrał sobie poprawę gry nogami. On naprawdę w ostatnim czasie zrobił spory progres pod tym względem, a dzisiejsza asysta po prostu palce lizać :P

Załączniki

1.    anavrin

"Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze"

Ale tak: pierwsza połowa - faktycznie do zapomnienia. Chaos, z którego Juve nie potrafiło się otrząsnąć, a Viola grała na fali uniesienia, z determinacją i wolą walki. Druga połowa była już jednak lepsza w naszym wykonaniu. Ten rajd Chielliniego i asysta do Higuaina... Miód. Dla mnie to jest najbardziej nietypowy, nieobliczalny zawodnik świata, serio

Załączniki

Jak zwykle w punkt natomiast ten mecz według mnie rozegrany przez Maxa taktycznie. Pomijając już kontuzje, które nas trapią to rywal trudny, podrażniony i faktycznie siedli na nas strasznie. Nie podobały się te przecinaki, które fundowali nam zawodnicy Violi... faul za faulem. Muszę się zgodzić z opinią, że Italia nie chce kolejnego mistrzostwa Juve... Co będzie jak ligę mistrzów trafimy chyba jakieś zbiorowe samobójstwa będą w kraju.. szczególnie w Neapolu i Mediolanie. Fantastyczna asysta kielona! Igła już wiedział co ma zrobić jak dostał piłe Sportiello bez szans. Trochę byłem w szoku jak Berna cieszył się po strzelonej bramce.. musieli po nim jechać jak po szmacie.

Załączniki

Mecz bardzo słaby jeśli chodzi o styl niestety, grunt że Juve było dziś zabójczo skuteczne 2 możliwości i 2 gole. Nie lubię oglądać takiego brzydkiego stylu w meczach. @Sayber ma rację.

Załączniki

1.    krystiank

Kolega to wszędzie pisze swoje niezadowolenie, względem piłkarzy, Allegriego, czy Marotty. Na facebookowej grupie to samo było, po Twoim stylu pisania i wiecznym płaczu można było połączyć Twój nick z solojuve, wraz z komentarzami z fb. Weź zmień klub może? Po co Ty oglądasz mecze Bianconerich skoro wiecznie naskakujesz na tych klub i ludzi związanych z nimi? Nie męcz się i odpuść sobie, Real, Barcelona, czekają z wielkim stylem, mają Messiego w składzie i super trenera, który każe grać ofensywnie, spodoba Ci się.

Załączniki

1.    Winkowsky

Tu akurat się przyłączę do przedmówcy. Juve za Allegriego gra momentami szpetną piłkę opartą na murowaniu piłki i uciułaniu czegoś z chaosu lub stałego fragmentu gry. Inna sprawa, że jest to dobry sposób na pokonywanie przeciwników z autobusem w bramce (czyli 70% ligi) oraz na drużyny, które chcą z nami grać otwarty futbol, a nie mają do tego wystarczająco mocnych grajków (Napoli, Milan, Inter lub Lazio sprzed tego sezonu itp.).

Nie ukrywam, że właśnie przez takie coś przestałem oglądać z wypiekami mecze Juve (u Conte to było co innego, ciągły pressing i wpychanie przeciwnika do swojej bramki robiło wrażenie), ale wyniki bronią Maxa. W dodatku wymyślanie takich patentów, jak Mandzur na...

Nie ukrywam, że właśnie przez takie coś przestałem oglądać z wypiekami mecze Juve (u Conte to było co innego, ciągły pressing i wpychanie przeciwnika do swojej bramki robiło wrażenie), ale wyniki bronią Maxa. W dodatku wymyślanie takich patentów, jak Mandzur na skrzydle skradły moje serducho.
Reasumując, ważne 3 punkty oraz kolejne 0 przy golach straconych. Dodatkowo w spotkaniu z Totkami uniknęliśmy zbytniego forsowania tempa, co może nam wyjść na plus (Obsrajdachy siedzące na piłce grają męczący mecz z odmienionym Arsenalem i to kilkanaście godzin po naszym klasyku z Fiołkami). Nic, tylko być optymistą.

Młody człowieku ... Mam prawo mieć zdanie jakie mam na ich temat. Max ma swoje zalety jak i wady no i Marottta też.To jest Juventus a nie jakaś tam Genua czy Sampdoria wiec nie powinni mieć litości dla przeciwnika, a wielu meczach to aż sie cackają z rywalem jak to napisał @jacojaco. Dwu mecz z Totkami zweryfikuje ten tzw " geniusz" waszego Maxa. Juve ma 1 dzien przewagi przerwy od Totków, przeciwnik znacznie łatwiejszy, i to samo będzie z rewanżem. Wystarczy spojrzeć na kalendarz Totków tuż przed meczem z naszym Juve. Nic tylko to wykorzystać !!!!

Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 9 miesiące(ęcy) temu przez krystiank

Wyglądało to tak jakby pierwszą połowe Juventus stwierdził, że może jakos uda się przeczekać na remis żeby się nie męczyć przed Totkami. Niech sie Viola wyszaleje, a w drugiej połowie powalczymy. Serio, w piewrszej połowie Juventus poza graniem w obronie nie zrobił praktycznie nic.
Cieszy gra obu strzelców bramek. Z Berny naprawdę może być kawał piłkarza. Przede wszystkim mentalnie.
Do tego fajne wejście Costy i Bentancura.
No i rajd Kielona
Ważne 3pkt, obstawiałem, że może być jakies 1:1 zważywszy na zbliżający się mecz w LM i nieobliczalność Fiołków.

Załączniki

Nie no panowie, ale bądźmy poważni. Można się nie zgadzać z ciągłym narzekaniem w stylu krystianka, ale jednak jeśli akurat ma rację to trzeba mu ją przyznać Mecz to była tragedia w wykonaniu Juve, dać się tak stłamsić Violi to wstyd, momentami to nasi wyglądali jak dzieci we mgle i słusznie napisał anavrin o wkurzeniu kibiców Fiorentiny.
Ale wg mnie nie to jest najgorsze, że styl był taki (bo przecież udało się wygrać), ale to, że się zmęczyli potwornie tym ciągłym bieganiem za piłką. Oby dali radę się zregenerować do wtorku.

Załączniki

1.    Fendziu

Dawno chyba nie dostałeś w łeb albo szukasz zaczepek niczym Twój guru, chyba powinieneś wiedzieć kogo nam na myśli. Gdybym był kibicem tych tego śmierdzącego klubu to jaki miałbym interes tu siedzieć ? Weź sie człowieku zastanów i odpocznij

Załączniki

1.    bianconero90

A czego spodziewałeś się przed meczem lm, która zapewnia nam kasy i chcemy ją obsesyjnie zdobyć? Kontuzji mnóstwo, do tego każdy myślami już przy wtorku. Max na konferencji powiedział, że mecz jest dla nas ważny i nie odpuścimy, a porównując do lm aż tak ważny nie był. Mecz był brzydki, zmiany trochę poratowały i chwała im za to. Pamiętaj, że Ci zawodnicy wyjdą na lm we wtorek i Max nie mógł ich zajechać. Nasi mieli szukać okazji z kontry i szacować siły na wtorek. Co do Krystianka to każdy użytkownik tej strony, który siedzi już jakiś czas na tej stronie wie, że Krystian to kibic interu, składający z lubością w rekordowym czasie model 3d stadionu Giuseppe Meazzy

Załączniki

Spodziewałem się nudnego meczu, coś w stylu 0:0 z Bolonią swego czasu (między dwumeczem z Bayernem), gdzie nie zaliczyliśmy celnego strzału przez cały mecz (albo był jeden słaby, niecelny Pogby ). Wtedy to był spacerek i oszczędzanie sił, wczoraj to jednak brakowało spokoju w rozegraniu, za szybko traciliśmy piłkę i musieliśmy za nią biegać, często jak dzieci we mgle. Wynik mnie oczywiście bardzo cieszy i jak napisałem wcześniej - nie mam żalu o styl, ale o to, że się zmęczyli wczoraj. Chyba nikt nie powie, że to był spacerek

Załączniki

Jak ustawimy busa przed bramką z totkami to baty gwarantowane.

Załączniki

A ja jak zwykle napiszę, że kluczowy był Bernardeschi, który jednym zagraniem potrafi odwrócić wynik meczu. Brawa też dla Pjanicia, że odstąpił Włochowi wolnego, co spowodowało totalne zaskoczenie Sportiello, który się spodziewał bomby Bośniaka w górny róg. Dawno nie widziałem w Juve zawodnika tak efektywnego jak Berna. Pozostawienie go na ławce z Tottenhamem (co nastąpi na 90%) będzie błędem.

Załączniki

1.    pogon17

Wątpię żeby Max zrezygnował z Mandzura w tym meczu, tu pasuje żeby tego koreańczyka zneutralizować także Mandzur niezbędny. Na osłabionych Totków w drugiej połowie wpuścić Berne było by najrozsądniejsze.

Załączniki

Sayber już to widzę jak dostajemy baty od totkow... Jesteśmy faworytem tego dwumeczu i niezależnie od naszej sytuacji kadrowej jesteśmy lepsza drużyna. Max już ma napewno plan jak zagrać z anglikami i jestem pewien tego awansu tak samo mocno jak tego że Kamil Stoch przywiezie chociaż jedno złoto z Korei

Załączniki

Cholernie cieszy mnie wygrana na ciężkim terenie we Florencji, w dodatku kolejny mocny występ zaliczył Bernardeschi, któremu mocno kibicuje od momentu przejścia do nas. Byliśmy nieco rozluźnieni po pogromie jaki zanotowaliśmy z Sassuolo, poza tym mamy przed sobą szalenie trudne zadanie w postaci rywalizacji z Tottenhamem, a pomimo tego zdołaliśmy uzyskać kolejne trzy punkty, brawo. Czas na koguty.

Załączniki

Przez ogrom fauli mecz się w pierwszej połowie zepsuł. Byliśmy mentalnie gdzie indziej i chwała że wygraliśmy. W drugiej Viola padła.

Katastrofalna postawa Khediry. Miał mniej podań niż Bufon , zero odbiorów. Nasza gra to taki kac po tym 7 do 0. Fajne wejście Costy i dobra gra Berny pod duża presja . Jest chłopak silny psychicznie a na tym poziomie to robi różnicę.

Obyśmy Wygrali bez straty bramki bo wyjazd będzie trudny.

Załączniki

Co za durak pisal tu, ze Napoli puchnie?

Załączniki

Napoli wygrywa ligę i bije rekord Serie A, potwierdzone info. Masakra co grali w drugiej połowie, chciaż dwie bramki ciut na farcie.