SERIE A (37/38): ROMA 0:0 JUVENTUS

Juventus remisuje na Stadio Olimpico z Romą w ramach 37 kolejki Serie A. Wynik ten oznacza, że Stara Dama oficjalnie już może nazywać się Mistrzem Włoch za sezon 2017/18. Co ciekawe to drugi Puchar, który Turyńczycy zdobywają w Stolicy Włoch w jednym tygodniu. W środę na tym samym stadionie pokonali oni zespół Milanu 4:0 w finale Pucharu Włoch.

Sam mecz choć z pewnością nie porywał, zadowolił prawdopodobnie zarówno Giallorossich jak i Bianconerich. Rzymianie weszli mocno w to spotkanie jednak strzały zawodników pozostawiały wiele do życzenia. W drugiej połowie spotkania inicjatywę przejmować zaczął Juventus jednak mała ilość zawodników budujących akcję oraz mała dynamika ataków powodowały trudności z dochodzeniem do sytuacji bramkowych. Na uwagę zasługuje jedynie fakt wyrzucenia z boiska Radji Naingollana, który w zaledwie 5 minut (63',68') zebrał dwie żółte kartki i pozbawił się możliwości dalszej gry. Ostatnie minuty nie przyniosły emocji, a gra sprawiała wrażenie, że żadna z drużyn nie ma zamiaru swojego rywala krzywdzić, a wynik jak najbardziej im odpowiada.

36. kolejka Serie A 2017/2018, 13.05.18 r., Stadio Olimpico, Rzym
AS Roma - Juventus
Bramki: -
Sędzia: P. Tagliavento

AS Roma (4-3-3): Alisson - Florenzi, Fazio, Jesus, Kolarov - Pellegrini (Gonalons 72'), De Rossi (Strootman 82'), Naingollan - Under (Schick 81'), Dzeko, El Shaarawy
Rezerwowi: Capradossi, Gonalons, Lobont, Manolas, Pellegrini, Perotti, Schick, Gerson,Silva, Skorupski, Strootman
Trener: E. Di Francesco
Żółte kartki: Naingollan 63', 68' (druga żółta = czerwona)

Juventus (4-2-3-1): Szczęsny - De Sciglio, Rugani, Barzagli, Alex Sandro - Pjanić, Matuidi - Barnardeschi (Costa 67'), Dybala, Mandzukic (Bentancur 81') - Higuain
Rezerwowi: Asamoah, Benatia, Bentancur, Buffon, Chiellini, Costa, Howedes, Khedira, Lichtsteiner, Marchisio, Pinsoglio, Sturaro

Komentarz ostatnio edytowany około 4 miesiące(ęcy) temu przez plazik93,

Mecz bez większych emocji. Byle jakoś dociągnąć do końca ten sezon. Za tydzień wielka feta!

Oczy bolą gdy patrzy się na Pjanicia, ale koniec sezonu, nie będę się nad nim pastwił. Nieco zaskakująca zmiana Berna-Costa. O wiele słabszy był Mandżukić, a także Higuain (choć ten był w miarę aktywny). Fajny mecz Alexa Sandro, niezły Dybala. I to tyle, za wiele mi w oko nie wpadło.

Załączniki

Piękne scudetto, Pomijając ocenę meczu coś czuję, że na ostatnie spotkanie w pierwszym składzie wybiegną ci, którzy być może nas opuszczą po tym sezonie: Buffon, Asamoah, Barzagli, Lichy, Khedira, Marchisio, Mandżukić, Higuain.

68. Federico Bernardeschi

To był fajny sezon, głównie jeśli chodzi o grę w LM, bo takiego powrotu jak w meczu z Realem dawno nie widziałem, do tego mecz z Totkami, kilka fajnych spotkań w Serie A, w których serce zadrżało i martwiłem się o to co będzie. Brakuje dalej tego akcentu wygrania uszatki. Oby letnie transfery nas wzmocniły i nie kosztem odejścia gwiazd. Tego nam życzę.

Największa beczka oczywiście z Napoli o czym pisano tuż po odpuszczeniu PW i LM, że może się okazać, że zakończą sezon z niczym. Piłka nożna to nie miejsce na kalkulację o czym w pojedyńczych spotkaniach przekonaliśmy się my sami, kibice Juventusu.

Załączniki

Scude7to nasz ale to już było wiadome od ostatniej kolejki bo jedynie ci co tworzyli teorie spiskowe wierzyli, że możemy kosmicznie przegrać dwa ostatnie spotkania a wiadome, że Napoli by tego i tak nie dzwigło. Co do samego spotkania Juve bez polotu i pomysłu na gre. Zawodnik meczu dla mnie Rugani ( i nie pisać, że na początku źle podał bo to Francuza ubiegł zawodnik ), gość zagrał dzisiaj na środku jak profesor i ładnie dyrygował naszą obroną. Niech ktoś ino napisze, że nie nadaje się do pierwszej jedenastki to pocisne. Dużo czyśćił, bardzo dobrze krył i parę groźnych strzałow zablokował, w tym bardzo groźny w światło bramki Undera. Szkoda nie trafionego gola Dybali a znając życie...

Scude7to nasz ale to już było wiadome od ostatniej kolejki bo jedynie ci co tworzyli teorie spiskowe wierzyli, że możemy kosmicznie przegrać dwa ostatnie spotkania a wiadome, że Napoli by tego i tak nie dzwigło. Co do samego spotkania Juve bez polotu i pomysłu na gre. Zawodnik meczu dla mnie Rugani ( i nie pisać, że na początku źle podał bo to Francuza ubiegł zawodnik ), gość zagrał dzisiaj na środku jak profesor i ładnie dyrygował naszą obroną. Niech ktoś ino napisze, że nie nadaje się do pierwszej jedenastki to pocisne. Dużo czyśćił, bardzo dobrze krył i parę groźnych strzałow zablokował, w tym bardzo groźny w światło bramki Undera. Szkoda nie trafionego gola Dybali a znając życie hejterzy bedą pisać, że zagrał słaby mecz, ale co mnie najbardziej wkurza to gdy Pawełek rusza do przodu często jest osamotniony i nikt nie rusza do przodu za nim. Berna dzisiaj chaotycznie, ale chłopak nie ma jeszcze tej ciągłości wiec nie ma się co dziwić. Najgorszy na boisku Matuidi i Panic, który jakiś wypompowany a w pierwszej połowie dwie groźne straty po któych aż się dziwię, że nie padł gol. Igłą bezproduktywny na boisku i to chyba na tyle. ForzaJuve!!!

Może i Berna chaotycznie, ale coś starał się pociągnąć. A to co zagrali Mandżukić i zwłaszcza Higuain to już przegięcie. Gość wart 90mln porusza się po boisku jak wóz z węglem, od miesiąca jest totalnie bezproduktywny (poza tą jedną piłką, którą Dybala wrzucił mu na głowę z Interem). Moim zdaniem kogoś trzeba będzie latem poświęcić i stawiam, że to będzie Igła. Trio Costa-Dybala-Berna wspomagane Cuadrado, Pjacą i kimś jeszcze powinno dać sobie radę.

Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 4 miesiące(ęcy) temu przez pogon17
  1.    pogon17

Allegri znów dowalił tą swoją śmieszną taksą z Dybalą na podwieszonym i Mandżu na skrzydle. Środek pola nieistniał koło zmęczonego i bez formy Pjanica lata kurak, który nie potrafi grać w piłkę, nie wiem jak Matuidi utrzymał się na tak wysokim poziomie klubowym, aby móc występować, bo to gracz jest żenująco słaby. Pomijając to, że znów przechodziły piłki Romy przez pomoc to jeden z tych powodów, że Rzymianie pierwszą połowę wyglądali na drużynę, która lepiej sobie radzi w tym spotkaniu. Skompletować lepszą pomoc, wysprzątać w ataku pozbyć się Mario, zrobić w końcu grę skrzydłami 4-3-3 nawet kosztem Igły/Dybali i grać swoje. To w tej taktyce zagraliśmy najlepsze momenty tego sezonu.

Załączniki

Tego mu zarzucić nie mogę, ale trochę za bardzo chciał i gołym okiem jednak widac brak ciągłości w meczach. Mario to widzę taki typ zawodnika, że albo ma dzień konia albo gra piach. Co do Pipity jak pisałem wyżej bezproduktywny a samo machanie rękami nie wystarczy .

Załączniki

Czy Allegri zostanie w Juve? Zobacz opinie na naszym kanale

Załączniki

Pierwsza połowa to jakaś istna komedia, chłopaki nie wiedziały co mają grać jak co się dzieje na boisku. Dopiero w 2 połowie się sprężyli ale to i tak za mało. Nie dziwi mnie to bo znowu kolejny mecz z inną taktyką, która od dawna nie grali. jak to Świstu napisał wyżej odnośnie Ruganiego to nie sposób się nie zgodzić z nim, gość zasługuje na 1 skład bez cienia wątpliwości tylko czy Max to widzi? Wątpie. Barzagli nawet zagrał dobrze no i Dybala również, chociaż irytowało mnie to że nie miał nikogo obok gdy cisnął na bramkę. Jeśli chodzi o Bernę to może i zagrał chaotycznie ale chciał bo było widać po nim chęć walki, tylko zbyt często dostawał spóźnione podania a zwłaszcza od Igły. O grze...

Pierwsza połowa to jakaś istna komedia, chłopaki nie wiedziały co mają grać jak co się dzieje na boisku. Dopiero w 2 połowie się sprężyli ale to i tak za mało. Nie dziwi mnie to bo znowu kolejny mecz z inną taktyką, która od dawna nie grali. jak to Świstu napisał wyżej odnośnie Ruganiego to nie sposób się nie zgodzić z nim, gość zasługuje na 1 skład bez cienia wątpliwości tylko czy Max to widzi? Wątpie. Barzagli nawet zagrał dobrze no i Dybala również, chociaż irytowało mnie to że nie miał nikogo obok gdy cisnął na bramkę. Jeśli chodzi o Bernę to może i zagrał chaotycznie ale chciał bo było widać po nim chęć walki, tylko zbyt często dostawał spóźnione podania a zwłaszcza od Igły. O grze Mandzukica i Igły szkoda się wypowiadać bo człowiek się nie potrzebnie denerwuje, bo tak jest zresztą od kilku dobrych tygodni. Chorwat w sumie zagrał mecz życia z Realem i nic więcej w tym sezonie nie pokazał. Tak szczerze to nie cieszy mnie to scudetto poraz 1, znudzenie albo świadomość że nie zasłużyli przez tą zbyt chaotyczną grę w tym sezonie.

Cały mecz bardziej przypominał spotkanie towarzyskie, a nie rywalizację czołowych ekip serie a, ale patrząc na niedalekie cele jakie miały obydwa zespoły, taka postawa nie mogła dziwić. Dzięki wywalczonemu punktowi zapewniliśmy sobie siódme z rzędu scudetto, stając się przy tym absolutnym dominatorem Serie A. Allegri już dziś może uważać się za czołowego szkoleniowca Juventusu, biorąc pod uwagę całą historię klubu, zaś przy ewentualnym sukcesie w Europie będzie jednym z trzech najlepszych.