Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 35 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 21 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 29 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 35 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 21 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 29 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 35 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 21 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 29 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 35 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 21 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 29 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 30 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 35 Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 21 in /usr/home/Raffael/domains/solojuve.com/public_html/plugins/content/osembed/library/ostraining/embera/Lib/Embera/Providers/Twitter.php on line 29

Oficjalnie: Douglas Costa piłkarzem Juventusu!

Douglas Costa został piłkarzem Juventusu!
 
Aktualizacja na godzinę 10.00:
Brazylijczyk przechodzi właśnie badania medyczne przez transferem do Juventusu.
 
Douglas Costa wylądował wczoraj wieczorem w Turynie, a dzisiaj, dokładnie o godzinie 9.26, zjawił się w JMedical, by ukończyć ostatni etap dzielący go od przenosin do Starej Damy. Skrzydłowy został entuzjastycznie powitany przez setkę kibiców zgromadzonych przed centrum medycznym aktualnych mistrzów Włoch.
 
https://twitter.com/juventusfc/status/885048351527497728
 
https://twitter.com/juventusfc/status/885041129577746433
 
https://twitter.com/juventusfc/status/885070562875387909
 
Aktualizacja na godzinę 16.00:
Oficjalna strona internetowa Juventusu poinformowała, że 26-latek przeszedł badania medyczne. Oficjalne ogłoszenie transferu powinno nastąpić jeszcze dzisiaj.
 
Aktualizacja na godzinę 20.30:
Douglas Costa piłkarzem Starej Damy - niebawem więcej informacji na stronie.
https://twitter.com/juventusfc/status/885168040148701184
 
Oficjalny komunikat Bianconerich:
 
Porozumienie z Bayernem Monachium w sprawie czasowego pozyskania Douglasa Costy:
 
„Turyn, 12 lipca - Juventus Football Club S.p.A ogłasza osiągnięcie porozumienia z Bayernem Monachium w sprawie czasowego, do 30 czerwca 2018 roku, pozyskania praw do karty zawodniczej Douglasa Costy de Souzy za kwotę 6 mln euro, płatną w ciągu 7 dni od zarejestrowania zawodnika w FIGC.
 
Porozumienie zapewnia również Juventusowi prawo do definitywnego pozyskania piłkarza, z którego należy skorzystać przed 30 czerwca 2018 roku, za kwotę 40 mln euro, płatną w dwóch ratach. Opłata może wzrosnąć o milion euro, jeśli w trakcie trwania kontraktu zostaną spełnione określone warunki”.
Pierwsza wypowiedź zawodnika w nowych barwach:
https://twitter.com/juventusfc/status/885181985492156416
Douglas, witaj w nowym domu. Jakie są twoje pierwsze wrażenia?
Jestem wyjątkowo szczęśliwy z powodu podpisania kontraktu z Juventusem i bycia częścią tej wielkiej drużyny. Chciałbym podziękować Juventusowi za wysiłek włożony w to, by sprowadzić mnie do Turynu. Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być.
 
W trakcie pobytu w Szachtarze i Bayernie zebrałeś sporo doświadczenia. Dlaczego postanowiłeś przenieść się do Juventusu?
Jak już mówiłem, to wielki klub, zawsze myślałem o tym, że pewnego dnia mogę być częścią tej drużyny. Teraz jestem tutaj, jestem szczęśliwy i nie mogę się doczekać, by zacząć trenować z moimi nowymi kolegami.
 
Jesteś graczem ofensywnym, zapewniającym wiele asyst. Jaka jest twoja ulubiona pozycja na boisku?
Jestem tutaj, by asystować moim kolegom, tak jak robiłem to w Bayernie Monachium. Spędzone tam lata były bardzo pozytywne, jednak teraz jestem już tutaj i wierzę, że będę mógł dać z siebie jeszcze więcej.
 
W Bayernie grałeś razem z Medhim Benatią, chcesz wysłać mu jakąś wiadomość?
Chciałbym podziękować mu za przywitanie, jakie mi zgotował. Cieszę się, że mogę być w drużynie razem z nim, ponieważ jest wspaniałą osobą. 
 
Juventus w każdym meczu dąży do zwycięstwa, jaki jest twój cel osobisty?
Grałem już w drużynie, która również przywykła do wygrywania przy każdej możliwej okazji. Chcę cały czas się rozwijać i triumfować w ważnych spotkaniach w koszulce Juventusu.
 
Juventus w swojej historii miał wielu mistrzów, takich jak Platini, Nedved czy Del Piero. Jakie wrażenia wzbudza w tobie ten fakt? 
Zanim podpisałem kontrakt, wiedziałem, że Juventus ma wspaniałą historię i będę ciężko pracował, by chociaż spróbować napisać historię, tak jak robią to już zawodnicy, którzy w tym klubie grają. 
 
Jesteś bardzo szybki, czy jesteś jak Flash (bohater serii komiksów, znany ze swojej prędkości - przyp. tłum.)?
Tak, jestem szybki. Chciałbym podziękować wszystkim za wspaniałe wsparcie. Mogę powiedzieć, że dam z siebie wszystko.
 
 
źródło: tuttojuve.com/juventus.com
 

Komentarze (32)

W ciąży nie jest! Oby się sprawdził.

  Załączniki
 

Zdrowy jak kuń! Mina jakby przed chwilą zawinęli go z jakiejś faweli za posiadanie kilograma białego. Oby szalał jak dzik - poziom Bayernu z pierwszego sezonu w zupełności wystarczy.

  Załączniki
 

Potencjał ma ogromny, jeśli nawiąże do formy z meczów z nami będzie ogromnym wzmocnieniem. Pamiętam jak patrzyłem co wyprawia z naszymi i mówiłem sobie jaki mega kozak, był mega groźny. Daję kredyt zaufania, może potrzebuje zmiany otoczenia.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 5 lat(a) temu przez allowyourlight

JA też pamiętam i cieszyłem się jak go trener ściągnął z boiska bo wtedy usiadła gra Bayernu

  Załączniki
 

Wątpliwości należy zostawić za sobą i wyrazić nadzieję, że Costa w możliwie jak najszybszym czasie wpasuje się do drużyny i okaże się czołową postacią w układance Allegrego. Witamy!

  Załączniki
 

Przynajmniej Koszta przeszedł pozytywnie badania, nie tak jak niektórzy inni :P

  Załączniki
 

Nie mam żadnych wątpliwości co do tego transferu. Douglas Costa odpali w Juventusie, ponieważ nam brakuje typowo ofensywnego gracza w polu, dwa - Marotta jest nieomylny jeśli chodzi o tak drogie transfery, trzy - Juventus jest idealnym miejscem dla takich zawodników.

  Załączniki
 

Oficjalka No i jednak mamy PRAWO, a nie OBOWIĄZEK wykupu
http://www.juventus.com/en/news/news/2017/douglas-costa-signs-for-juventus.php

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 5 lat(a) temu przez Wojojuve

Opcja wykupu, lepiej niż podawały media. Jakby okazał się niewypałem zrezygnujemy.

  Załączniki
 

Opcja wykupu. Komuś z zarządu należą się wieeeeelkie przeprosiny . Witamy Douglas!!!

  Załączniki
 

Znakomicie, że nie będziemy zmuszeni do wykupienia Costy, kiedy ten okaże się chybionym pomysłem. Liczę jednak, że Brazylijczyk pokaże się z dobrej strony i realnie wpłynie na naszą grę.

  Załączniki
 

Mam nadzieję, że już żaden z Was nie skrytykuje pracy Giuseppe Marotty i spółki. Nasz zarząd ma głowę na karku i wie co robić. Witamy na pokładzie Douglasa Costę, którego wypożyczenie będzie kosztować 6 mln euro + opcja wykupu. Na chwilę obecną finansowe fair play nam nie jest straszne. Będzie duży transfer albo nawet transfery. Wspomnicie moje słowa. Załatwiliśmy sobie lewe skrzydło za śmieszny pieniądz ! Teraz Bernardeschi ! Tutaj moim zdaniem również Marotta kombinuje, prawdopodobnie roczne wypożyczenie + przymusowy wykup za 40 mln euro + bonusy płatne w dwóch ratach

Zarobiliśmy bardzo dużo pieniążków. Liczę na transfer gracza Violi + PO + ŚP ! Rzekomo myślimy jeszcze o ŚO, tylko...

Mam nadzieję, że już żaden z Was nie skrytykuje pracy Giuseppe Marotty i spółki. Nasz zarząd ma głowę na karku i wie co robić. Witamy na pokładzie Douglasa Costę, którego wypożyczenie będzie kosztować 6 mln euro + opcja wykupu. Na chwilę obecną finansowe fair play nam nie jest straszne. Będzie duży transfer albo nawet transfery. Wspomnicie moje słowa. Załatwiliśmy sobie lewe skrzydło za śmieszny pieniądz ! Teraz Bernardeschi ! Tutaj moim zdaniem również Marotta kombinuje, prawdopodobnie roczne wypożyczenie + przymusowy wykup za 40 mln euro + bonusy płatne w dwóch ratach

Zarobiliśmy bardzo dużo pieniążków. Liczę na transfer gracza Violi + PO + ŚP ! Rzekomo myślimy jeszcze o ŚO, tylko po co ? Czyżby Allegri chciał grać również 3 z tyłu ? 3:4:3 ?

Czytaj więcej
  Załączniki
 

Jeśli to jest rzeczywiście opcja wykupu to zrobiliśmy świetny interes. Obawiam się jednak, że są tam klauzule, które mogą nas zmusić do wykupu (ilość występów (pewnie niska), wyniki sportowe(scudetto?)).

  Załączniki
 
  1.    Bad_Magick

Przeczytaj komunikat prasowy. Nie ma nic o przymusowym wykupie, czy wykupie uzależnionym od spełnienia określonych warunków. Jest tylko wypożyczenie 6 mln, możliwość wykupu 40 mln - musi być zgłoszona do 30 czerwca 2018 r. i chyba ew. bonus 1 mln przy spełnieniu określonych warunków podczas trwania kontraktu...

  Załączniki
 
  1.    PsychoJuve

Masz rację. Z jakiegoś powodu byłem przekonany, że takich detali się po prostu nie podaje. Natomiast sprawdziłem info o naszym drogim Simone Z. i przy obydwu wypożyczeniach była informacja, że wykup może być aktywowany odpowiednią liczbą występów. To pozwala mi wierzyć, że rzeczywiście nie ma żadnych innych klauzul. Świetny transfer, aż mi się trochę wierzyć nie chce

  Załączniki
 
  1.    Bad_Magick

Mogli podać te informacje (odnośnie Costy) z uwagi na plotki i spekulacje krążące w mediach

  Załączniki
 

Transfer na takich warunkach wygląda świetnie, wypali to bierzemy świetnego gracza za porządną kwotę, zawiedzie, to można odesłać, a nie męczyć się z drogim balastem.

  Załączniki
 

spoko jesli odpali to bedzie zajebiscie ale nie ma co sie oszukiwac...pod koniec sezonu okaze sie ze jednak byly niskie progi i trzeba wykupic. pozostaje miec nadzieje ze bedziemy sie cieszyc z tego wykupu bo jesli nawiaze do swojej najwyzszej formy rece do oklaskow beda same sie skladac...zreszta w tym sezonie statystyki tez mial niezle jak na lawkowicza

  Załączniki
 

Transfer z przymusowym wykupem byłby bardzo dobry, z opcją to jest kolejny majstersztyk. Teraz czas pokaże kto z pary Costa - James będzie lepszym dealem. Zarząd znów pokazuje, że nie bez powodu jesteśmy, gdzie jesteśmy!

  Załączniki
 

Józek wie co robi i nie daje się dymac. Zamiast hejtu bić poklony.

  Załączniki
 

In Marotta we trust. poraz kolejny pokazał środkowy palec hejterom. Świetne warunki. Kolej na Bernardeshiego.

  Załączniki
 

No i witamy transfer co najmniej ciekawy i myślę że na duży plus do 4-2-3-1 pasuje, jak będzie grał tak jak w pierwszym sezonie w Monachium to będzie super. Teraz Berna, jakiś środkowy pomocni, ktoś za Alvesa na prawą pewnie ten Cancelo (ja jestem na tak) oraz utrzymac Bonusa oraz Sandro i z tego co kojarzę plany są takie a ja z kolei nie rozumiem opieszałości w poszukiwanie zastępców na pozycje Igły i Dybali to są tak samo ważne problemy jak braki skrzydłowych a i wdł mnie Cuadrado powinien zostać bo silna ławka też jest ważna a nikt nie powiedział że Berna wygra z nim walkę o pierwszą 11. Wiadomo z jakim numerem będzie grał?

  Załączniki
 
  1.    Seraph

Zmiennikiem Higuaina ma być Schick, z kolei Bernardeshi jest na tyle uniwersalny, że spokojnie zagra na pozycji Dybali w razie potrzeby. Nie zapominajmy też o Mandzukiciu, który też gdzieś upchany być musi.

Ps. Costa będzie grał z nr 11

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 5 lat(a) temu przez luque10
  1.    luque10

Już o problemach przy transferze Schicka nie będę dużo wspominał bo uważam że i tak zostanie piłkarzem Juve ale popraw mnie ktoś jeżeli się mylę ale obiło mi się o uszy że owszem teraz zostaje on kupiony reaz ale zostaje w Sampie na następny sezon lub dwa.

  Załączniki
 
  1.    Seraph

Jeśli nie będzie problemów i już oficjalnie zostanie ogłoszony, to ma zostać w Juventusie.

  Załączniki
 
  1.    Seraph

Na początku krążyły takie plotki. Potem pojawiły się jednak informacje, że trafi do Juve etc.

  Załączniki
 

Komunikat na oficjalnej stronie Bayernu też mówi, że Juventus 'może', a nie 'musi' wykupić Costę, więc hejt na Marotte był nieuzasadniony. No ale media zrobiły swoje :]

  Załączniki
 

Krótko: to jest majstersztyk.

  Załączniki
 

Ma plusa za Flasha we włosach . Teraz niech mnie przekona na boisku.

  Załączniki
 

Dla mnie zajebisty transfer i mogę to teraz stwierdzić. Juventus za bardzo jest defensywny i prawdopodobnie tu leży problem w wygraniu Ligi Mistrzów. Nie mamy zawodników, aby móc pokąsić rywala w końcówce meczu. Taki Costa jakby wszedł w finale od razu by było więcej świeżości.

Będzie dobrze, wierzę w chłopa. Jeszcze tylko Bernardeschi.

  Załączniki
 

Jeśli to faktycznie opcja wykupu, a warunki na mocy których nie zmieni się ona w konieczność wykupu, to jest to bardzo, bardzo dobry transfer. Albo wreszcie to my kogoś wydymaliśmy, i to nie byle kogo, albo - czemu się skłaniam - zadziałały dobre układy z Bayernem, dżentelmeńskie pitu-pitu przeszło w coś więcej.

Szkoda jedynie tej gaży, no ale można przeboleć. Być może - w co wierzę - po prostu wchodzimy na wyższy pułap wynagrodzeń. Kiedyś pensja 5mln była zarezerwowana tylko dla mega gwiazd, obecnie już dwójka graczy będzie kroiła ponad 7mln, Gigi wciąż 5, a kontrakty kolejnych też dobijają do tej kwoty. A to z kolei świadczy dobrze o Juve, jako miejscu pracy - nic nie przyciąga tak...

Jeśli to faktycznie opcja wykupu, a warunki na mocy których nie zmieni się ona w konieczność wykupu, to jest to bardzo, bardzo dobry transfer. Albo wreszcie to my kogoś wydymaliśmy, i to nie byle kogo, albo - czemu się skłaniam - zadziałały dobre układy z Bayernem, dżentelmeńskie pitu-pitu przeszło w coś więcej.

Szkoda jedynie tej gaży, no ale można przeboleć. Być może - w co wierzę - po prostu wchodzimy na wyższy pułap wynagrodzeń. Kiedyś pensja 5mln była zarezerwowana tylko dla mega gwiazd, obecnie już dwójka graczy będzie kroiła ponad 7mln, Gigi wciąż 5, a kontrakty kolejnych też dobijają do tej kwoty. A to z kolei świadczy dobrze o Juve, jako miejscu pracy - nic nie przyciąga tak jak hajs.

Czytaj więcej
  Załączniki
 
  1.    anavrin

Dobre wyniki i klasyfikowanie klubu w top 4 też powoduje konieczność wzrostu płac. Jeśli mamy być jednymi z najlepszych prędzej czy później trzeba będzie płacić jak najlepsi. Nowi zawodnicy mają wystarczająco. Czas przyjrzeć się reszcie zawczasu.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu