Zmiany w Serie A od nowego sezonu

Prezes CONI, Giovanni Malagò, ogłosił zmiany w harmonogramie Serie A na sezon 2018/19.

"Następny sezon Serie A rozpocznie się 19 sierpnia, a Superpuchar Włoch odbędzie się przed startem sezonu - 12 sierpnia. Miejsce rozegrania Supercoppa Italiana niedługo zostanie potwierdzone.

W przyszłym roku dwie kolejki odbędą się w środku tygodnia, w dniach 26 września i 3 kwietnia. Zatwierdziliśmy również formułę 'Boxing Day', więc mecze rozgrywane będą także w dniach 22, 26 i 30 grudnia, a sezon po zimowej przerwie zostanie wznowiony 20 stycznia.

13 stycznia będzie dotyczyć wyłącznie Coppa Italia, w którym również wprowadzone zostaną zmiany. Najwyżej rozstawione kluby nie będą już miały przywileju gry na swoim stadionie, a wszystko to będzie rozstrzygane za pomocą otwartego losowania.

Jeśli chodzi o rynek transferowy to dokonaliśmy kilku ważnych modyfikacji. Letnie okienko zakończy się 18 sierpnia, na 24 godziny przed rozpoczęciem sezonu Serie A. To samo dotyczy zimowego okna, które ma się zamknąć 19 stycznia, 24 godziny przed wznowieniem rozgrywek po styczniowej przerwie."

źródło: football-italia.net

Komentarze (5)

Ciekawa zmiana dotycząca mercato.

  Załączniki
 

Wg mnie zmiany na plus, poza tą by grać w święta, która może nie być w pełni korzystna. Włosi to w znakomitej większości katolicy, a jednocześnie ludzie ceniący domowe ognisko i nie wiem, czy zainteresowanie tymi meczami będzie bardzo wysokie. Osobiście chętnie umilę sobie ten dzień wolny meczem

Co do mercato - wyjście na przeciw oczekiwaniom klubów, które narzekają, że po wznowieniu rozgrywek de facto nie mają pewności co do ostatecznego kształtu składu na dany sezon. Ocenić chyba tez należy to na plus - każda reakcja związku oznacza, że beton się kruszy.

  Załączniki
 

moim zdaniem to średnie rozwiązanie jak dla Juve. Trzeba dodać ze kluby nie mogą prowadzić negocjacji z piłkarzem w czasie sezonu .
Te przerwy są dobre dla zespołów z mniejsza ławka rezerwowych, 3 tyg w zimowej przerwie czyli piłkarze mogą się zregenerować na full. Jeszcze dochodzi zapis o losowaniu gospodarza PW to dla Juve jest tez nie na plus ale chyba bardziej sprawiedliwe wiec do tego nie mam zastrzeżeń.
Czekamy co powie Marotta ale chyba będzie zadowolony.

  Załączniki
 

Marotta za to będzie miał mniej czasu na dokonywanie transferów... dla piłkarzy na pewno lepiej, będą mogli wtedy skupić się tylko na grze nie na przejściu do innego klubu

  Załączniki
 

Ta zmiana miałaby ogromny sens, gdyby poszły za tym zmiany w innych dużych ligach... Teraz jak klub z Anglii wejdzie z dużą kasą w deadline day, to większość włoskich klubów zostanie albo z pieniędzmi, których nie może wydać i bez kluczowego zawodnika, albo z niezadowolonym piłkarzem. W zasadzie tylko Juve będzie mogło odrzucić oferty typu 120mln za Dybale, jeżeli wcześniej nie kupią nikogo na jego miejsce, a i tak sam Paulo pewnie by pomarudził.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu