Zwycięstwo w ostatniej kolejce sezonu

Ekipa prowadzona przez Ritę Guarino pokonała 4:0 trzecie w tabeli Tavagnacco w ostatniej kolejce sezonu.

Przed samym staterem spotkania bramkarka ekipy Juve, Laura Giuliani, doznała kontuzji, ale to nie powstrzymało drużyny przed mocnym wejściem w mecz. Pierwszy gol dla gospodyń padł już po 14' minutach gry, gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Tuiję Hyyrynen bramkę strzeliła Sofia Cantore.

W drugiej połowie Tavagnacco było blisko wyrównania, ale rezerwowa bramkarka Juve, Federica Russo, zatrzymała mocny strzał Kaji Erzen. W 63' minucie padł drugi gol dla Bianconere, a jego autorką była Barbara Bonansea.

Zaledwie 11 minut później Cantore obiła słupek po bardzo dobrej akcji Bonansea. Rywalki Juventusu miały mniej szczęścia chwilę później, gdy kolejna akcja dwójkowa Cantore-Bonansea, zaowocowała trzecią bramką. Wisienkę na torcie zaledwie minutę później postawiła Valentina Cernoia, która ustaliła wynik spotkania.

Na nieszczęście dla Juventus Women swoje spotkanie wygrała również Brescia, w związku z czym obie ekipy zakończyły sezon z taką samą ilością punktów. Drużyna Juve ma co prawda lepszy ogólny bilans bramek oraz bilans bezpośrednich spotkań, ale na nic to się zdaje, gdyż w kobiecej Serie A, przy równiej ilości punktów o losach Scudetto decyduje dodatkowe spotkanie playoff pomiędzy oboma zespołami. Szczegóły meczu o mistrzostwo, w tym data, godzina i miejsce spotkania zostaną ogłoszone wkrótce.

źródło: juventus.com


Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu