LM (1/6) Juventus FC-Sevilla FC 0:0

buffon21juve2Juventus rozpoczął sezon 2016/2017 Ligi Mistrzów od bezbramkowego remisu z Sevillą na Juventus Stadium Bianconeri zaczęli od ataków i przez pierwsze 15 minut stworzyli dwie dobre sytuacje, ale obu nie wykorzystał Sami Khedira. W pierwszej połowie nie działo się już zbyt wiele, a jedynie w 30. minucie sytuację miał Paulo Dybala, lecz jego obrót z piłką zotał powstrzymany przez Sergio Rico - bramkarza gości. W drugiej połowie Juventus starał się wrzucić wyższy bieg i w 59. minucie po dośrodkowaniu Daniego Alvesa potężnym strzałem głową popisał się Gonzalo Higuain, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Rico. Wkrótce potem znowu dośrodkowywał Alves - tym razem po ziemi - ale piłkę spod nóg Dybali próbującego akcję zakończyć wślizgiem wygarnął ponownie Rico. Swoją szansę mógł mieć znów Higuain, lecz Nicolas Pareja dobrze przeciął całą akcję Khediry i Pjanicia. Stara Dama do końcowego gwizdka próbowała strzelić gola - w doliczonym czasie gry głową bardzo groźnie uderzył Alex Sandro, ale na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia bramkarz drużyny z Andaluzji. Więcej akcji nie zobaczyliśmy i mecz zakończył się wynikiem 0-0. Następny mecz w Lidze Mistrzów Juventus rozegra w Zagrzebiu 27 września na Maksimir Stadium, natomiast najbliższy mecz Bianconerich to ten ligowy - z Interem Mediolan na Giuseppe Meazza. Liga Mistrzów 2016/2017, Turyn, 14.09.16 r., 20:45
Juventus 0-0 Sevilla Juventus: Buffon - Chiellini, Bonucci, Barzagli - Dani Alves, Khedira, Lemina, Asamoah (Pjanic 67'), Evra (Alex Sandro 67') - Dybala (Pjaca 86'), Higuain
Rezerwowi: Neto, Benatia, Alex Sandro, Cuadrado, Pjanic, Pjaca, Mandzukic
Niedostępni: Sturaro (kontuzja), Marchisio (kontuzja)
Trener: Max Allegri
Żółte kartki: - Sevilla: Rico - Escudero, Pareja, Rami, Mercado - Iborra, Kranevitter (Mariano 78'), N'Zonzi - Vazquez (Carrico 90') - Sarabia (Correa 63'), Vitolo
Rezerwowi: Carrico, Ganso, Correa, Mariano, Kiyotake, Sirigu, Vietto
Niedostępni: Aburjania (kontuzja), Kolodziejczak (czerwona kartka), Krohn-Dehli (kontuzja), Nasri (choroba), Soria (kontuzja)
Trener: Jorge Sampaoli
Żółte kartki: N'Zonzi 37', Iborra 41', Rami 45' źródło: juventus.com/własne