Mecz towarzyski: Italia uległa Francji 1:3

italjuveitaliaMecz towarzyski między Włochami a Francją był spotkaniem, w którym na ławce trenerskiej Azzurrich zadebiutował Giampiero Ventura, ale tego debiutu dobrze wspominać nie będzie, bowiem Włosi ulegli Francuzom 1:3 Pierwsza bramka padła w 17. minucie, a zdobył ją Anthony Martial po podaniu Paula Pogby i jednoczesnym błędzie Giorgio Chielliniego, który nie trafił w piłkę. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, bo bramkę w 21. minucie strzelił Graziano Pelle, któremu piłkę z boku boiska dograł Eder po rajdzie prawym skrzydłem. Niestety, Francuzi odpowiedzieli równie szybko - w 28. minucie piłkę do bramki głową skierował Oliver Giroud po podaniu Layvina Kurzawy. Ostatnie słowo należało również do gości, bowiem na listę strzelców w 81. minucie wpisał się wspomniany już Kurzawa, który strzałem z dość ostrego kąta pokonał Donnarummę, który popełnił błąd przy tej bramce. Drugą asystę w meczu zaliczył były zawodnik Juve - Paul Pogba. Warto wspomnieć, że Gianluigi Donnarumma ustanowił rekord - jest najmłodszym bramkarzem w historii, który zagrał w meczu reprezentacji Włoch. Bramkarz Milanu urodził się 25 lutego 1999 roku.
Włochy (1:2) 1:3 Francja, 01.09.2016, Bari

Bramki: Pelle 21' - Martial 17', Giroud 28', Kurzawa 81' Włochy (3-5-2):
Buffon (Donnarumma 46') - Chiellini, Astori, Barzagli (Rugani 46') - De Sciglio (Florenzi 58'), Bonaventura (Verratti 66'), De Rossi (Montolivo 46'), Parolo, Candreva - Eder (Belotti 74'), Pelle
Rezerwowi: Ogbonna, Verratti, Immobile, Donnarumma, Marchetti, Antonelli, Montolivo, Belotti, Bernardeschi, Gabbiadini, Pavoletti, Florenzi, Rugani