ICC: Juventus FC - Tottenham 2:1

juventus5juveJuventus wygrał swój pierwszy mecz w tegorocznym International Champions Cup w Melbourne. Bianconeri okazali się lepsi od Tottenhamu pokonując Koguty 2-1 dzięki bramkom Dybali i Benatii. Stara Dama wyszła na prowadzenie w ciągu zaledwie sześciu minut, kiedy zamieszanie w defensywie rywali pozwoliło Roberto Pereyrze ruszyć w kierunku bramki i zagrać dokładną piłkę do Paulo Dybali, który precyzyjnym strzałem z 12 metrów pokonał Michela Vorma. W 13 minucie, La Joya, kolejny raz przetestował bramkarza Spurs, któremu udało się jednak sparować piłkę. Zaledwie minutę później, Juve strzeliło drugą bramkę. Miralem Pjanic dokłandnie dorzucił w pole karne piłkę, którą głową do bramki skierował Medhi Benatia. W drugiej połowie do głosu zaczeli dochodzić gracze Spurs, którzy wykorzystali stratę Hernanesa, zdobywając kontaktową bramkę, autorstwa Erika Lameli. W doliczonym czasie gry refleksem popisał się Neto, broniąc strzał Shayona Harrisona. sparing Juventus F.C. - Tottenham Hotspur 2:1 (2:0)
1:0 - Paulo Dybala 6'
2:0 - Medhi Benatia 14'
2:1 - Erik Lamela 67'

Składy:

Juventus F.C.: Neto - Pol Lirola, Medhi Benatia (46' Luca Marrone), Daniele Rugani, Alex Sandro (79' Luca Coccolo), Mario Lemina (79' Roman Macek), Hernanes (79' Carlos Blanco), Kwadwo Asamoah (66' Mattia Vitale), Miralem Pjanić (66' Giulio Parodi), Paulo Dybala (79' Lorenzo Rosseti), Roberto Pereyra (46' Alberto Cerri).

Tottenham Hotspur: Michel Vorm - Kieran Trippier (63' Shayon Harrison), Cameron Carter-Vickers, Dominic Ball (79' Luke Amos), William Miller (46' Erik Lamela), Ryan Mason (46' Harry Winks), Victor Wanyama, Heung-Min Son (46' DeAndre Yedlin), Tom Carroll (63' Marcus Edwards), Nacer Chadli (46' Josh Onomah), Vincent Janssen (63' Anton Walkes).

Żółta kartka: Pol Lirola (Juventus F.C.).