Juventus przegrywa z Interem

lichtsteiner9juveGol Stephana Lichtsteinera nie wystarczył, by Juventus osiągnał dobry rezultat w Mediolanie w potyczce z Interem To właśnie Juventus otworzył wynik meczu, ale miejscowi szybko odpowiedzieli bramką Icardiego, a zwycięską bramkę strzelił Perisic. Pierwsza połowa nie była obfita w sytuacje bramkowe, a mecz zrobił się ciekawy tak naprawdę dopiero po przerwie. Sytuacje swoje mieli m.in. Khedira, jednak znajdował się na spalonym oraz Dybala, ale jego strzał został zablokowany. Ze strony Interu niezły strzał oddał Icardi. W 66. minucie lewą stroną dobrą akcję przeprowadził Alex Sandro, dograł w pole karne, a tam jak rasowy napastnik zachował się Lichtsteiner i wpakował z bliska piłkę do bramki. Zaledwie dwie minuty później po rzucie rożnym i asyście Evera Banegi Mauro Icardi wyrównał strzałem głową. Inter poszedł za ciosem i w 78. minucie po dograniu Icardiego z linii końcowej zewnętrzną częścią stopy, Ivan Perisic głową pokonał Buffona i w ten sposób gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Juventus próbował wyrównać, ale nie pomogli wprowadzony za Mandzukicia Higuain ani Marko Pjaca, a z dobrej okazji z rzutu wolnego nie skorzystał Miralem Pjanic i piłka przeleciała nad bramką Handanovicia. W międzyczasie czerwoną kartkę z racji otrzymania dwóch żółtych dostał Ever Banega i musiał opuścić boisko. W najbliższej kolejce Juventus zmierzy się na własnym boisku z Cagliari. Miejmy nadzieję, że zobaczymy Starą Damą w lepszej formie niż podczas Derbów Italii. 4. kolejka Serie A 2016/2017, Mediolan, Giuseppe Meazza (San Siro), 18.09.16 r., 18:00
Inter 2-1 (0-0) Juventus
Bramki:
Icardi 68', Perisic 79' - Lichtsteiner 66'
Sędzia: Paolo Tagliavento Inter: Handanovic - Santon (Miangue 79'), Miranda, Murillo, D'Ambrosio - Medel (Felipe Melo 75'), Joao Mario - Eder (Perisic 69'), Banega, Candreva - Icardi
Rezerwowi: Carrizo, Biabiany, Eloge, Gnoukori, Jovetic, Kondogbia, Felipe Melo, Miangue, Nagatomo, Palacio, Perisic, Ranocchia
Trener: Frank De Boer
Żółte kartki: Medel 46', Banega 84', 90' (czerwona kartka), Handanovic 90'+6' Juventus: Buffon - Chiellini (Pjaca 80'), Bonucci, Benatia - Alex Sandro, Asamoah, Pjanic, Khedira, Lichtsteiner - Dybala, Mandzukic (Higuain 74')
Rezerwowi: Neto, Audero, Dani Alves, Higuain, Barzagli, Cuadrado, Hernanes, Evra, Lemina, Pjaca, Rugani
Trener: Max Allegri
Żółte kartki: Lichtsteiner 19', Barzagli 29', Asamoah 45'+1' źródło: juventus.com/własne