Pewne zwycięstwo Juve z Empoli

higuain5juveJuventus na Stadio Castellani nie pozwolił na nic gospodarzom i pewnie pokonał Empoli 3-0, a było to już szóste zwycięstwo Starej Damy w tym sezonie Serie A Bianconeri stworzyli sobie wiele sytuacji, ale dopiero w drugiej połowie okazali się skuteczni. Bramki zdobywali Argentyńczycy: Paulo Dybala jedną i Gonzalo Higuain dwie. Pierwszą okazję Juventus miał już w 9. minucie. Świetną piłkę w pole karne zagrał Miralem Pjanic, lecz Sami Khedira stojąc na piątym metrze oko w oko z Łukaszem Skorupskim uderzył bardzo mocno w poprzeczkę. W 11. minucie z rzutu wolnego z około 18 metrów uderzał Paulo Dybala, ale Skorupski był na posterunku. W 21. minucie prawą stroną pomknął Juan Cuadrado, odegrał przed pole karne do Dybali, ale polski bramkarz ponownie zatrzymał Argentyńczyka. W 35. minucie Pjanic posłał kapitalną piłkę do Cuadrado, który wyszedł sam na sam ze Skorupskim, oddał strzał na pełnej szybkości, ale świetnie piłkę obronił bramkarz Empoli. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 41. minucie spotkania, kiedy to Rade Krunic uderzył zza pola karnego, ale Buffon sparował futbolówkę na rzut rożny. W 55. minucie z rzutu wolnego uderzał tym razem Miralem Pjanic, ale piłka po lekkim rykoszecie wyszła na rzut rożny. W 64. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Higuain, ale ponownie na przeszkodzie stanął dobrze dysponowany Skorupski. Minutę później bardzo dobrą akcję przeprowadził Alex Sandro, dograł krótko piłkę do Dybali, który wpadając w pole karne potężnie uderzył i tym razem reprezentant Polski był bezradny. W 67. minucie Lemina zagrał do Higuaina na połowie Empoli, Il Pipita podciągnął kilkanaście metrów z piłką, przed polem karnym przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i mocnym strzałem w dolny róg bramki podwyższył wynik spotkania. W 70. minucie wynik został ustalony. Zambelli za krótko zagrał do Skorupskiego, piłkę przejął Higuain, kiwnął bramkarza i do pustej bramki skierował piłkę. W 72. minucie kolejnym świetnym podaniem popisał się Pjanic, piłka doszła do Cuadrado, ale strzał Kolumbijczyka nieznacznie minął bramkę Empoli. W 74. minucie Juventus miał kolejną szansę na gola, do bramki zbliżał się Lemina i zamiast wystawić piłkę Marko Pjacy, to zdecydował się strzelił po krótkim słupku i Skorupski nie dał się zaskoczyć. W 86. minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Pjaca, ale jeszcze ładniej interweniował bramkarz gospodarzy. Juventus w tym meczu nie pozwolił na nic Empoli, ponadto stworzył sobie wiele sytuacji do strzelenia bramki i tylko przez własną nieskuteczność ten mecz nie zakończył się wynikiem wyższym niż 3-0. Warto odnotować też fakt, że po raz pierwszy w tym sezonie na boisku po kontuzji pojawił się Stefano Sturaro. Następny mecz mistrzowie Włoch rozegrają u siebie 15.10 z Udinese, a trzy dni później czeka ich spotkanie w Lyonie w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów. Serie A 2016/2017 (7/38), Stadio Castellani, Empoli, 02.10.16 r., 12:30
Empoli 0-3 (0-0) Juventus
Bramki: Dybala 64', Higuain 67', 70'
Sędzia: P. Mazzoleni Empoli (4-3-1-2): Skorupski - Pasqual, Cosic, Bellusci, Zambelli - Tello (Mchelidze 67'), Mauri, Croce - Krunic (Diousse 72') - Maccarone (Marilungo 60'), Pucciarelli
Rezerwowi: Buchel, Dimarco, Diousse, Gilardino, Maiello, Marilungo, Mchelidze, Pelagotti, Pereira, Pugliesi, Saponara, Veseli
Niedostępni: Barba, Costa, Tchanturia
Trener: G. Martusciello
Żółte kartki: Pasqual 62', Mauri 69' Juventus (3-5-2): Buffon - Chiellini, Bonucci, Barzagli - Alex Sandro, Pjanic (Sturaro 82'), Hernanes, Khedira (Lemina 61'), Cuadrado - Dybala (Pjaca 73'), Higuain
Rezerwowi: Dani Alves, Audero, Evra, Lemina, Lichtsteiner, Mandzukic, Neto, Pjaca, Sturaro
Niedostępni: Asamoah, Benatia, Rugani, Marchisio
Trener: M. Allegri
Żółta kartka: Hernanes 50' źródło: juventus.com/własne