SA (3/38) Juventus-Sassuolo 3:1 (+OCENY)

juve_sassuolojuveWczoraj o godzinie 18:00 rozpoczął się trzeci ligowy pojedynek Juventusu w tym sezonie, a tym razem Starej Damie przyszło rywalizować z Sassuolo, które także miało udany początek rozgrywek, mimo że wynik (2:1) pojedynku z Pescarą decyzją władz ligi został zmieniony na podstawie nieprawidłowej rejestracji Antonino Ragusy i jego występu w tamtym meczu. Goście do Turynu przyjechali osłabieni brakiem kontuzjowanych Domenico Berardiego i Gregoire Defrela, a Paolo Cannavaro oraz Simone Missiroli odpoczywali przed meczem w Lidze Europy. Media od samego rana przewidywały występ Miralema Pjanicia i Gonzalo Higuaina - po raz pierwszy w wyjściowym składzie. Max Allegri nie zawiódł dziennikarzy i tak w ustawieniu 3-5-2 znalazło się miejsce dla obu zawodników, a pełna jedenastka prezentowała się następująco: sklad Wspomniany Higuain już na samym początku spotkania udowodnił, że zasługuje na wyjściowy skład i wydane na niego pieniądze nie były wyrzucone w błoto. Pierwszą akcję wyprowadziło Sassuolo, blisko był Matteo Politano, lecz później goście nadziali się na kontrę Juventusu - bardzo ładne podanie Paulo Dybali trafiło do Pipity, który uderzeniem z dystansu pokonał Consigliego i już po pięciu minutach meczu było 1:0 dla Starej Damy, która nie zwalniała jednak tempa. Po utracie bramki naciskać próbowali goście, lecz geniuszem po raz kolejny wykazał się Higuain, który wspaniałym uderzeniem wykończył akcję przeprowadzoną przez Dybalę i Khedirę. Minęło dopiero 10 minut spotkania i na tablicy widniał raczej nieoczekiwany na tym etapie meczu wynik 2:0. pipita W 14. minucie Pipita mógł mieć już na koncie hattricka, lecz podanie od Dybali nie było dokładne. Juventus dominował i mimo szybko zdobytych dwóch bramek nie zwalniał tempa i w 27. minucie było już 3:0! Uderzenie głową Pjanicia trafiło w poprzeczkę, lecz w zamieszaniu Miralemowi udało się skierować piłkę do siatki i strzelić swojego pierwszego gola dla Starej Damy. Wyraźnie zdominowane Sassuolo parę minut później zdobyło jednak honorową bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Politano, wychodzący z bramki Buffon minął się z piłką, interweniować głową starał się Alex Sandro, lecz futbolówka odbijając się po drodze od Anteia trafiła do siatki Bianconerich i było już 3:1. W 36. minucie z dystansu niecelnie uderzał Dybala, a dwie minuty później próbował Khedira. W 43. minucie sam na sam z Consiglim znalazł się Higuain, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Juventus dominując nad Sassuolo na przerwę schodził z dobytkiem trzech bramek.  przerwa Po zmianie stron już w 48. minucie kolejną okazję miał Khedira, lecz z pojedynku zwycięsko wyszedł Consigli. Dwie minuty później nastąpiła przerwa w grze, ponieważ opatrywany musiał być Higuain, lecz na szczęście nie było to nic poważnego. W 56. minucie bliski zdobycia swojego drugiego gola był Pjanic, lecz Consigli stanął na wysokości zadania. W 60. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Dybala, lecz bramkarz Sassuolo po raz kolejny nie dał się pokonać, podobnie jak i w 68. minucie, kiedy dobrze interweniował po uderzeniu Lichtsteinera. W 69. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w obozie Starej Damy i tak zdobywcę dwóch bramek, Gonzalo Higuaina, zmienił Mario Mandzukic. 3 minuty później Allegri dokonał kolejnej zmiany - boisko opuścił Khedira, a na murawie zameldował się Hernanes. W 79. minucie swoją okazję miał wprowadzony niedawno Mandzukic, a w 87. minucie nastąpiła ostatnia zmiana Juventusu i w miejsce Dybali wszedł Pjaca. W 88. minucie Bianconerich przed utratą bramki uchronił Lichtsteiner. Wynik nie uległ już zmianie i Stara Dama pewnie pokonała Sassuolo 3:1. koniec
Bramki: 5' 10' Higuain, 27' Pjanic, 33' Antei. Juventus: Buffon; Benatia, Bonucci, Chiellini; Lichtsteiner, Khedira (Hernanes 72), Lemina, Pjanic, Alex Sandro; Dybala (Pjaca 87), Higuain (Mandzukic 69). Sassuolo: Consigli; Gazzola, Antei, Acerbi, Peluso; Pellegrini (Missiroli 56), Magnanelli, Duncan; Politano, Matri (Iemmello 56), Ragusa (Ricci 79) .

Komentarze prasowe
Szkoleniowiec Juventusu, Max Allegri, w rozmowie ze Sky Sport Italia oznajmił: "Zespół grał dobrze przez pierwsze 27 minut, nawet jeśli na początku spotkania na zbyt wiele pozwoliliśmy Matteo Politano, co sprawiło, że zrozumieliśmy, że musimy ostrożniej grać w defensywie. Przy wyniku 3:0 powinniśmy byli lepiej spisywać się w defensywie, ponieważ spotkanie mogło się już zakończyć po pierwszych 45 minutach,  a zamiast tego aż do samego końca spotkania trwał zrównoważony pojedynek. Paulo Dybala rozegrał dobre spotkanie i poprawiał się w drugiej połowie. Na pewno szkodzi nam to, że codziennie słyszymy, że Juventus jest super silnym zespołem, który na pewno sięgnie po Scudetto, Ligę Mistrzów i każde inne trofeum. Sprawia to, że możemy stracić realne spojrzenie na całość. W tym sezonie straciliśmy już dwa gole po rzutach rożnych i to już jest zbyt wiele. W trakcie meczów są momenty, kiedy jesteśmy na własnej połowie i musimy lepiej się bronić. Wszyscy musimy ciężko pracować i przestać uznawać za pewnik, że trójka w defensywie zadba o wszystko". O możliwościach linii pomocy Starej Damy, Allegi powiedział: "Pjanic lubi mieć więcej swobody, więc pozostała dwójka musi konsekwentnie się poruszać po boisku. Dobrze jest nie dawać rywalowi punktów odniesienia". Gonzalo Higuain ma już na koncie trzy bramki i Maxa zapytano czy Pipita po raz kolejny sięgnie po tytuł króla strzelców. "Najważniejsze jest, by Juventus sięgnął po Scudetto, ponieważ w ostatnich trzech latach zawodnik będący Capocannoniere po tytuł nie sięgnął". Zdobywca dwóch bramek, Gonzalo Higuain, w rozmowie z Mediaset Premium oznajmił: "Ja zawsze byłem zrelaksowany i najważniejsze jest, że zespół wygrywa. Na szczęście strzelałem, zespół zagrał dobrze i wygraliśmy. To są dopiero nasze pierwsze mecze i mamy jeszcze sporo czasu, by dobrze rozumieć się na boisku, ale ja już teraz dobrze czuję się grając z Dybalą. Cieszę się, że tu jestem. Sassuolo ma utalentowany zespół i każdemu może sprawić problemy. To był trudny mecz i musimy podążać obraną ścieżką, a teraz czeka nas Sevilla. Liga Mistrzów to wspaniałe rozgrywki i musimy dobrze się przygotować". Z Juventus TV rozmawiał Miralem Pjanic, który oznajmił: "Wygraliśmy, co jest najważniejsze, i cieszymy się z trzech punktów, ale możemy grać lepiej. Dobrze się do tego meczu przygotowywaliśmy. Sassuolo jest dobrym zespołem, lecz pod ich bramką mogliśmy być bardziej zdeterminowani i zdobyć więcej bramek. W zespole mamy wielu świetnych zawodników i walczymy o poważne cele". Mario Lemina został nieoczekiwanie ustawiony w roli cofniętego rozgrywającego, co sprawiło, że Pjanic miał więcej swobody. "Dobrze się czułem w takiej roli, ale mogę być też rozgrywającym. Mogę grać wszędzie tam, gdzie trener zechce". Porażkę z Juventusem skomentował szkoleniowiec Sassuolo, Eusebio Di Francesco, który oznajmił: "Popełnialiśmy niesamowite błędy. Zagraliśmy całkiem inaczej niż planowaliśmy. W pierwszej połowie Juventus sprawił nam wiele problemów - oni mają jakość i są świetni fizycznie. Wiemy co tu znaleźliśmy - spotkaliśmy się po prostu z lepszym zespołem".