Serie A 16/17 (19/38): Juventus 3-0 Bologna

higuain8juve2Dwie bramki Gonzalo Higuaina i jedna Paulo Dybali dały Juventusowi 26. z rzędu zwycięstwo na Juventus Stadium i pierwsze w 2017 roku Bianconeri nie przegrali na własnym stadionie już od 462 dni odnosząc pewne zwycięstwo 3-0 nad Bologną. Goście zostali totalnie zdominowani i tylko przez niedokładność i nieskuteczność Stara Dama nie wygrała tego meczu wyżej. Juventus, by prowadzić, potrzebował zaledwie 7 minut. Miralem Pjanic bardzo ładnie zagrał w pole karne do Gonzalo Higuaina, który nie zmarnował okazji i strzelił swojego 10. gola ligowego w tym sezonie. 12 minut poźniej po dośrodkowaniu Samiego Khediry Il Pipita mógł podwyższyć wynik spotkania, ale minimalnie przestrzelił po strzale głową. W 41. minucie z piłką w pole karne wbiegł Stefano Sturaro i został sfaulowany. Do rzutu karnego podszedł Paulo Dybala i pewnie pokonał byłego gracza Juve - Antonio Mirante. Po przerwie bardzo dobry drybling wykonał Paulo Dybala, jeszcze lepiej zagrał w pole karne prostopadłą piłkę do Miralema Pjanicia, który chciał wycofać futbolówkę do Gonzalo Higuaina, by ten zdobył drugą swoją bramkę w tym meczu, jednak ładną akcję Juventusu przerwał defensor Bolognii - Marios Oikonomou. Chwilę później Il Pipita był już nie do zatrzymania. Stephan Lichtsteiner idealnie dograł na głowę Argentyńczyka, który głową zdobył swoją 12. bramkę w tym sezonie Serie A. Szansę na czwartą bramkę dla gospodarzy zmarnował jeszcze Paulo Dybala po bardzo ładnej kontrze rozegranej przez Juana Cuadrado i Samiego Khedirę. Warto odnotować, że debiut zaliczył dzisiaj nowy nabytek bianconerich - Tomas Rincon - który wszedł na ostatnie 10 minut za rozgrywającego dobry mecz Khedirę. Serie A (19/38 2016/2017), 08.01.2017 r., Juventus Stadium, Turyn
Juventus 3-0 (2-0) Bologna
Bramki: Higuain 7', 55', Dybala 41' (kar.),
Sędzia: M. Mariani Juventus (4-3-2-1): Neto - Asamoah, Chiellini, Barzagli, Lichtsteiner - Sturaro, Marchisio, Khedira (Rincon 81') - Dybala, Pjanic (Cuadrado 69') - Higuain (Mandzukic 73')
Ławka rezerwowych: Audero, Cuadrado, Del Favero, Hernanes, Mandzukic, Pjaca, Rincon, Rugani, Semprini
Trener: Massimiliano Allegri
Żółte kartki: Lichtsteiner 17'
Niedostępni: Alex Sandro (kontuzja), Dani Alves (kontuzja), Benatia (PNA), Lemina (PNA), Bonucci (kontuzja) Bologna (4-3-3): Mirante - Masina, Maietta, Oikonomou, Torosidis - Dzemaili (Pulgar 71'), Viviani, Donsah - Di Francesco (Mounier 88'), Destro, Krejci (Rizzo 71')
Ławka rezerwowych: da Costa, Ferrari, Floccari, Gastaldello, Helander, Krafth, Mbaye, Mounier, Nagy, Okwonkwo, Pulgar, Rizzo
Trener: Roberto Donadoni
Żółte kartki: Torosidis 35', Di Francesco 45'+1'
Niedostępni: Umar (kontuzja), Verdi (kontuzja) źródło: juventus.com/własne