Viareggio: Juve przegrywa i odpada

viareggiojuveChoć młodym Bianconerim udało się wyjsć z grupy i wyeliminować Palermo, to nie przenbrnęli ćwierćfinałów, przegrywając z Atalantą 1-3 i odpadając z rozgrywek Torneo Viareggio. Pogromcą Primavery okazała się Atalanta, która już po 14 minutach wyszła na prowadzenie za sprawą strzału Magnaghiego, kwadrans po przerwie podwyższył Gatto, kontaktowe trafienie 9 minut później zaliczył co prawda Buchel, ale tyle samo czasu potrzebował Cortesi, by przesądzić o losach meczu. W innych ćwierćfinałach Inter pokonał Genoę 1-0, natomiast Fiorentina wygrała po rzutach karnych 5-4 z Parmą. Najlepszym strzelcem zespołu trenera Bucaro okazał się rezerwowy Bianconi, zdobywca trzech bramek, o jedną mniej strzelili De Silvestro, Libertazzi i Giannetti. Juventus - Atalanta 1-3
Bramki: 69' Buchel - 14' Magnaghi, 60' Gatto, 78' Cortesi Juventus (4-4-2): Costantino - Romano, Di Dio, Camilleri, Belfasti - Spinazzola (65' De Silvestro), Ilari, Buchel, Belcastro (46' Libertazzi)  - Giannetti (81' Bianconi), Boniperti
Atalanta (4-3-3): Rossi - Almici, De Leidi, Suagher, Possenti - Molina, Baselli, Minotti - Cortesi (80' Tanferna), Magnaghi (61' Pandiani), Gatto (66' Zappacosta) sędzia: Barbeno
żółte kartki: Buchel, Di Dio