Viareggio: Tylko remis z Brugią

primavera1juveJuventus rozpoczyna zmagania w 63 edycji Trofeo di Viareggio od remisu z Brugią 2-2. Arbiter Stefanini podyktował aż cztery rzuty karne, a ostatecznie padł wynik 2-2, choć to Bianconeri musieli gonić rywali z Belgii. Trener Bucaro postawił na ofensywne 4-3-3 z Costantino w bramce, kwartetem obrońców Romano, Camillerim, Di Dio i Liviero, trójką pomocników Corticchią, Schiavone i Buchelem oraz De Silverstro i Spinazzolą w ataku oraz wysuniętym przed nich Giannettim. Na trybunach zasiedli trener Azzurrich Cesare Prandelli oraz juventino Giorgio Chiellini, który odczytał apel poprzedzający rozpoczęcie turnieju. Bianconeri już na początku zagrozili bramce rywali, ale po akcji Liviero na lewym skrzydle nie udało się oddać celnego strzału. Chwilę później Spinazzola próbował zagrywać do Giannettiego, ale snajper Juve podania nie przejął. Dużo więcej szczęścia mieli natomiast Belgowie, którzy po jedynej akcji ofensywnej w całej połowie wywalczyli rzut karny - faulował Buchel, a Deschilder pokonał Costantino. Już 5 minut później powinno być 1-1 po faulu w szesnastce na Romano, ale Giannetti trafił jedynie w słupek, a dobitka De Silvestro wylądowała nad poprzeczką. Po przerwie Bucaro starał się odmienić losy meczu wprowadzając Margiottę i Libertazziego, ale nadal nieskutecznością razili Spinazzola i Giannetti. Co innego ekipa Brugii, gdy na 20 minut przed końcem dobrą centrę zagrano na Deschildera, który uderzeniem głową podwyższył prowadzenie dla gości. Wydawało się, że jest już po meczu, ale dwie minuty później arbiter podyktował kolejny rzut karny dla Bianconerich, którego pewnie na bramkę zamienił Libertazzi, a w samej końcówce ta sytuacja się powtórzyła - po raz kolejny faulowany był Romano, a tym razem pewnie uderzał Giannetti. Bramkarz Dhoest musiał się jeszcze w doliczonym czasie wykazać umiejętnościami, ale wynik nie uległ już zmianie i Bianconeri tylko remisują 2-2. W drugim spotkaniu grupy 1 Varese rozgromiło piłkarzy z Nowego Jorku aż 4-1. Na jutro, 23 lutego, zaplanowano spotkanie Starej Damy z obecnym liderem tabeli, które może się okazać decydujące o awansie. JUVENTUS - BRUGIA 2-2
bramki: 73' Libertazzi (k.), 88' Giannetti (k.) - 18' (k.), 71' Deschilder Juventus (4-3-2-1): Costantino - Romano, Camilleri, Di Dio, Liviero - Corticchia (46' Margiotta), Schiavone, Buchel - De Silvestro (46' Libertazzi), Spinazzola (63' Ruggiero) - Giannetti.
ławka: Di Salvia, Carfora, Belfasti, Esposito, Belcastro, Ilari
trener: Bucaro Brugia (4-3-1-2): Dhoest - De Cuyper, Kuzmicki, Vansteenkiste - Vanwildemeersch, Savaete, Deschilder (78' Lambreghts) - Van Acke - Gano (55' Vandenheede), Lestienne (84' Vandewalle)
ławka: Maes, Christiaens, Van Belle, Vanneste, De Feyter, Schaessens
trener: Keirsmaekers sędzia: Stefanini (Prato) żółte kartki: Buchel - Kuzmicki