Wysokie zwycięstwo Juve w Zagrzebiu

championsleague3juveGole Miralema Pjanicia, Gonzalo Higuaina, Paulo Dybali i Daniego Alvesa dały Juventusowi wysokie zwycięstwo aż 4-0 nad Dinamem w Zagrzebiu w 2. kolejce Ligi Mistrzów sezonu 2016/2017 Juventus zaatakował już w 3. minucie kiedy świetnie piłkę do Daniego Alvesa rozrzucił Pjanic, a Brazylijczyk dośrodkował do Higuaina, lecz Argentyńczyk z obrońcą na plecach przeniósł futbolówkę nad bramką. W 16. minucie z około 20 metrów uderzał Hernanes, lecz jego strzał był minimalnie niecelny. W 24. minucie na długie podanie zdecydował się Bonucci, piłka odbiła się przed jednym ze stoperów Dinama, zaś drugi obrońca ją jeszcze podbił, w pole karne wbiegł Pjanic i spokojnie pokonał Sempera. Jedyne poważne zagrożenie ze strony Dinama nastąpiło po stałym fragmencie gry w 27. minucie, kiedy Schildenfeld po dośrodkowaniu strzelał głową i trafił w poprzeczkę. W 31. minucie z głębi pola znakomicie zagrał Pjanic, piłkę w polu karnym przyjął Higuain i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. W 40. minucie Bonucci ponownie zdecydował się na długie podanie, piłkę otrzymał Khedira, ale trochę źle uderzył głową i Dinamo wyszło z opresji bez straty kolejnej bramki. W 56. minucie Dani Alves krótko zagrał do Dybali, ten podciągnął z piłką i mając bardzo dużo miejsca posłał bardzo mocny strzał i pokonał Sempera. W 85. minucie po faulu na Dybali do rzutu wolnego podszedł Alves i szczęśliwie ustalił wynik na 4-0, bo piłka trafiła po drodze w głowę jednego z zawodników stojącego w murze. W innym meczu grupy H, w której znajduje się Juvents, Sevilla pokonała 1-0 Olympique Lyon po bramce Ben Yeddera. Juve z 4 punktami na koncie i bilansem bramek 4:0 znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli przed odpowiednio: Sevillą, Lyonem i Dinamem. Następny mecz w Lidze Mistrzów Juventus rozegra we Francji 18 października. Liga Mistrzów 2016/2017, 2. kolejka fazy grupowej, Zagrzeb, 20:45
Dinamo Zagrzeb 0-4 (0-2) Juventus
Bramki: Pjanic 24', Higuain 31', Dybala 56', Dani Alves 85'
Sędzia: M. De Sousa (Portugalia)
Stadion: Stadion Maksimir
Frekwencja: 23 875 widzów Dinamo (4-3-3): Semper - Privaric, Schildnfeld, Sigali, Situm - Jonas (Fiolic 49'), Benkovic, Antolic (Machado 72') - Pavicic, Fernandes (Hodzic 58'), Soudani
Rezerwowi: Fiolic, Gojak, Henriquez, Hodzic, Livakovic, Machado, Peric