12/07 TRANSFERY LIVE [17:00]

[17:00] Antonio Conte został wraz z całym sztabem zwolniony z Chelsea - podaje Sky Italia. Jeśli informacja ta się potwierdzi to niebawem możemy liczyć na ogłoszenie Maurizio Sarriego jako nowego trenera The Blues. Ten ruch odblokuje również od dawna zapowiadane transfery Ruganiego i Higuaina do Chelsea , która ma zapłacić 100 mln euro za obu zawodników.

[16:54] Juventus będzie zmuszony odwołać poniedziałkową prezentację Ronaldo na stadionie. Takie informacje docierają do nas z Włoch. Nie chodzi tu o brak zainteresowania, bo to jest wręcz ogromne. Także lokalna policja uważa, że poradzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tego wydarzenia, jednak powód jest dość prozaiczny, a jest nim brak czasu na dopięcie wszystkich szczegółów. Nawet jeśli event zostanie odwołany to Ronaldo może liczyć na ogromne tłumy czekające na niego zarówno na lotnisku Caselle, jak również pod J|Medical i siedzibą klubowych władz, gdzie złoży podpis pod kontraktem z Juve.

[16:47] Raporty wskazują, że Gonzalo Higuain jest otwarty na przenosiny do Chelsea. Argentyńczyk chciałby zarabiać co najmniej 7 mln euro, jednak oprócz tego, chciałby otrzymać bonus lojalnościowy od Juventusu - inaczej może odmówić przyjęcia każdej oferty transferu do innego klubu.

[16:40] Kostas Manolas jest szczęśliwy w Romie i z nią wiąże swoją przyszłość. Nie zmieni więc klubu tego lata, a zainteresowanie przejawiały takie zespoły jak Juventus i Chelsea - podaje Sky.

[10:13] Według calciomercato.com Fabio Paratici spotkał się wczoraj w Mediolanie z agentem Matteo Darmiana, Tullio Tintim. Juventus ciągle rozważa możliwość sprowadzenia Włocha, jednak w dalszym ciągu nie jest w stanie porozumieć się z Manchesterem United, który nie zamierza zejść z ceny 20 mln euro.

[10:06] Udinese nie tylko po Mandragorę. Według Sky Sport Udine pracuje nad sprowadzeniem Andrei Favillego, którym interesuje się również Wolverhampton. Młody napastnik ma zostać sprzedany, ale Juventus zamierza zapewnić sobie opcję odkupu 21-latka.

[10:01] La Gazzetta dello Sport podaje, że Cristiano Ronaldo będzie pierwszym zawodnikiem, którego Juventus zaprezentuje na otwartym dla kibiców stadionie. CR7 ma zostać poświęcony cały najbliższy poniedziałek, wliczając w to oficjalną prezentację, konferencję prasową, testy w J|Medical i podpisanie kontraktu, po czym zawodnik najprawdopodobniej powróci do Grecji, gdzie będzie kontynuował swoje wakacje.

[09:58] Claudio Marchisio gotowy do opuszczenia Juventusu - podaje Calciomercato.com. Pomocnikiem interesuje się AS Monaco oraz  kluby z Ameryki, Chin, Australii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Serwis wierzy, że kontrakt Włocha może zostać rozwiązany za porozumieniem stron, a sam zawodnik chce grać znacznie częściej, na co nie widzi szans w ekipie Maxa Allegriego.

[09:52] Mimo, że Jorge Mendes nie jest agentem Sergeja Milinkovicia-Savicia to 52-latek stara się pomóc w przeprowadzce Serba do Realu Madryt, który potrzebuje spektakularnego transferu po sprzedaży Ronaldo - donosi Sky Sport Italia.

[09:45] Sky Sport Italia podaje, że Juventus oczekuje 60 mln euro za Gonzalo Higuaina. Źródło informuje, że problem leży w tym, że klub nie otrzymał jeszcze żadnej oficjalnej oferty za napastnika, a zainteresowanie wyraża tylko i wyłącznie Chelsea.

Komentarze (40)

Fajnie by było kogoś sprzedać, bo od czasu otwarcia okienka już trochę minęło, a my jesteśmy już ponad 200mln na minusie. Ja to widzę tak:
- Higuain 60
- Rugani 40
- Pjaca 20
- Kean 20
- Mandragora 20
- Sturaro 15
- Cerri 15
- Favilli 10
- Audero 10
- Rogerio 5
- Tello, Brignoli, Clemenza 10

Mamy 10mln na plusie i możemy się pokusić o jakiegoś ciekawego środkowego pomocnika i zamknąć mercato (chyba, że Sandro będzie chciał odejść).

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 8 miesiące(ęcy) temu przez pogon17
 1.    pogon17

Dodatkowo zredukowaliśmy wydatki - odpadła pensja Buffona (4mln€), Lichtsteiner (2mln€), Asamoah (1,6mln€) i Howedesa (3mln€).
Do tego odejdzie nam pensja: Rugani (1,8mln€) Pjaca (1,2mln€).
Gdyby jeszcze przytulić za te transfery kwoty, które podałeś byłoby fantastycznie.
Tylko pytanie jaki typ ŚP potrzebujemy. Dochodzę do wniosku, że ściągnięcie Pogby nie byłoby wcale takie głupie.
Trochę szkoda, że SMS ucieknie do Realu...

  Załączniki
 
 1.    pogon17

No i lipa...
Cerri został wypożyczony z obowiązkiem wykupu do Cagliari.
Czyli kaska za niego wpadnie za rok...

  Załączniki
 

Ja za to się cieszę, że nie wydaliśmy a zarazem przeplacilismy takiej kasy za Serba, który jakiegoś szału nie pokazał na mundialu a nasza pomoc Matuidi-Panic-Can w zupełności wystarczy. Jest jeszcze Markiz, który mam nadzieję zostanie i Bentancur.

Cały czas nie wiadomo czy pożegnamy Pipite i Ruganiego. Na pierwszego nie ma zbyt wielu chętnych a drugi wątpię, że odejdzie za taką kwote jeśli wogole.

Nie zdziwił bym się jak nikogo do środka nie pozyskamy.

Trzeba dodać też, że w przypadku odejście Marchisio i Ruganiego będziemy mieli problem z wychowankami, gdyż bodajze do LM jak i ligi trzeba mieć po 4, więc ktoś z podstawowego musiał być nie grac, bo trzeba by było wziąść kogoś z primki.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 8 miesiące(ęcy) temu przez Św1Stu LbTp vel Up1zGaNy ~
 1.    Św1Stu LbTp vel Up1zGaNy ~

Powiem więcej: SMS na mundiali nie pokazał NIC!
https://image.ibb.co/f8PhXT/Przechwytywanie.png
Statystyki mówią same za siebie - wg mnie nie jest wart nawet 50mln€

  Załączniki
 
 1.    espanoles

Dokladnie widać, że nie był wiodącą postacią i dobrze, że Mendes chce go wcisnąć Realowi.

  Załączniki
 

Schodzimy z ceny za Higuaina - oferta na 55mln€ zostanie zaakceptowana.
Łącznie strzelił 55 bramek; 7,7mln€ za sezon (grał dwa sezony więc x2) + 35mln straty (kupiony za 90,liczymy że pójdzie za te 55) = 50,4mln€/55 bramek = 916tys €
Dokładnie tyle kosztowała każda bramka zdobyta przez Pipitę :]

  Załączniki
 
 1.    espanoles

Musisz doliczyć jeszcze, bo pensję wziąłeś netto a nie brutto.

  Załączniki
 
 1.    tItOveN

O wybacz, mój błąd. Próbuję znaleźć jakieś info o wynagrodzeniu w J ale wszystkie dane są podawane po odjęciu podatku.. A że mają jeszcze większe widełki niż u nas (od 20 do 40%) to ciężko strzelać kto ile płaci...

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 8 miesiące(ęcy) temu przez espanoles
 1.    espanoles

Z reguły jednak się przyjmuje że brutto to wynosi blisko 2x netto, wiec bym śmiało liczył 14-15 mln brutto w przypadku Higuaina.

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 8 miesiące(ęcy) temu przez tItOveN
 1.    tItOveN

I tym sposobem z 916tys€ za bramkę zrobiło się 1,14mln€
(wziąłem pod uwagę 14mln€ za sezon).

ps. I tak daleko mu do Bale'a: sezon 2016/17 1,3mln€ za mecz, 3,9mln€ za bramkę / 7mln€ za astystę

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 8 miesiące(ęcy) temu przez espanoles
 1.    espanoles

za devilpage.pl

"Dziennik Mundo Deportivo twierdzi, że szefostwo Lazio przemyślało jednak kwestię transferu i teraz jest skłonne obniżyć cenę za zawodnika do 80 milionów euro."

Nie wiem na ile wiarygodne to źródło, ale włodarze Lazio liczyli pewnie na jakiś spektakularny występ SMSa - dlatego wołali po 150 mln. Występ okazał się bezbarwny - zawodnik niczym się nie wyróżnił więc i cena 80 milinów to naprawdę absolutne maksimum za tego grajka. Pewnie jeszcze chciałby zarabiać koło 7 -8 milinów na rękę na co kompletnie nie zasługuje.

Reasumując : dobrze, że nie podpaliliśmy się na niego - nie ruszyliśmy do boju - bo za 100 milinów to my mamy CRa, a jego koszulki schodzą w tempie 1 na minutę.

  Załączniki
 
 1.    juventissimo

wg. calciomercato 100mln€ podstawy + 15do20mln€ w bonusach to oferta Pereza.
Jak SMS zostanie kolejny rok w Lazio to tylko pokaże jak bardzo jest przeciętny i wartość spadnie :]
Po cichu marzyłem o powrocie Verrattiego do Włoch, ale szejki za mniej niż 70mln€ go nie puszczą...

  Załączniki
 

SMSem nie byłem podkręcony i mówiłem, że to chłopak BEZ ŻADNEGO doświadczenia międzynarodowego - 150 milinów za takiego gracza to próba wyłudzenia kasy - nic więcej. Zresztą nikt póki co nie dał się na to nabrać, a nie sądzę by Real był ku temu skłonny.

  Załączniki
 
 1.    juventissimo

Real właśnie za 100mln sprzedał najlepszego piłkarza świata i jakby za taką samą sumę kupił zawodnika bez żadnych sukcesów i doświadczenia międzynarodowego to by wyszedł na frajerów. Oni mogą przepłacić, ale za takich zawodników jak Mbappe czy Hazard, ale nie za SMSa. Sory, Lazio oszalało, jeśli odrzuca oferty 100mln za niego (a tak powiedział Lotito).

  Załączniki
 

Ciągłe zainteresowanie Matteo Darmianem daje jasno do zrozumienia, że w Juventusie obawiają się o formę Leonardo Spinazzoli, kiedy ten wróci do zdrowia po ciężkiej kontuzji. Sądzę, że włoski obrońca byłby dobrą opcją ze względu na swoją uniwersalność, niemniej nie możemy zgodzić się na wygórowane żądania włodarzy MU.

Niejednokrotnie pisałem tutaj, że jestem zwolennikiem pozostania Marchisio w zespole. Poza sentymentem jakim darzę 32 latka należy pamiętać, że potrzebujemy w kadrze wychowanków. Jeszcze nie tak dawno temu Włoch stwierdził, że chce pozostać w zespole, ale wygląda na to, że wciąż pełniłby rolę żelaznego rezerwowego i zanosi się, że ostatnie lata kariery spędzi poza Turynem,...

Ciągłe zainteresowanie Matteo Darmianem daje jasno do zrozumienia, że w Juventusie obawiają się o formę Leonardo Spinazzoli, kiedy ten wróci do zdrowia po ciężkiej kontuzji. Sądzę, że włoski obrońca byłby dobrą opcją ze względu na swoją uniwersalność, niemniej nie możemy zgodzić się na wygórowane żądania włodarzy MU.

Niejednokrotnie pisałem tutaj, że jestem zwolennikiem pozostania Marchisio w zespole. Poza sentymentem jakim darzę 32 latka należy pamiętać, że potrzebujemy w kadrze wychowanków. Jeszcze nie tak dawno temu Włoch stwierdził, że chce pozostać w zespole, ale wygląda na to, że wciąż pełniłby rolę żelaznego rezerwowego i zanosi się, że ostatnie lata kariery spędzi poza Turynem, co jest ni mniej ni więcej przykre. Mam jednak nadzieję, że ewentualne rozstanie z tym wielce zasłużonym dla Juventusu zawodnikiem odbędzie się możliwie jak najbardziej w pokojowej atmosferze.

Małym problemem jest kwestia związana z Higuainem. Ten wciąż bardzo sprawny snajper musiałby się pogodzić z rolą rezerwowego w Juventusie, co wydaje mi się nieprawdopodobne. Jasnym jest, że Ronaldo nie powróci na swoją starą pozycję skrzydłowego i zajmie miejsce Argentyńczyka na środku napadu Juventusu. Podobno Sarri niebawem obejmie Chelsea, gdzie ewidentnie brak jest klasowej dziewiątki, dlatego też warto śledzić ten właśnie kierunek.

Czytaj więcej
  Załączniki
 

I dobrze, że nie kupiliśmy Siergieja. Pazerny dwa razy więcej traci. No, ale skoro Lotito nie musi go sprzedawać, to okej. Felipe Anderson jedna nogą w West Hamie i ciekawe kogo ściągną w jego miejsce.

  Załączniki
 

Teraz zapewne będziemy sprzedawać.Kadra już jest za szeroka. Jeśli zostanie Sandro, nie potrzebujemy więcej transferów in.

Sprowadzenie kolejnego pomocnika mija się z celem.Swoja szansę musi dostać Bentancur.Tylko ja widzę w nim ogromny potencjał?Moim zdaniem w przyszłym sezonie będzie odgrywał ważniejszą rolę w zespole niż Khedira.

Zainteresowanie Darmianem oznacza jedno, Sandro się z nami pozegna.

  Załączniki
 
 1.    Apo

Odchodzi Marchisio i Sturaro; Khedira i Matuidi mają po 31 lat. Niby doszedł Can ale jeśli w tym roku nie kupimy nikogo perspektywicznego to za rok będzie problem.

  Załączniki
 
 1.    Apo

Zainteresowanie Darmianem oznacza jedno, Sandro się z nami pozegna.'
Nie byłbym taki pewien. Chyba nikt w zarządzie nie wierzy, że Darmian mógłby na poważnie zastąpić Sandro. Włoch może grać po obu stronach obrony więc w teorii jest też "bardziej defensywną" alternatywą dla Cancelo, gdzie poza nim na PO jest jedynie mocno przeciętny MdS. Do tego w chwili obecnej Sandro nie ma zmiennika (poza od biedy MdS) bo Spinazzola ciężko się połamał i nie wiadomo kiedy ani czy w ogóle wróci do dobrej dyspozycji. Darian zdaje się być doświadczonym uzupełnieniem kadry na oba boki obrony. Za 15mln byłby ok.

  Załączniki
 

Wygląda na to, że Igły zaczyna wychodzić buractwo. O ILE (bo wiadomo, że media kłamią) ostatnie doniesienia są prawdziwe to Gonzo zgadza się na transfer do Chelsea, ale tylko pod warunkiem, że Juve mu zapłaci 7,5 mln odchodnego. Oczywiście normalne, że pilkarz chce zarabiać, ale Chelsea ma mu dać przynajmniej 7M, więc płynności nie straci, a doskonale wie, że po tak dużym wydatku klub potrzebuje zarobić, więc tak sobie postanowił jeszcze zaszantażować zarzad, stawiając go pod ścianą. Totalne sukinsyństwo. Jak dla mnie powinniśmy albo zarządzać by CFC pokryła dodatkowo te uroszczenia albo niech siedzi na ławce u nas i zobaczymy jaki będzie hepi.

  Załączniki
 
 1.    Gregor del Ptasior

przypominam, że Pipitą sądził się z napoli o 600tys€.
Co do odchodnego to nie trafiłem nigdzie na takie info - rzucisz źródłem ?

Dokopałem się do informacji, że Higuain stawia 2 warunki żeby przejść do Chelsea:
- Sari ma najpierw zagwarantować swoje przejście i przejęcie sterów w Chelsea
- zarobki na poziomie 7mln€ rocznie

  Załączniki
 
 1.    Gregor del Ptasior

Słuchaj, każdy chce zarabiać. Jeśli ma w kontrakcie wpisane te 7mln to mu się należy i nic dziwnego, że chce skorzystać. Juventus powinien o tym myśleć przy kontrakcie.

  Załączniki
 
 1.    pogon17

Zarabiać a wyłudzać to co innego. Zarobi zaledwie 500 tysi mniej za sezon w Chelsea, wiec jakby chcial od nas te 500k, ktore by stracil, to ok. "Masz i sp*****laj. Z lewej kieszeni czy z prawej?"' Problem w tym, ze on oczekuje minimum 7 baniek od Chelsea za rok, ktory by gral u nas PLUS kase od nas. A to juz jest zdzierstwo.

@Espanoles - źródło FootballItalia.

  Załączniki
 
 1.    juventusik

Wieprz? Serio? Jak strzelił Interowi to też był wieprz? Jak zapakował Totkom to też?
Nie przesadzajmy.

  Załączniki
 
 1.    Gregor del Ptasior

Jak wieprz zostanie na lawce to ktos inny bedzie musial sfinansowac mercato. Dybala?

  Załączniki
 

Ten "wieprz" był bohaterem najgłośniejszego transferu SerieA ostatnich lat do transferu Ronaldo, opuścił Napoli z Sarrim na czele na rzecz odwiecznego i znienawidzonego rywala z Turynu. W tym czasie ten "wieprz" przyjął co swoje na klatę, sam ruch wymagał sporej odwagi. Śmiem twierdzić, że ten "wieprz" pozostając w niebieskiej koszulce doprowadziłby Neapol do orgazmu odbierając Scudetto w tym sezonie nikomu innemu a naszemu klubowi, zostając jednocześnie jedną z legend Napoli. Myślę, że "wieprz" na trochę szacunku jednak zasługuje.

Pojęcie "bonus lojalnościowy" brzmi w tej sytuacji fair, kwota około 2 mln EUR byłaby na miejscu. Nie więcej.

  Załączniki
 
 1.    nineoclock

Warto pamiętać, że Igła przy transferze zrzekł się swojej gaży zagwarantowanej w klauzuli tj. 4mln euro dzięki temu transfer kosztował 90, a nie 94. Nazywanie go pazernym w tych okolicznościach jest sporym nietaktem.

  Załączniki
 

Jeżeli nasz zarząd jest zwolennikiem skrócenia pobytu Higuaina w Juventusie, a jemu z tego tytułu przysługuje dana kwota finansowa, to winniśmy bez mrugnięcia okiem ją uiścić. Musimy patrzeć na Świat realnie, nie pozwalając sobie przy tym na bolszewickie myślenie w stylu, że jeżeli bogaty człowiek domaga się należnych mu pieniędzy, to jest chciwy. Juventus to poważna firma, a nie krętacze. Poza wszystkim Argentyńczyk był ważną postacią dla naszej drużyny przez ostatnie dwa sezony i zwyczajnie należy mu się szacunek.

  Załączniki
 
 1.    espanoles

No ja tylko wyczytałem, że rzekomo żąda pewnej odprawy, ale konkretnej kwoty nie znalazłem.

  Załączniki
 
 1.    clyde

Ja nadal nie mogę się doszukać żadnego news'a o tym że Pipita chce od nas jakieś 7mln
Jedyne 7mln€ na jakie natrafiłem to te których wymaga na nowym kontrakcie z Chealse.

  Załączniki
 
 1.    tItOveN

Dzisiaj znalazłem o dwóch warunkach które postawił (Sarri i gaża w wysokości 7mln€).
Natomiast teraz coś wyczytałem, że Chelsea nie chce wykładać kasy za niego... tylko wcisnąć Moratę w rozliczeniu...

  Załączniki
 

Żenujące są te pociski po Gonzalo.Nigdy nie był moim ulubieńcem, uważałem ten transfer za dziwaczny, ale jednocześnie bardzo przemyślany i strategiczny. Ponad 50 goli w 2 lata masa ważnych jak z Napoli kilkukronie, Monaco, Tottenham etc. Przypominam że legendarny Trezeguet(najskuteczniejszy zawodnik zagraniczny w historii klub) strzelił ich bodajże 171 przez 11 sezonów także.

Niektórym tu słoma z butów wystaje.

  Załączniki
 

Arsenal ma konkurencję: Chelsea włączyło się do gry o Gołowina. Sam zainteresowany nadal naciska na transfer do Juve... (readarsenal.com)

  Załączniki
 

Ciekawe wieści z Manchesteru...
J zapewnił sobie klauzulę umożliwiającą ściągnięcie Pogby za 60mln€.. Pojawiają się informację, że moglibyśmy z niej skorzystać a w rozliczeniu do na wyspy powędrowałby Alex Sandro

  Załączniki
 
 1.    espanoles

To brzmi jak totalna brednia. Gdyby taka klauzula istniała to MU stałoby się pośmiewiskiem na całą Europę.

  Załączniki
 
 1.    pogon17

L'Equipe podawał informację o tej klauzuli już w okolicach lutego br.

http://www.sport.pl/pilka/7,96012,23065938,transfery-paul-pogba-moze-trafic-do-juventusu-za-60-mln-euro.html

Za 60mln brałbym w ciemno A jakby jeszcze można go było rozliczyć za obrażonego Alexa Sandro to nie ma się co zastanawiać!

  Załączniki
 
 1.    espanoles

Ja znam tą informację, ale tego nikt nie potwierdził i mocno powątpiewam w tak absurdalną klauzulę. Ileż to bzdur wylewa się z prasy.

  Załączniki
 

Dzieje się to czego wszyscy się spodziewaliśmy, a mianowicie szkoleniowcem Chelsea niebawem zostanie Sarri. Jestem ciekaw czy faktycznie będzie chciał ściągnąć do siebie zarówno Higuaina jak i Ruganiego, z którymi dobrze mu się współpracowało w przeszłości. Poza wszystkim uważam, że odesłanie precz Contego i zatrudnienie na jego miejsce Sarriego, to gruby błąd, ale to już nie nasza sprawa.

  Załączniki
 

Patrząc na wiek Higuaina, można powiedzieć że jest to jedna z ostatnich szans na sprzedaż tego zawodnika za rozsądne pieniądze. Plotki odnośnie Mandzukicia ucichły, więc można się spodziewać, że w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem rezerwowym - nie wyobrażam sobie że CR 7 bądź Costa w większości sezonu nie będą zawodnikami podstawowej 11.
Co do Ruganiego.. mam mieszane uczucia - na pewno będzie z niego solidny środkowy obrońca, tylko czy to będzie top na miarę ambicji Juventusu? Chciałbym aby otrzymał od Allegriego kredyt zaufania, jednak jeżeli w LM idziemy 'Va Banque' - to kto wie czy za rok stagnacji tego zawodnika otrzymamy podobne pieniądze jakie oferuje obecnie (Sarri) Chelsea...

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu