Juventus zrezygnuje z Hö​wedesa?

Juventus nie może aktywować swojej opcji wykupu Benedikta Höwedesa, jeśli jego problemy ze zdrowiem nie zostaną rozwiązane.

Niemiec trafił do Starej Damy na wypożyczenie z Schalke 04 za 3,5 mln euro z obowiązkiem zakupu za kolejne 13 mln euro, jeśli w tym sezonie wystąpi w 25 spotkaniach.

Höwedes ciągle jednak czeka na swój debiut w barwach Juve z powodu urazu uda, które zatrzyma go poza grą jeszcze przez co najmniej kilka tygodni. Mediaset Premium sugeruje obecnie, że Bianconeri zabezpieczają się na wypadek rezygnacji z 29-latka, bacznie obserwując Stefana de Vrija, który jeszcze nie podpisał nowego kontraktu z S.S Lazio. Kontrakt 25-letniego Holendra wygasa pod koniec sezonu i źródło twierdzi, że Lazio w styczniu będzie skłonne zaakceptować propozycję w wysokości około 20 mln euro za swojego obrońcę.

źródło: football-italia.net

Komentarze (7)

Nie ma co Niemca tak wcześnie skreślać, no ale ogólnie wyszło pechowo. Miał być zawodnikiem, który przyjdzie i zapewni względny spokój na prawej obronie... a my się bujamy ze Sturaro. Sytuacja analogiczna do Pjacy - gdyby nie kontuzja to miałby niemal pewny pierwszy skład i mógłby zbudować swoją pozycję w drużynie. Szkoda, szkoda.

  Załączniki
 

News o tyle bekowy, że niby po co Marotta miałby wykładać 20mln na de Vrija (z łaskawą akceptacją Lazio) skoro od stycznia może z nim podpisać kontrakt i mieć go za darmo?

  Załączniki
  Komentarz ostatnio edytowany około 2 miesiące(ęcy) temu przez pogon17
  1.    pogon17

Pewnie dlatego,żeby mieć go od razu w styczniu,tyle że te 20baniek to brednie,znając Beppe to zaproponuje max 5-7mln wiedząc że De Vrijowi wygasa kontrakt w czerwcu.

  Załączniki
 
  1.    pogon17

I pewnie dlatego, że Marotta może wreszcie wyciągnie wnioski z sytuacji z Keitą Balde i zrozumie, że obecnie kończący się kontrakt ma małe znaczenie, bo i tak gdy jest wielu chętnych na dobrego zawodnika, to kluby są skłonne zapłacić za niego wysoką kwotę (np. oferty PSG za Alexisa Sanchenza). De Vrij gra na tyle dobrze, że i tak zwrócił na swoją osobę uwagę wielu czołowych drużyn, dla których rzeczone 20 mln € nie będą przeszkodą mimo kilku miesięcy do końca jego umowy z Lazio.

  Załączniki
 
  1.    pogon17

Tak jak z Keitą podpisał, mimo tylu solennych zapewnień?

  Załączniki
 

Druga sprawa to fakt, że de Vrij to typowy środkowy obrońca, a Hoewedes może zagrać też na boku. Niemniej, mam nadzieję, że zarząd dostrzeże potrzebę zakupu PO z prawdziwego zdarzenia (no chyba, że nagle De Scigilio odpali - ale chyba wszyscy, w tym nawet Allegri, zdają sobie sprawę, że prawdopodobieństwo tego maleje każdego dnia).

  Załączniki
 

Klasyczna ręka w nocniku. Władze wiedziały, ze Alves odejdzie, bo z tym się zbytnio nie krył. Czas na poszukiwanie prawego obrońcy był, wyszła prowizorka. Co do opinii, że De Vrij jest środkowym obrońcą to nie do końca. W Feyenoordzie był przystosowywany do grania na bokach obrony i był ich podstawowym prawym obrońcą. W Lazio pełni inną rolę. Dlatego też uważam, że istniej równie wiele (jeśli nie więcej) przesłanek do uznania go za solidnego prawego obrońcę, w porównaniu do Benka, który jest stoperem, przystosowanym do gry na prawej obronie, z powodu niedoborów w Schalke. Niemniej z tych zadań wywiązywał się dobrze, ale prawym został z potrzeby chwili.

  Załączniki
 
Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Napoli 9 0 1 28
2 Juventus 9 1 1 28
3 Inter 8 0 2 26
4 Lazio 8 1 1 25
5 Roma 8 2 0 24
6 Sampdoria 5 2 2 17
7 Fiorentina 5 4 1 16
Panel Menu