Raport: Wypożyczeni 12/13 (1/2)

wypozyczeni12Sezon 2012/13 we Włoszech już zakończony - w Serie A triumfował ponownie Juventus, po Coppa Italię sięgnęło Lazio, a w Serie B trwają playoffy o awans do ekstraklasy. To też świetny czas, by podsumować występy legionu wypożyczonych z Juventusu Bianconerich. Podobnie jak w poprzednim sezonie, inwestujący w młodzież dyrektorzy Juventusu zdecydowali, że spora część wyróżniających się zawodników Primavery będzie nabierać doświadczenia na wypożyczeniach. Oprócz nich, Turyn opuścili również ci zawodnicy, dla których zabrakło miejsca w zespole Antonio Conte. W ten sposób poza stolicą Piemontu - w krajowej Serie A, Serie B i Lega Pro - a także poza Italią (Rumunia, Rosja, Turcja) zatrudnienie znaleźli tacy piłkarze jak Felipe Melo, Jorge Martinez i Reto Ziegler oraz młodzi Immobile, Pasquato, Gabbiadini, Appelt, Masi, Leali, Boakye czy Bouy. Dzięki pracy Leona mamy przyjemność zaprezentować pierwszy raport z ich występów, który ponownie będzie uzupełniany o kolejne części wraz z trwaniem nowego sezonu 2012/13 - poniżej część 1 podsumowująca występy w Serie B.

1269 minut na boisku (Pro Vercelli)
906 minut na boisku (Ternana)
 3. Elio De Silvestro
  pomocnik
2
4  / 0
865 minut na boisku
Barwy Pro Vercelli reprezentowało trzech młodych zawodników Bianconerich, z czego jeden tylko do stycznia. Ten ostatni to Alberto Masi, który w trakcie zimowego okienka transferowego przeniósł się do Ternany. W barwach obu zespołów był podstawowym zawodnikiem, lecz więcej spotkań rozegrał dla Pro Vercelli, dla którego zdobył swojego jedynego gola w tym sezonie. Więcej minut, bo 2170, na boisku spędził Gabriel Appelt, który był pierwszoplanowym pomocnikiem klubu z Piemontu. Brazylijczyk brał udział w 25. spotkaniach swojej drużyny, dla której zdobył jednego gola. Najmniej spotkań rozegrał Elio De Silvestro, który brał udział w 19 spotkaniach, lecz głównie jako zmiennik. Zdobył jedną bramkę w lidze i rozegrał 865 minut. Wystąpił też w dwóch potyczkach Primavery Pro Vercelli i zdobył jedną bramkę.

1201 minut na boisku
Z dwójki reprezentujących barwy Brescii juventinich większe powody do zadowolenia ma Fausto Rossi. Włoch wprawdzie nie zdobył ani jednego gola, lecz brał udział w 33 spotkaniach swojego zespołu i ma na koncie 2437 minut spędzonych na murawie. Rossi rozegrał także 9 spotkań dla młodzieżowej kadry Azzurrich i zdobył w nich jednego gola. Blisko połowę mniej meczów rozegrał natomiast Ouasim Bouy, który czesto był jedynie zmiennikiem, ale wszystko przez bardzo poważny uraz. Holender zdobył jednak bramkę dla swojego zespołu, w którego barwach rozegrał 1201 minut.
1704 minut na boisku
Sassuolo okazało się dobrym zespołem zarówno dla Richmonda Boakye, jak i dla Ramana Chibsaha. Obaj gracze często wybiegali w wyjściowej jedenastce zwycięzcy rozgrywek, choć część spotkań rozpoczęli na ławce rezerwowych. Boakye w 32 spotkaniach zdobył 11 bramek i rozegrał 2154 minuty. Chibsah natomiast na koncie ma 28 spotkań, 1704 minuty i dwie bramki. Richmond Boakye 2012/13 część 1:

4  / 0  (Cesena)

882 minuty na boisku (Vicenza)
576 minut na boisku (Cesena)
2770 minut na boisku
Manuel Giandonato szerszej publiczności po raz pierwszy pokazał się w spotkaniu z Manchesterem United, kiedy to zdobył gola z rzutu wolnego. Od tamtego czasu był wypożyczany do kilku zespołów, a poprzedniego lata trafił do Vicenzy, gdzie jednak grał zaledwie do stycznia, po czym przeniósł się do Ceseny. W obu zespołach rozegrał po 13 spotkań, lecz z różnym udziałem czasowym. W Vicenzie rozegrał 882 minuty, a w kolejnym zespole już tylko 576 minut. W sezonie 2012/13 zdobył jednego gola. Dobrym sezonem może pochwalić się Carlo Pinsoglio, który w 20 spotkaniach przepuścił 28 bramek, lecz w klubie są z niego zadowoleni i już teraz mówi się, bramkarz zostanie w obecnym zespole na kolejny sezon. Powody do zadowolenia ma także Luca Castiglia, czyli zdobywca pięciu goli w 33 spotkaniach. Włoch jest współwłasnością Juve i Vicenzy, a obecna umowa między klubami ma zostać przedłużona o kolejny rok.
0  / 0  (Vicenza)
76 minuty na boisku (Virtus)
Nicola Leali, czyli zdaniem wielu przyszły następca Gianluigiego Buffona, swoją grą dla Virtusa Lanciano pokazał, że krążące o nim opinie nie są bezpodstawne. Włoch ma za sobą świetny sezon, który został uwieńczony wyróżnieniem dla najlepszego bramkarza w Serie B. Obecnie dużo się mówi o kolejnym sezonie poza Turynem, lecz tym razem już w Serie A. miniony sezon okazał się kompletnie nieudany dla Prince-Desira Guano, który w Virtusie rozegrał jedynie jedno niepełne spotkanie, po czym w styczniu został odesłany do Vicenzy, gdzie jednak nie rozegrał ani minuty. Nicola Leali 2012/13 część 1:
0  / 0  (Parma)
12 minut na boisku (Parma)
21. Leonardo Spinazzola
  napastnik
1   (Empoli)
0  / 0  (Virtus)
177 minut na boisku (Empoli)
37 minut na boisku (Virtus)
Nieudane sezony mają za sobą Filippo Boniperti i Leonardo Spinazzola. Obaj przed sezonem trafili do Empoli i obaj w styczniu zmieniali zespoły. Wnuk legendarnego Giampiero w barwach drugoligowego zespołu nie rozegrał ani minuty i nie lepiej było w Parmie, gdzie ma na koncie jedynie 2 spotkania jako zmiennik. Łącznie 12 minut na boisku. Nieco lepiej wyglądała sytuacja Spinazzoli - 7 meczów, 177 minut i jeden gol w barwach Empoli, 3 mecze i 37 minut w barwach Virtusa. Gol Spinazzoli: Livorno-Empoli 4:2.