Raport: Wypożyczeni 13/14 (4)

wypozyczeni12Sezon 2013/14 we Włoszech rozpoczął się już na dobre - w Serie A rozegrano trzy kolejki, w niższych klasach rozgrywkowych nawet jedną więcej. W tym sezonie po boiskach we Włoszech i Hiszpanii biega aż 30 zawodników wypożyczonych z Juventusu - siedmiu w Serie A (ekipy Bologni, Torino, Sampdorii i Sassuolo), dwóch w La Liga (Elche i Real Valladolid) oraz pozostałych 21 w Serie B. Każdy z nich ma inne aspiracje - jedni chcą utrzymać pozycję w podstawowym składzie swojej drużyni, drudzy o nią walczą, ale wszyscy chcieliby zwrócić na siebie uwagę trenera Conte. Zapraszamy do podsumowania pierwszych kilku tygodni na ligowych boiskach, jakie przygotował redaktor Paolo1897.
Serie A
6. Frederik Sorensen
  obrońca
0
0  / 0
0 minut na boisku
W 6. kolejce Serie A Roma pokonała Bolonię aż 5:0. W spotkaniu tym zabrakło Frederika Sorensena, który nie otrzymał powołania. Duńczyk po wyleczeniu swojego urazu nabawił się grypy i został w domu.
9. Ciro Immobile
  napastnik
0
1  / 0
90 minut na boisku
Ciro Immobile rozegrał pełne 90. minut w Derby della Mole i nie zapisał się dobrze w pamięci kibiców Bianconerich. Włoch powinien otrzymać czerwoną kartkę za faul na Carlosie Tevezie, po którym Argentyńczyk nabawił się urazu stopy i nie wiadomo czy zagra w spotkaniu z Galatasaray. Ciro, oprócz wspomnianego faulu, nie wyróżnił się niczym szczególnym i nie stworzył zagrożenia pod bramką Gigiego Buffona. Skrót spotkania: Torino-Juventus 0:1.
{dailymotion}video/x15cg6r_torino-fc-0-1-juventus-serie-a-2013-14-6-giornata_sport?search_algo=2{/dailymotion} Faul Immobile:
{youtube}3A6PaGfPrQo{/youtube}
 11. Manolo Gabbiadini
  napastnik
0
0  / 0
67 minut na boisku
W miniony weekend Milan pokonał Samdporię 1:0, a w spotkaniu tym 67. minut rozegrał Manolo Gabbiadini. Włoch w tym meczu nie wyróżnił się niczym szczególnym.
25. Domenico Berardi
  napastnik
0
0  / 0
63 minuty na boisku
1  / 0
79 minut na boisku
86. Reto Ziegler
  Reto Ziegler
0
0  / 0
Sassuolo po słabym początku sezonu zaczyna zdobywać pierwsze punkty i po remisie z Napoli w ten weekend zremisowało z Lazio (2:2). Pełne 90. minut rozegrał Reto Ziegler, 79. Simone Zaza, a 63. Domenico Berardi. Luca Marrone nadal jest kontuzjowany. Zaza był bardzo aktywny i miał swoje okazje do zdobycia bramki, w tym jedno uderzenie w poprzeczkę. Domenico Berardi także był aktywny, lecz ma inne powody do zadowolenia. W Mediolanie przyznano mu wyróżnienie i tytuł 'najlepszego napastnika z rocznika 1994'. Skrót spotkania: Sassuolo-Lazio 2:2.
{dailymotion}video/x15ch8u_us-sassuolo-2-2-s-s-lazio-serie-a-2013-14-6-giornata_sport?search_algo=2{/dailymotion}
La Liga
9. Richmond Boakye
  napastnik
0
0  / 0
15 minut na boisku
Mecz z Celtą Vigo Richmond Boakye rozpoczął na ławce rezerwowych, a swoją szansę otrzymał w 75-ej minucie, kiedy to zastąpił Manu. Reprezentant Ghany w tym meczu nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym.
5. Fausto Rossi
  pomocnik
0
0  / 0
40 minut na boisku
Real Valladolid w ostatniej kolejce zremisował z Malagą 2:2, a 40. minut w tym spotkaniu otrzymał Fausto Rossi. Włoch na murawie pojawił się w 50. minucie i choć oddał cztery strzały na bramkę rywali, to jednak żaden z nich nie okazał się celny. Rossiemu hiszpański futbol przypadł do gustu i dobrze się czuje w nowym klubie, co przyznał w ostatnim wywiadzie udzielonym La Gazzetta dello Sport.
Serie B
19. Filippo Boniperti
  napastnik
0
0  / 0
Filippo Boniperti nadal nie może przebić się do składu swojego Crotone i w spotkaniu z Cittadellą nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.
28. Stefano Beltrame
  napastnik
0
0  / 0
21 minut na boisku
Virtus Lanciano pokonał Bari, którego barwy reprezentuje Stefano Beltrame. Włoch póki co jest jedynie rezerwowym, a we wspomnianym pojedynku rozegrał 21 minut.
2. Alberto Masi
  obrońca
0
1  / 0
Alberto Masi nie traci zaufania, jakim darzy go szkoleniowiec Ternany, u którego Włoch cieszy się statusem zawodnika pierwszego składu. Masi rozegrał kolejne 90. minut, tym razem w meczu z Varese.
0  / 0
Bardzo dobrze w barwach Empoli prezentuje się Daniele Rugani, który jest podstawowym obrońcą swojego zespołu. Podobnie było we wczorajszym spotkaniu z Avellino, w którym Włoch rozegrał pełne 90. minut. Rugani jest chwalony za swoją grę, czym nie może pochwalić się Castiglia, który kolejne już spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
20. Cristian Pasquato
  napastnik
0
0  / 0
W 7. kolejce Serie B Modena pokonała Padovę 3:1, a 90. minut rozegrał Cristian Pasquato. Włoch rozegrał dość bezbarwne spotkanie, w trakcie którego oddał jeden strzał na bramkę rywali, z którego obronieniem problemów nie miał Pinsoglio.
1. Laurentiu Branescu
  bramkarz
0
0  / 0
W przegranym spotkaniu z Palermo udziału nie wziął Laurentiu Branescu, dla którego tym razem zabrakło miejsca w kadrze meczowej Juve Stabia.
0  / 0
0 minuty na boisku
Ani minuty w tym sezonie nie rozegrał jeszcze Jorge Martinez, którego problemy z mięśniami wydają się nie mieć końca. Urugwajczyka zabrakło w kadrze na mecz ze Spezią, podobnie jak i młodego Josipovicia, który póki co swoje mecze grywa w Primaverze drugoligowego klubu.
0  / 0
5 minut na boisku
We wczorajszym meczu z Ceseną zagrał Stefano Padovan, który jednak otrzymał tylko parę minut, gdyż na boisku pojawił się dopiero w 85 minucie. Kabashi nie znalazł sobie miejsca nawet na ławce rezerwowych.
23. Andrea Schiavone
  pomocnik
0
0  / 0
3 minuty na boisku
24. Leonardo Spinazzola
  pomocnik
0
0  / 0
Andrea Schiavone tym razem nie otrzymał szansy na większe pokazanie swoich umiejętności, gdyż w spotkaniu z Trapani szkoleniowiec Sieny wpuścił go dopiero w 87 minucie. Leonardo Spinazzoli zabrakło nawet na ławce rezerwowych.