Del Piero - 552 występy w tej samej koszulce

Spotkanie poprzedniej kolejki z Interem Mediolan było dla Alessandro Del Piero 552. w barwach Starej Damy. Kapitan Juve zrównał się w ten sposób z dotychczasowym liderem tej klasyfikacji, Gaetano Scireą. Na oficjalnej stronie Alexa pojawił się krótki list rekordzisty.
art-dp1.png
552 występy w tej samej koszulce. Z tym wynikiem powracają wspomnienia. Przypominam sobie zwycięstwa, niestety, również porażki. Mnóstwo oklasków, łez, czasem chwil przygnębienia, euforii, cierpienia, złości, szczęścia i dumy. To od zawsze była moja pasja, od pierwszego zetknięcia z piłką. Ogólnie rzecz biorąc większa część mojego życia.
art-dp4.png
552 występy w tej samej koszulce. Ten rekord znaczy dla mnie bardzo dużo, to kolejny świetny wynik, który osiągam w tym etapie mojej kariery. Ale takie osiągnięcia nie oznaczają wszystkiego, ponieważ jestem zdania, że nie jest najważniejsze to, ile zdobędziesz bramek czy zaliczysz występów, a w jaki sposób to osiągniesz.
art-dp6.png
552 występy w tej samej koszulce. Zrównałem się pod tym względem w historii Juventusu z Gaetano Scireą. To właśnie wytłumaczenie moich poprzednich słów - nie chodzi o wynik, a o jakość. Bo podążałem drogą wyznaczoną przez legendarnego Gaetano. Czasem pytam siebie, co widzą we mnie młodzi chłopcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z piłką. I myślę, że chciałbym widzieć w nich to, co sam wcześniej dostrzegałem. Mówię o byciu mężczyzną, nie tylko ponadprzeciętnym piłkarzem. Dlatego moje osiagnięcie znaczy dla mnie coś więcej - moim celem było trafienie do serc kibiców i pozostawienie w nim czegoś więcej niż tylko rekordu liczbowego.
art-dp5.png
552 występy w tej samej koszulce. Udało mi się dojść na sam szczyt i jestem z tego dumny. Niedługo się zatrzymam i spojrzę na swojego następcę, z tą samą kapitańską opaską na ramieniu. Zawsze w Juventusie, tylko w nim. To miłe zapisać się ze swoim nazwiskiem tuż obok takiego zawodnika jak Gaetano. Idąc dalej, chciałbym o nim pamiętać.
art-dp2.png
552 występy w tej samej koszulce. Teraz skupiam się już tylko na początku kolejnego występu. Każdego, który jeszcze przede mną. Zakładając tę samą koszulkę.
Alessandro (alessandrodelpiero.com)

Komentarze (0)

Póki co nie ma tu żadnych komentarzy

Najnowsze komentarze

Tabela ligowa

# Zespół Z P R PKT
1 Juventus 30 3 5 95
2 Napoli 28 3 7 91
3 Roma 23 7 8 77
4 Lazio 21 8 9 72
5 Inter 20 6 12 72
6 Milan 18 10 10 64
7 Atalanta 16 10 12 60

Wasze Sondy

Mega ultra super hiper spierdolony
20%
Chujowy
20%
Zjebany
20%
Popierdolony
20%
Cipowaty
20%
Dobry trener :D haha, na prawde to jest chujowaty
0%
Panel Menu